Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pierwszy Kontakt Z Motocyklem ...


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc dzisiaj miałem pierwszą godzinę jazd na kursie ... i sam nie wiem co o tym sądzić..Miałem problemy z wrzuceniem luzu ... a co drugi raz jak ruszałem to motocykl mi gasł ... czy wy też mieliście takie początki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieznam się ... ale tak na chłopski rozum ... np. sprzęgło .. wydaje mi się że powinno być tak że działa w całym zakresie w jakim jest możliwy ruch manetką ... a w tym na kursie jest tak że puszczam do połowy ... zero reakcji, później może ze dwa milimetry i rusza... milimetr dalej puszczę i już gaśnie .. tak jest w każdym moto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,W tamtym tygodniu zdałem egzamin na A więc też specem nie jestem...Nie chcę się wypowiadać na temat sprzęgła a jedynie powiedzieć żebyś się nie zrażał. Ja na pierwszej jeździe położyłem moto na boku przy zawracaniu tak ze 4-5kmh - była taka na wpół wyschnięta kałuża, koło się uślizgnęło i wyglebiłem Pozowdzenia - będzie coraz lepiej!Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem w trakcie robienia prawka na kat. A i powiem Ci, że u nas ta CBF chodzi identyko jak opisujesz. Też sprzęgło jest nie czułe aż do końca. Ja potrafię to wyczuć i gasł mi tylko w pierwszym dniu, teraz mi się to nie zdaża. I tak jak ktoś wyżej napisał - żeby ładnie ruszyć musisz dodać gazu do ok 4 tys obrotów.Co do luzu - też mam problemy żeby go złapać, bo raz wchodzi i to czuć, a raz wchodzi i w ogóle na nodze nie czuję, żeby skrzynia złapała. Teraz robię to tak, że staram się stuknąć nogą z dwójki w dół i powiedzmy, że raz na trzy próby się udaje Ja jeżdżę już 4 lata na skuterze, więc na pewno mam troszeczkę więcej doświadczenia od Ciebie, ale nie martw się, bo CBF to fajny sprzęcik i jak sam nie zrobisz głupiego błędu to gleby nie zaliczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. To sorry za błąd ;)Mnie na szczęście to nie dotyczy, bo jako iż przyjechałem w odzieży moto na lekcje (co wg. instruktora było pierwszym przypadkiem od dłuższego czasu) to od razu puścił mnie na CBF i sam nie żałuje bo dobrze mi idzie.Powodzenia na kursie i zobaczysz różnicę jak dosiądziesz Hondzię. Naprawdę super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz też już wiem ... ale co zrobić.. skoro juz wybrałem to jakoś muszę sobie dać rade, najwyżej jak już skończę tutaj, przez egzaminem pójdę do jakiejś innej szkoły gdzie mają cbf i wykupię ze dwie godziny jazd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc muszę się pochwalić dzisiaj miałem drugą jazdę... motorek już mi prawie nie gasł ( dwa razy ale tylko dlatego że zapomniałem o sprzęgle )i nawet pół godzinki jeździłem na tym większym romecie 250ccmna tym mniejszym już spokojnie jakieś slalomy między pachołkami, powoli się uczę szybko hamować ( może jeszcze nie z 50/h ale z ponad 30 już było ) i jakoś tak pewniej się czuję na motocyklu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.