Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zachodnia Policja A Sprawa Wydechów :)


Peterman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !Mam mały problem ... mianowicie wybieramy się za miesiąc z kumplem na mały trip (PL->Niemcy->Dania->Szwecja->Norwegia->PL). Moto ogółem przygotowane ale boję się, że może mnie dybnąć policja ze względu na wydechy (mam wyprute zwężki http://www.youtube.com/watch?v=aqiBklrQEek ). Nie ma jakiegoś mega wrzasku ale słychać że nie są to seryjne tłumiory. I tu moja seria pytań... miał ktoś kiedyś podobną przygode z zachodnią lub północną policją? Gdzie mogę sprawdzić czy przekraczam (i jaki jest ) limit decybeli? Co mi grozi podczas kontroli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !Mam mały problem ... mianowicie wybieramy się za miesiąc z kumplem na mały trip (PL->Niemcy->Dania->Szwecja->Norwegia->PL). Moto ogółem przygotowane ale boję się, że może mnie dybnąć policja ze względu na wydechy (mam wyprute zwężki http://www.youtube.com/watch?v=aqiBklrQEek ). Nie ma jakiegoś mega wrzasku ale słychać że nie są to seryjne tłumiory. I tu moja seria pytań... miał ktoś kiedyś podobną przygode z zachodnią lub północną policją? Gdzie mogę sprawdzić czy przekraczam (i jaki jest ) limit decybeli? Co mi grozi podczas kontroli ?
Jak wybierałem się na Nord Capp to tez się tego obawiałem bo jechałem wówczas motocyklem z "przerobionymi" tłumikami. Ale w całej Skandynawii widziałem (słyszałem) tyle głośniejszych sprzętów że szybko mi przeszło ;) Ale przepisy jakieś pewnie są ,pytanie tylko czy będą się czepiać czy nie? Do nas nikt pretensji nie miał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak moje przelotowe wydechy przeszły przegląd w polsce to działają w DE ? Otóż nie bardzo. Jeśli Cię sprawdzą, i masz głośność powyzej 98 to mosz pozamiatane. Widzialem ostatnio jak Hamburgerpolizei sv650 z przelotowym leosiem na koszty naciągnęła. A u nas norma jest taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak moje przelotowe wydechy przeszły przegląd w polsce to działają w DE ? Otóż nie bardzo. Jeśli Cię sprawdzą, i masz głośność powyzej 98 to mosz pozamiatane. Widzialem ostatnio jak Hamburgerpolizei sv650 z przelotowym leosiem na koszty naciągnęła. A u nas norma jest taka sama.
Pojazd ma spelniac wymogi dopuszczenia do ruchu w kraju rejestracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak moje przelotowe wydechy przeszły przegląd w polsce to działają w DE ? Otóż nie bardzo. Jeśli Cię sprawdzą, i masz głośność powyzej 98 to mosz pozamiatane. Widzialem ostatnio jak Hamburgerpolizei sv650 z przelotowym leosiem na koszty naciągnęła. A u nas norma jest taka sama.
Jesli przeszła uczciwy przeglad w PL to Ci nic nie moga zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz: Mają pełne prawo sprawdzić, czy Twoj pojazd nie narusza norm głośności, albo czy np. opona z tyłu nie nadaje się na szrot. I to też czynią. Jak ci przyłożą mikrofonik i wyjdzie 100 to jest mandacik 50e. amen. Jeśli ktoś ma przeciwne doświadczenia, to może się zdziwić np. w niemcowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nemcowni tak jak u nas jesli nie pojazd nie stwarza zagrozenia to ci go nie odcholuja. ale mandat musisz zaplacic w gotowce (chyba ze masz meldunek w niemcowni to moze byc kredytowy). tak ze za glosne wydechy napewno nie beda cholowac. i nieznam przypadku zeby cos fisiowali z tym ze za glosny sprzet jest, jesli masz wydech z chomologacja drogowa to niemasz sie czego bac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Skandynawi (Norwegia ) nojostrzejsze przepisy w calej Europie za przekroczenie predkosci o 12km jak na znaku masz 70 ograniczenie jedziesz 82 to placisz 3000koron (1500pln).Mnie zlapali na radar na 60 zone ja mialem 89kmh zaplacilem 6500koron (3200pln).Mnostwo radarow na drogach wszystkie dzialaja !!Radze uwazac szczegulnie w strefie 50 i 60 ograniczenia czeste kontrole,popaprancy Norweska policja wysyla jednego goscia z radarem gdzies miedzy drzewa i gosciu namierza pirata drogowego, po Norwegii max 80kmh czasami 100kmh mozna smigac szybciej odradzam mozna sie pozbyc prawka za podwujne przekroczenie szybkosci. Szwecja duzo lepiej szczegulnie poza miastami, proste, dlugie, dobrej jakosci drogi mozna polatac szybciej, tylko las las las i zywej duszy nie spotkasz.Uwaga na Losie wieczorami szczegulnie !!!!!! wychodza na droge i wcale sie nie spiesza .Dania och duzo duzo lepiej drogi jak mazenie proste i dluuuuuuuuuuugie mozna polatac na maxa, zawsze jak smigam z Norwegii promem do Danii to odreagowuje na Dunskich drogach.Powodzenia zycze. Norwegia okolice Stavanger ;Lysefiord z polka skalna Preiekestulen 604mnpm polecam po drugiej stronie Fiordu 100km glaz zaklinowany miedzy skalami "Kjerag" rownierz Zlota droga (droga Troli) serpentyny ponad 1400mnpm szczyt spowity mgla czesto.No i Nordkap polecam zorze polarne ,powyzej miasta TRONDHEIM.Namioty mozna rozbijac na dziko poza miastami gratis (las, pola, skalki itp) Nie na prywatnych terenach gdzies obok domku wlasciciela.Ogulnie polecam najlepiej w Lipcu i Sierpniu wazne kondon na deszcz to podstawa ,nawet w lecie moze padac dwa dni i wiecej.polecam Skandynawie post-8725-1244142459.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.