Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zmienić Wizerunek Motocyklisty


zygmusc

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Osobiście to mnie to lotto jak mnie inni widzą. Pomysł z pokazywaniem że na moto jeżdżą prawnicy, prokuratorzy czy lekarze jest moim zdaniem bez sensu. Mam kilku znajomych z tych branż i tak jak napisał Dragstar - nie śmigają 50 km/h . A prokuratorzy szczególnie Ich szmata czyni cuda Każdy z tych ludzi zakładając kachol przestaje być doktorkiem, papugą czy prorokiem a staje się kolesiem co lubi nawijać asfalt na gumę i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdecydowanie popieram pomysł autora tematu. Zawsze dobrze jest pokazać nas od tej dobrej strony. A tak naprawdę przecież w każdej grupie są jakieś czarne owce. Zygmusc jak będziesz potrzebował jakiś ochotników z wymienionych we wcześniejszych postach grup zawodowych pisz śmiało na PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Witam. Ja tam uważam że trzeba na drodze pokazać więcej kultury i uprzejmości wobec innych użytkowników drogi a takie materiały będą zbyteczne. Już i tak relacje między motocyklistami a kierowcami puszek w znacznym stopniu się polepszyły. (takie moje skromne zdanie) Pzdr"Dzisiaj widziałem przejaw kultury na drodze ;/ aż mnie kusiło by zrobić coś głupiego... najchętniej przywalił bym komuś po mordzie...i tu pozdrowienia środkowym palcem dla 2 ludzi dosiadających crossy, którzy przemieszczali się w okolicy świerklańca koło godziny 15.nazwać Was debilami to komplement dla Was... Nie dziwne, że dużo puszkarzy tak nienawidzi motocyklistów...zresztą szkoda słów - pewnie i tak tego nie czytają;p Więcej kultury dla wszystkich! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja jest raczej taka, żeby pokazać, że motocykliści to nie bandyci, tylko normalni ludzie. Że to jest sąsiad, być może facet z ulicy obok, który nie koniecznie siedzi w domu i myśli, jak by tu komuś jakąś krzywdę wyrządzić i potem wsiada na moto, żeby realizować ten pomysł. Że jeżdżą też ludzie, którzy często mają u nas duży autorytet... Strażacy cieszą się podobno największym zaufaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster ! , w przeważającej większości to wizerunki budowane poprzez Pablikrelejszyn , są fajne , ale tylko dla tych których się pokazuje , bo kilają ich ego . Ci do których się ową propagandę kieruje przeważnie nic sobie z tego nie robią . Chcesz zmieniać postrzeganie motocyklistów ?!? Powodzenia ci życzę .A już takim sposobem - to wybacz , ale większość społeczeństwa takiej propagandy nie złapie . To nie zlocik MLM czy msza święta , gdzie się odbiera głos lidera jak dogmat . Wiesz kogo najbardziej przeciętniaki nie tolerują ( boją się , zazdroszczą , podziwiają itp) ??? - nieprzeciętniaków (czytaj-motocyklistów) ! A ty chcesz w dodatku się podpierać tymi grupami społecznymi , które to akurat są w Polsce najbardziej oceniane jako mało wiarygodne i zakłamane . Żałość !! Propaganda poprzez pokazywanie swojej "złotej kiety" działa raczej kiepsko , a już w takim przypadku jak ten który ci wpadł do głowy to całkiem kiepsko . LANS !!! - Stary , tak to będzie odebrane ! Co to słowo znaczy to wiesz najlepiej ,co nie ? Efekt będzie odwrotny do zamierzonego ( albo taki o jaki ci podświadomie naprawdę chodzi ) , czyli postrzeganie motocykla jako zabawki dla bogatych i "elyty" : - "te lekarze , prokuratory , ksiendze i inksze złodzieje to sie majomza luja , takie motury drogie majom , mje nie stać na taki szpas" Chcesz zmieniać postrzegalność motocyklistów przez ludzi ? - zacznij zmieniać motocyklistów ! Uświadamiaj , ucz , pokazuj pozytywne wzorce . Neguj chamstwo , brawurę , bezmyślność . Innej drogi nie ma !! Ale nie rób tego poprzez spoty w Tiwi ! Rób to na co dzień , przy spotkaniach z motocyklistami . Ale nie przez głoszenie kazań tylko świecenie niezakłamanym przykładem i pozytywnym wzorem , który młodzi ( i nie tylko ) będą chcieli naśladować . ZBUDUJ SOBIE AUTORYTET W GRUPIE!!! ( Tylko do tego nie wystarczy kupić wielkiego padalca na dwóch kołach - trzeba trochę bardziej się postarać i musi to być szczere , nie udawane ) A ci którzy mają poukładane w głowach to tak naprawdę motocyklistów raczej lubią . Nie wiem jak ty ale ja jestem postrzegany jako motocyklista gdzieś tak od 20 lat , więc piszę to podpierając się autopsją . A jak ktoś ma beret zryty lub kieruje się uprzedzeniami czy stereotypami , to twoja , ani żadna inna propaganda tego nie zmieni ! ps. Smrodu ( w twoim mniemaniu) w temacie to ci dopiero teraz narobiłem ! Bez obrazy , ale sam zacząłeś . Masz problem z poczuciem humoru . Zawsze opozycję do twoich tez nazywasz smrodem ??? ps2. A cała ta gadka jest i tak czysto akademicka . Chyba nie myślisz że ci zrobią serial na 20 odcinków albo stały program w TVN - "Fajni Kumple Zigusia Motocyklusia" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zlocik MLM czy msza święta , gdzie się odbiera głos lidera jak dogmat...LANS !!! ... Co to słowo znaczy to wiesz najlepiej ,co nie ? Efekt będzie odwrotny do zamierzonego ( albo taki o jaki ci podświadomie naprawdę chodzi ) , czyli postrzeganie motocykla jako zabawki dla bogatych i "elyty" : ZBUDUJ SOBIE AUTORYTET W GRUPIE!!! ( Tylko do tego nie wystarczy kupić wielkiego padalca na dwóch kołach - trzeba trochę bardziej się postarać i musi to być szczere , nie udawane ) ps. Smrodu ( w twoim mniemaniu) w temacie to ci dopiero teraz narobiłem ! ... Zawsze opozycję do twoich tez nazywasz smrodem ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APELUJE DO WAS LUDZIE!!-nie popierasz nie podoba Ci się to zamilcz...Bo takiego czczego gadania to mogą słuchać Twoi domownicy.MEDIA TO POTĘGA..Kończąc LO dziennikarskie wiec coś na ten temat.Sama na "zaliczenie" realizowałam reportaż pod tytułem" MOTOCYKLISTA PRZEDE WSZYSTKIM CZŁOWIEK"- ukazany został wizerunek zwykłego człowieka ...JA mam inna propozycje co do samej realizacji - czy ksiądz , prawnik, strażak zmieni coś nie....Społeczeństwo to ludzie zwykli tj. Jan Kowalski jego żona Maria jego syn Krzyś.Wiec....Przecież jest tyle akcji np. Dzień dziecka -motocykliści mają pod opieką Dom Dziecka w Bytomiu.Sama byłam jednym z organizatorów Akcji Mikołaje na moto Śląsk...i usłyszałam najpiękniejsze w życiu zdanie...6.06.2008Dom rodzinny - Tata , tego domu powiedział -".. już teraz wiem że się myliłem oceniajac was w ten sposób....Nie możecie sobie wyobrazić ile dobra dziś wnieśliście w próg tego domu nigdy wam tego nie zapomne..."TO SIĘ NAZYWA ZMIANA WIZERUNKU...TERAZ WALCZYMY O TANI WJAZD NA A4WIEC CZEMU NIE POKAŻEMY JAK WALCZYMY NP. Z BRAKIEM KRWI..."WAMPIRIADA" W KATOALBO JAK ODWIEDZAMY DOMY DZIECKA JAK ORGANIZUJEMY FESTY I ZBIERAMY NA WOZEK INWALIDZKI DLA syna pana KOWALSKIEGO....To uderza do społeczeństwa - widzą nie dawce a człowieka któremu lezy na sercu dobro ogółu.ps. Mam nadzieje że akcja wypali -może i się mylę pisząc to, czuje się motocyklistą jestem w stowarzyszeniu działam społecznie i jak ludzie się dowiadują czym jest moja pasja - dziwią się że wśród nas są tacy ludzie...Myślę że to musicie przemyśleć, ja dziele się tylko doświadczeniem.ps.2 Znam dwóch księży na dwóch kołach Jakby co to moge dać znać POWODZENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Osoba" się nie lansuje... Te filmiki... ,ten jego moment obrotowy przy którym wszystko inne jest motorynką ,te jego wyj....e w kosmos przytarte podnóżki w LOKOMOTYWIE które możecie oglądać na Chudowie.. O pracy w której nic nie robi a zarabia krocie nie wspomnę... To owszem nie musi być lans ale w przypadku "osoby" - właśnie jest! Wystarczy spojrzeć w jaki sposób o tym wszystkim pisze. Masz lans wypisany na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że pomysł własciela lokomotywy !/? jest w połowie trafiony. NIc to nie zmieni, za dużo śtodków za mało efektów. Za to pomyśl ba sposób działania jak opisała to małaM1 - z akcjami charytatywnymi to jest strzał w 10!Jestem przekonany że ci normalni moto poprzą tą ideęa propos..marzę o jednym żeby kiedyś tych dwóch gości sie ( zygmusc i giemul) spotkało na asfalcie albo choćby w Chudowie, jestem przekonany że kabereton w TV to pestka a i NEonówka mógła by brać pomyśły garściami do nowych skeczów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Osoba" się nie lansuje... Te filmiki... ,ten jego moment obrotowy przy którym wszystko inne jest motorynką ,te jego wyj....e w kosmos przytarte podnóżki w LOKOMOTYWIE które możecie oglądać na Chudowie.. O pracy w której nic nie robi a zarabia krocie nie wspomnę... To owszem nie musi być lans ale w przypadku "osoby" - właśnie jest! Wystarczy spojrzeć w jaki sposób o tym wszystkim pisze. Masz lans wypisany na twarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.