Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mz 250-rejestracja Składaka


gargamel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;) ostatnio wpadł mi do głowy pomysł żeby poskładać motor na częściach MZ. Tylko nie mam pojęcia jak to potem będzie wyglądać z rejestracją w przyszłym tygodniu będę miał rame z MZ 250 trophy (72r) wyrejestrowaną w 1990r na co będę miał oryginalne pokwitowanie. W niedzielę wybieram się do Gliwic na giełde po silnik z MZ 250 (etz albo ts) i tutaj rodzi się pierwsze pytanie do was do pózniejszej rejestracji będą potrzebne papiery na silnik? I czy w ogóle można zarejestrować tą ramę razem z innym silnikiem?Do tego planuję nadać złomowi nieco rasowy wygląd wiadomo, dupa nisko kierownica wysoko ;p przez co wachacz będzie pod zupełnie innym kątem niż fabrycznie przewidywano (wszystko bez ingerencji spawarek, kątówek itp). I kolejne pytanie-przejdzie to przegląd po takiej przeróbce?Jak myślicie, da radę to zarejestrować na normalne białe blachy? ile mogą wynieść koszta takiej rejestracji? I ogólnie jak to wszystko dokładniej przebiega? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przytocze tu paragrafu ale slyszalem ze wyrejestrowanego pojazdu nie mozna juz zarejestrowac. pozostaje kupic rame z niewtrejestrowanego wraku.edit: cos znalazlemart 78 PoRD 2. wycofaniu czasowemu podlegaja: a) sam ciężarowe i przyczepy o DMC od 3.5 t ciagniki samochodowe c) pojazdy specjalne d) autobusy i dalej art 79 pkt 4 pojazd wyrejestrowany nie podlega ponownej rejestracji z wyjatkiem: 1) odzyskanego po kradzieży 2) zabytkowego 3) majacego co najmniej 25 lat, którego model nie jest produkowany od 15 lat 4) ciągnika i przyczepy rolniczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to rama ma już 38 lat więc można ją sklasyfikować jako zabytek ;) ale czytałekm kiedyś że do rejestracji na żółte blachy wszystkie części pojazdu muszą być oryginalne a sam pojazd ma wyglądać jak z taśmy co trochę komplikuje mi plany Jak taka rejestracja wygląda w przypadku SAM-a? Nie są potrzebne jakieś specjalne przeglądy i inne ch*je-muje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to rama ma już 38 lat więc można ją sklasyfikować jako zabytek ;) ale czytałekm kiedyś że do rejestracji na żółte blachy wszystkie części pojazdu muszą być oryginalne a sam pojazd ma wyglądać jak z taśmy co trochę komplikuje mi plany Jak taka rejestracja wygląda w przypadku SAM-a? Nie są potrzebne jakieś specjalne przeglądy i inne ch*je-muje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz go normalnie zarejestrować. Dawniej pojazdy można było normalnie wyrejestrować i po jakimś czasie znowu zarejestrować. Dzisiaj nie ma takiej możliwości bo trzeba złomować.Ale jak pojazd był wyrejestrowany jeszcze w tamtych czasach tzn starsze niż 9x (nie wiem dokładnie) rocznik to dzisiaj go normalnie zarejestrujesz ponownie. Jak ta MZ była w 90r wyrejestrowana to najprawdopodobniej masz dowód z obciętym rogiem (czasami sie zdarzało ze nie obcinali), więc idziesz i rejestrujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mojego Harego zarejestrowanego na sama ,ale koszt takiej rejestracji to około 1000-1200 zł.Więc nie wiem czy MZ-tkę ci się opłaca tak rejestrować.Spytaj w urzędzie czy na ten papier który masz na ramę zarejestrujesz ten motocykl, tak będzie najprosciej i najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, koszty rejestracji jako SAM-a będą większe o jakieś 400zł niż koszty "produkcji" tego ustrojstwa No ale jak już nie będzie innej opcji to trudno, przepłacę ;)W poniedziałek pojadę do urzędu i dowiem się co z tym papierkiem i ramą można zrobić.Dzięki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.