Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tt


giemul

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś tam czasu pęta mi się po łbie temat wyjazdu na TT . Może też poza główną imprezą , ale raczej na jej kulminację . Wiem , że bukowanie biletów na promy już w trakcie to kosmos itp . Mam raczej prośbę do ludzi którzy zaliczyli ten "ostatni prawdziwy przybytek rozkoszy" o skreślenie jakichś wspominek , co jest ważne , na co uważać , co olewać itp . Ja osobiście jestem zwolennikiem dzikiego i spontanicznego podróżowania . Raczej nie w hotelach , raczej z namiotem , raczej nie z kelnerem , raczej z scyzorykiem . Ale na taką imprezę chciałbym się jakoś tam przygotować bardziej niż tylko zabraniem drugiej pary majtek . ps . tak to się robi na "rasowym ścigaczu" :

chopak chodzi fachowo po czerwonym Może trochę tylko redukcje mu jakoś nie włażą , ale i tak jest - "cały czas do przodu" .Jedynie na końcu filmu widać , że to "bokserski" motong . a tu już pełna "amarorszczyzna" Polukajcie wszystkie części w HD , poezja :
Takie cieńke Siury jak Rossi , przyjeżdzaja tam tylko chopakom sprzątać przyczepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, a ja chętnie poczytam jak to się wszystko ma cenowo, czy takie miejsca owiane tajemnica i w histroii zapisane są w planach do realizacji dla normalnych śmiertelników. Skoro temat już się zaczął, to może uchylicie rąbka tajemnicy dla innych ? Oczywiście Ci co mają coś do powiedzenia ...Żeby nie było Off topa znowu .... ( o to się boję ) czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prom za rezerwować ciężko, wiadomo czym wcześniej, tym lepiej:). Ale zawsze podjeżdząjąc na prom można dostać bilet, wcale nie jest to takie ciężkie, dużo gorzej jeśli chce ktoś spać w hotelu itp, tu jest naprawdę masakra w czasie trwania wyścigu . Koszty jakie trzeba liczyć to wg mnie minimum 4-5koła, ja osobiście uważam że warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, wrzuce to tutaj. Pisze to z punktu widzenia osoby, ktora tam mieszkala prawie 2 lata i zjezdizla wyspe wzdloz i wszerz.1. jak sie dostac na wyspe.Wiadomo ze oprocz promu inna forma transportu nie wchodzi w gre (chyba ze stac cie zeby wyslac moto samolotem hehe). Bilety warto zabookowac duzo wczesniej ze wzgledu na cene. Im blizej TT tym drozej. Wczoraj sprawdzalem ceny i jeszcze udaloby sie cos dostac za prawie 200 funtow. Promy plyna z 2 miejscowosci, Heysham i Liverpool. Blilet mozesz zamowic mieszany, tzn wyplywac z Heysham a wracac do Liverpoolu.2. nocleg.W okresie TT jest masa palych pol namiotowych. Jedno jest nawet przy samej glownej trybunie i padokach. Giemul pisales ze chcialbys spedzic czas w kilku miejscach. Wg mnie nie warto. IOM to mala wyspa (34 na 15km - o ile dobrze pamietam) i spokjnie mozna robic wypady gdzie popadnie, a fajnych miejsc jest kilka.Co do cen to nie jestem pewien. Natomias wiem jedno, w hotelu z Ciebie zedra az milo. Noc to kwota rzedu 100 funtow w zwyz w 3 gwiazdkowym hotelu. Mozna wynajac pokoj (choc zazwyczaj preferuja na dluzszy okres) i wtedy ta kwota spada do ok 60 funiakow za tydzien. Trzeba wiedziec gdzie sie zakrecic a przynaj mniej masz pralke itp.3. Predkosc.Nie wierzcie w to slynne No Speed Limit. Prawie na calej wyspie jest ograniczenie predkosci oprocz odcinka Gorskiej Drogi. Fajna trasa ale niebezpieczna dle tych, co jej nie znaja. Co do palarzy, mnie jak zlapali, mialem prawie 50 mil na 30 to musialem zabulic 200 funiakow mandatu. Generalnie wszyscy tam przestrzegaja predkosci.4. Jedzenie.Na wyspie masz duze Tesco i w samym centrum market, oba dobrze wyposazone wiec z tym nie ma problemu.5. KnajpyWiekszosc knajp w Douglas jes na Strand Street. To taki deptak, centrum miesciny gdzie na pewno kazdy znajdzie cos dla siebie. 6. TTJest kilka fajnych miejscowek do ogladania. Mi sie podobalo miejsce przy stacji kolejki na Groskiej drodze. Przy jej zjezdzie tez jest fajne miejsce. Jesli lubisz ogladac padoki to wtedy przy glownej trybunie. Fajne sa tez miejsca przy pierwszej, dlugiej prostej. W ciagu tygodnia odbywaja sie treningi i kwalifikacje. zaczynaja sie zazwyczaj ok 16 i trwaja ok 2-3 godzin. Wowczas drogi sa zamkniete dla "cywili". Wybierajac miejscowke na same wyscigi, ktore sa bodajze w weekendy, pamietaj o tym. Jesli cie pogoni to walisz w nogawki hehe. Warto wspomniec o Mad Sunday, ostatniej niedzieli imrezy (tak zazwyczaj bywa). Trasa TT jest wowczas otwarta dla wszystkich. Jesli pojedziesz z samego ranca to mozna jeszcze poszalec ale kolo 11 robi sie juz tlok. Na calej trasie jest rozmieszczone sporo policji.W ostatnia sobote jest niezla impreza we sztucznymi ogniami itp. Ta impreze naprawde polecam bo sie dzieje Na codzien na promenadzie rozstawione sa namioty z piwem a w weekendy sa pokazy na moto.Kto na TT nie byl to musi po prostu ta impreze zaliczyc. Ja bym sie jednak ograniczyl do wypadu max 2 tyg.Jesli macie jakies pytanie to dawac tutaj.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.