Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opony


Davka

Rekomendowane odpowiedzi

Musze wymienic przednia opone w fazerce! :?Seryjnie jest 110 ,a teraz mam okazje kupic 120 i nie wiem jak sie bedzie moto prowadzic na szerszym laczu. Slyszalem ,ze nie bedzie problemu ze zmiana na opone o numer szersza ,ale chcialbym sie jeszcze upewnic. Mam do wyboru podobne pod wzgledem zastosowania :mrgreen: opony: Dunlopa D208 i Michelina Pilot Sporta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest profli tej 120?nie znam rozmiaru opon Fazera, ale przelicz sobie jak¹ wysokoœÌ bêdzie mia³a ta 120-ka, najlepiej jak tak¹ sam¹, w co w¹tpiêmo¿esz mieÌ b³êdne wskazania licznika ze wzglêdu na inny obwódszerokoœÌ to nie wszystko 3m siê

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ju¿ chcesz przejœÌ ze 110 na 120, to wysokoœÌ profilu chyba powinna byÌ chyba te¿ ni¿sza o 10mm, ale ³ba nie dam sobie uci¹Ì.W Diverisonie mia³em zamiast 110 za³o¿on¹ 120, ¿adnych skutków ubocznych je¿eli chodzi o prowadzenie nie zauwa¿y³em Motocykl, jakby bardziej siê ustabilizowa³ przy jeŸdzie na wprost, ale to mog³o tylko byc moje z³udne wra¿enie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120/70 ma 84 mm wysokoœci110/70 ma 77 mm wysokoœcipolicz sobie jaka jest ró¿nica w obwodzie i jaki powinien byÌ profil (120/65 wg mnie)Jeœli napêd licznika jest ze skrzyni biegów, to zmiana tylnej opony na inn¹ serokoœÌ te¿ bêdzie mia³a wp³yw na wskazania, przy tym samym profilu tak czy tak, bo w rzeczywistoœci bêdziesz jecha³ z inn¹ prêdkoœci¹.Co do pogorszenia w³asnoœci jezdnych, to ró¿nie bywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICHELIN sprzedajemy my Wymiana opony z demontazem/montazem, wywazaniem 30 zlDavka: opona 110 jest opona optymalna do tego motocykla Fazer stary a w szczegolnosci nowy sa motocyklami ktore bardzo dobrze sie prowadza i zamontowanie szerszej opony wedlug mniepogorszy wlasnosci jezdne.Polecam Ci do tego motocykla zalozenie MICHELIN 110/70 ZR 17 (54W) PILOT ROAD F TL cena 540 zl jest to opona do 270km/h lub troche tansza MICHELIN 110/70 - 17 M/C 54H PILOT ACTIV F TL/TT cena 330 zl jest to opona do 210 km/h i trzeba zabrac to pod uwageTytus: MICHELIN 190/50 ZR 17 (73W) PILOT SPORT R TL 835 zlMICHELIN 120/70 ZR 17 (58W) PILOT SPORT F TL 580 zlMICHELIN 190/50 ZR 17 M/C (73W) PILOT POWER R TL 900 zlMICHELIN 120/70 ZR 17 M/C (58W) PILOT POWER F TL 630 zlOpis opona znajdzicie pod http://two-wheels.michelin.com/2w/front/af...4103637〈=ENCeny brutto sugerowane przez importera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez to widzialem ale nie wiadomo ile lezakowane, a ja jakos jestem bardziej przekonany do michelinow Mom nawet takie loga na motorku wiec nie bede zmienial [ Dodano: 3 KwiecieĂą 05, 11:18 ]MICHELIN 190/50 ZR 17 (73W) PILOT SPORT R TL 835 zl  MICHELIN 120/70 ZR 17 (58W) PILOT SPORT F TL 580 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wszystko co chiùskie to z³e. S¹ rzeczy, które s¹ naprawdê spoko (chiùskie martensy s¹ taùsze i lepiej wykonane od angielskich), ale a¿ tak bym im nie ufa³. JakoœÌ opon jest bardzo wa¿na. Zbyt wiele od tego zale¿y, ¿eby ryzykowaÌ (nawet w takiej maszynie jak VZ800). Z reszt¹, te opony o których myœlê s¹ produkowane tylko do maszyn tego typu - do œcigaczy oni nawet opon nie robi¹ (to te¿ o czymœ œwiadczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.