Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czterej Wielcy Ale Który Największy ?


manoa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Mam do was bardzo dziwaczne pytanie, ale to jedyna droga zeby sie na coś zdecydować. Kiedy oglądam otomoto i szukam jakiegoś motocyklu to zawsze kończy się na tym że każda z marek ma podobny model np kawa er6 suzuki gladius czy yaamaha xj6n ogólnie rzecz biorąc modele sa bardzo zbliżone i problem w tym w którą strone isc. Kiedy pytam w salonie jeden mówi że ta marka najlepsza (niezawsze jest to zgodne z marka salonu w którym pracuje sprzedawca) ale cięzko jest przefiltrować w jakis racjonalny sposób te opinie. Dlatego mam do was prośbe czy możemy zrobić tutaj specyfikacje czterech gigantów :Yamaha, Kawasaki, Honda, SuzukiCzy kest możliwe opisać charakterystyke marek nie motocykla tzn. np kawa dla bardziej ludzi wygodnych spokojny charakter itp... np yamaha styl bardziej sportowy itp.....Zalezy mi na jakiś informacjach na temat stylu tych marek, awaryjnosci i wszelkich informacji żeby zdecydować sie na stajnie a potem to już z górki.Dzieki za info i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takich podziałów jak piszesz, tzn. kawa dla ludzi spokojnych honda dla jakichś tak itp.konkretne modele motocykli różnią się od siebie przeznaczeniem, osiągami, budową itd. są poprostu inne, każda firma ma sprzęty sportowe, turystyczne, enduro, armaturę itd...a z modeli które wymieniasz moim zdaniem najciekawszą jest nowa xj6 ale to tylko moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego pytania żeby wybrac swojego guru i stajnie na całe zycie zainspirowało mnie troche to :

Tak jak koleś pokazał ogólnie markę tak samo ja chciałem dowiedzieć się czegoś na temat stylu motocykli z danej marki nie konkretnych modeli, ale tak jak piszesz chyba nie da rady za duża rozpiętość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manoa a powiedz mi co jest bardziej sportowe, co rodzinne, a co turystyczne: VW, Opel, Ford, czy Skoda?Nie rozmawiamy tu o markach różniących się jak Ferrari i Jeep, każdy producent stara się mieć swojego reprezentanta we wszystkich rodzajach motocykli.Na pewno jeśli chodzi o niezawodność, Honda cieszy się bardzo dobrą opinią, co jednak nie znaczy, że pozostali producenci robią motocykle słabe. Jak powyżej napisano wszystko zależy od modelu. Jeżdżę Hondą, ale następny motocykl chcę mieć ze stajni Suzuki, bo właśnie model tej marki idealnie pasuje do moich wymagań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grus, z tych marek co podałes to jakiejś specyfikacji niema, natomiast jak postawisz obok siebie np Merca i beemke to widomo że opinie na temat stylu całej marki i jej dążeń są takie że mesiu to mocne auta dla ustatkowanych ludzi a bmw to elegancja ale bardziej sportowa o dresie tu juz nie wspomne Dlatego chciałem dowiedziec sie czy są takie określenia co do stylu działania całej marki także w motocyklach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to recepty, wszystko zależy od traktowania motocykla. Jak to sie mówi jak sie dba tak sie ma. Honda niby nie zawodna a panewki w bladych? Kawa a ramy w modelach konca at 90'. Yamaha a skrzynie m R1 R6? Suzuki a kosze sprzeglowe GSX-R, ramy GSR, ramy GSX-R? Kazda marka moze sie tym "poszczycic", dla najwazniejsze jest to jak jest moto trakowane. W polsce gnebine jest Kawasaki w sumie nie wiem czemu moto bardzo dobre robia tylko trzeba je servisowac jak nalezy(zawory), ale to jest tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowych modeli Hondy przyklejono etykietę "safe bikes". Przykład?? Montują ABS do czego się tylko da (nie będę się rozwodził nad tym czy ABS w nowym Bladym to dobry pomysł), Goldwing ma poduszkę powietrzną itp itd. Do Yamah (R1 i R6) z kolei przylgnęła opinia "Drechowozów". Kawasaki zupełnie niesłusznie zbiera cięgi motocykli awaryjnych (jak sie nie dba to i honda się zepsuje).A suzuki?? "Olejaka nie zaje*iesz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca tylko Honda. Ta marka ma też w swojej historii wpadki z motocyklami, choć by Fireblade gdzie namiętnie panewki lecą, ale tak jak wcześniej pisałem najbardziej liczy się to jak kto dba o motocykl. U nas w polsce jest przekonanie "przeglad po 12 tyś? Po co przecież wszystko jest dobrze", a ktoś po coś ten przegląd wymyślił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha- flagowe modele {R1, R6} żłopią olej, niby jak się mieści w liter na 1000to je ok jo tyle do skrzyni nei dolewom ;) , roczniki do 2002 czy tam do 2003 mają wadliwe skrzynie.- idzie to zrboić.Kawasaki- czułe na serwis, ramy to "szczyt techniki", mówią że te po 2003 roku nie pękają, a to ciekawe, na SP gościu miał zx10r z 2004, i od normalnej jazdy 3cm krecha na ramie się zrobiła..- pospawiesz i nie sprzedasz, pospawiesz, pojeździsz i zaś trach. .Suzuki- nic szczególnego, poza przysłowiem suzuki same stuki , owszem zdażały się przypadki w k5 i k6, że ktoś tam w drzewo rąbnął a drugi szlifa miał i pękało na główce, ale to nie reguła jak u tej zielonej marki. - laureat konkursu meijsce nr 2Honda- no coś pięknego , F2 nie do zaje... i zajechania, a zdarzają się przypadki że F1 jeszcze jakoś śmigo.-laureat konkursu miejsce nr 1Osobiście, gdyby nie wiek, gdyby nie kasa {brak }, albo raczej ino brak kasy, to Kawasaki by było na ostatnim miejscu, a na resztę bym patrzał co je najbliżej i w jak najlepszym stanie. jak bym już nie miał co z kasą zrobić, to wiadomo Only Ducati P.S, wiem ja nei doświadczony, młody itp, tego postu nikt nie musi do siebie brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.