Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Spawanie aluminium (miska olejowa)


Bronx

Rekomendowane odpowiedzi

Jo sie kejœ we doma szfajsowo³ miska (œruba spustowo, przedemn¹ te¿ ktoœ to spiepszy³ kilka razy..) ze CB700SC (ona je gena³ tako samo jak ze CBX 750, z CBR1000-chyba to chcesz szfajsowaÌ, to je podobnie zrobione) to je blank proste aluminium krzemowe. Jo ja szafno³ zwyk³ym pó³automatem ino musisz bardzo dobrze najprzód to przygotowaÌ. No a poten ¿ech do³ na frezarka do wyci¹gniêcia powierznia (kole 0,5mm musio³ech œciepn¹Ì coby by³a gena³ prosto). Jak idzie o przygotowanie, to wprzód wela sie do to wybier stare lagi, poten blank dobrze ja odt³uœciÌ trza i jak bedziesz zaœ ja spawo³ to musisz ja podgrzoÌ conajmniej 150 stopni. Poten dopiero mogesz to szwajsowaÌ. Takich aùfachowych rzeczy jak miska ³olejowo to TIG-em spawac nie trza, a jo bych nawet pospawo³ to elektrod¹ otulon¹, ino musia³ bych miec co³kiem dobry inwertor spawalniczy. Pozatym jak nie chcesz prosto w doma tego zrobiÌ to wiem, ¿e kajœ w Gliwicach (kajœ w centrum nawet ¿ech widzio³ ³od nich szyld) spawaj¹ g³owice - tam im to zanieœ ³oni to szafn¹.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie podany jest tylo ten adres :lufelgi - serwis (http://www.alufelgi-serwis.com.pl) Prostowanie, skup i sprzeda¿ felg aluminiowych, sprzed¹¿ akcesorii. Oraz - spawanie aluminium, przyda³o mi siê, gdy po³ama³em klamkê od sprzêg³a Katowice, ul. Panewnicka 138 (wjazd od ul. Twardej) tel. (032) 252 44 76Tam gdzie mi to pospawali to dorobili mi dekiel , piekna robota , ale niestety miski nieumia szczelnie pospawac....dlatego poszukuje jakiegos zakladu sprawdzonego , ktory sie zna na robocie i ktory wykonuje bardzo precyzyjne prace zwiazane ze spawanie z aluminium Peyter niechce tego w doma chafnac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po rozmowie z kilkoma spawaczami , i poraz kolejny moge powiedziec ze takie spawanie w domu , to jest dobre na stelarz lub se sanki pospawac.A z taka miska trzeba postapic w taki sposob :przeswietlic pekniete miejsce i oceniec rozmiar uszkodzeniawybrac metode :a) wyciac i nadlac nowe zaspawacJako ze jesto to w miejscu gdzie przychodzi sruba i odgina sie to w momencie dokrecania srubki , na 99% bedzie trzeba wycinac i nadlewac....reszte do przemyslenwiadac jak bardzo rozni sie profesjonalizm od amatorszczyzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo spawania to zech sie uczy³ najpierw z literatury Politechniki Œl¹skiej - u nos je wydzia³ spawalnictwa, pozdrowiom Prof. Klampfela, a spawo³ech zawodowo nawet na Hucie Alpina we Austri. Co to je za ró¿nica czy ktoœ jak umie to richtik zrobic we doma czy robi to byle jak we jakiœ ma³ym zak³adzie. GodaÌ mo¿na du¿o ino najpierw trza coœ zrobiÌ. Godom Ci dej sie spokój bo kupa tych "fachowców" to s¹ zwyk³e spitreloki co psiùco wiedz¹ o robocie. To s¹ takie fachowce spawacze, ¿e nieroz nawet niewiedz¹, co nierdzewki, kwasioka nie mo¿na ci¹c zwykl¹ tarcz¹ do rzelaza. Pozdrowiom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ciuÌmoku!, a co jo wczeœniej napiso³?? - napiso³ech przeca ¿e jest to co³kiem aùfachowe aluminium krzemowe (co ty chcesz miec za aluminium w bylejakim(moim zdaniem) japoùskim motorze, to nie je Benelli). To s¹ aluminia oko³o 7% Si i to styknie. Ta laga nie przenoœci ¿odnych du¿ych ciœnieù, naprê¿eù mechanicznych, temperatur. To je co³kiem aùfachowo laga. Przy dok³adnym doborze lektrody nojpierw trza patrzeÌ (jak ¿eœ je taki dok³adny) jako wytrzyma³oœÌ mo elektroda a jako materio³ co bydziesz szwajsowo³, ska³d chemiczny nie zawsze dobiero sie idealnie ten som. nieroz specjalnie trocha sie go zmienio, bezto mogemy regulowaÌ szybkoœÌ stapiania i stygniêcio, no i kupa innych rzeczy. Ta laga z miski ino trza porz¹dnie zrobiÌ bez œpiterlocenio i tyla. Ino ¿e nieroz sie nie op³aci bo jak policzysz frezera (przy spawaniu zawsze ta miska ci trocha pociepie), i dok³adne przygotowanie to taniej nieroz kupisz miska z jakiegoœ starego zubra. Same spawanie jak richtig umiesz to robiÌ to ¿oden problem. Pozdrowiom wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie godom Ci Âże ta caÂło miska zawsze trocha pociepie, a pasowanie miska-blok w takiej CBR powinno byĂŚ okoÂło 0.02mm - powyÂżej juÂż sÂą kÂłopoty z dobrÂą szczelnoÂściÂą. Jedynie jakbyÂś plazmom heftowoÂł na maÂłej powierzni to Âłona Âłostanie tako samo (chodzi o pasowanie). Inaczej to bedzisz musioÂł biksa silokonu naklajstrowaĂŚ. Jo szwajsowoÂłech nie ino swoja miska, ale teÂż roztomajte klamory. Wiem co pisza - normalne warsztaty nie dysponuja takÂą aparatura spawalniczÂą coby jej wcale nie pociepaÂło. Dobro rada doÂł ci ten sam powyÂżej - instytucie zapytaĂŚ. Tam som dobre fachmany. Pozdrowiom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sowinskiego jest Polok , spawanie glowic, kiedys pracowali w instytucie.Intytut spawalnictwa jest w drugiej czesci Gliwic na zatorzu(czy po 22=smierc )Miske dalem wczoraj do poloka , dzis mam odebrac , zobaqcyzmy jakie bede rezultaty. http://www.polok.pl/nowa/ [ Dodano: 2005-02-18, 11:24 ]Pyjter no wracamy do tematuPojezdzilem troszke i cieknie z miejsca laczenia miski z blokiem to pasowanie 0.02 mm jest n apewno dobre?? niejest to 0.2mm??Jesli niespawali tego plazma i miska pociepaÂło to jak ja przywrucic do normalnych rozmiarow(pasowanie) i kaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.