Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Niestandardowe Lampy I Konsekwencje


seta-stefan

Rekomendowane odpowiedzi

Na poświąteczne trawienie jajec przytoczę Wam moją historię ze światełkami.Jechalimy sobie z Moim Mężczyzną we dwa sprzęty, grzecznie czterdziestką, bo panów polucjantów z daleka było widać. Zatrzymali do kontroli, dmuchnęliśmy z radością, zbieramy się do odjazdu, a tu pan Upierdliwy oznajmia, że zatrzymuje mi dowód.Konsternacja, kolokwialnie: zdziwko. Pan Upierdliwy z daleka ujrzawszy moje podwójne nietypowe lampki w Hornecie poczytał sobie literki na kloszach i z uciechą zabrał mi dowód za brak "C". Ta śliczna literka oznacza ponoć odbłyśniki w kloszach dostosowane do świateł mijania, moje lampy okazały się być wyłącznie do świateł drogowych. Zaznaczę, że żarówki mam dwuwłóknowe do obu lampek.Przyjęłam, że kolo ma rację, jakby nie było, ale zirytował nas okrutnie.Po pewnym czasie przeklinania pod kaskiem nasunęło nam się kilka pytań:1) czy brak owej literki wpływa w jakikolwiek sposób na bezpieczeństwo na drodze? walę tymi światłami po oczach innych kierowców? 2) czy koleś miał prawo zabrać dowód za taki "defekt" w motocyklu, skoro na dwóch kolejnych przeglądach diagnosta nic nie zauważył? za głośne wydechy w tuningfurach jakoś nie zabierają...... 3) czy musiał się faja dopierdzielić w święta o taki bzdet? trzeźwi, grzeczni i uśmiechnięci, a i tak coś wynalazł, ehhhWniosek: przeczytajcie sobie dzieci, co macie nabazgrane na kloszach, a nuż traficie na mojego oprawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Wniosek: przeczytajcie sobie dzieci, co wam pisze na kloszach, a nuż traficie na mojego oprawcę
Po tym co mi ostatnio napisałaś już przezornie wymieniłem ta moja nieszczesna postojówke.Nie widzi mi sie mieć jakiś nieprzyjemności z tegoż powodu.A ja nadal trzymam sie wersji że specjalnie oddałaś im ten dowód bo w środe miałem Ci pokazać jak sie jeździ ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że na przeglądzie miałaś dobrze, nie znaczy że zaraz po nim nie zmieniłaś lampy, nie :>?o reflektor sie mogą doczepić, u mnie też świecą dwie na krótkich, ale jest jeden klosz tylko i pisze na nim HC/R czylio mogą mnie cmoknąć, inaczej gdyby na jednym pisało HC a na drugim HCR albo HR 1) długie świecą w kosmos czyli możesz oślepiać tych z naprzeciwka2) ma prawo za to zabrać DR jako przeróba pojazdu niezgodna z kodeksem ruchu drogowego3) zależy od człowieka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku musiał się do czegoś dowalić i mieć satysfakcję, że zabrał dowód motocyklistceMnie też raz zatrzymali i nie dość ze mnie kolo wystraszył wyskakując zza krzaka jak "dzika małpa" to jeszcze chciał zabrać dowód, za to że mam za małe kierunki hahaha, tylko ze takie akurat dawali seryjnie do mojego modelu....nie znał się kompletnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cza na początku na miśków uważać bo będą sie doszukwać byle pierdoły, a nie daj boże jak znajdą zwłoki muchy na lampie - 48 h na utrzymaniu państwa murowane
Racja początek trzeba przetrzymać, minie nawałnica (stręczycielstwo motocyklistów) i będzie jak zawsze.Hehehe z tymi zwłokami muchy na lampie mogą zamknąć na 48 do wyjaśnienia i postawić zarzut umyślnego zabujstwa lub powodowania innego niebezpieczeństwa na drodze ;)Masakra - jak się kolo w niebieskim uprze to będzie tak długo grzebał aż wygrzebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko współczuję. Na pewno było nerwy trudno powstrzymać. Miałem przypadek taki w puszce. Światła po stronie kierowcy dawały trochę za wysoko. Przy kontroli zatrzymał mnie, podstawowe czynności. Ale powiedział, że w najbliższej przyszłości mam to wyregulować/naprawić. 3 minuty i puścił. Także kwestia indywidualna: zależy na jakiego człowieka trafisz. Albo kwestia antymoto: złapał motocyklistów - musi za coś uwalić.Powodzenia, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ludziki za uwagi i słowa współczucia Może polucjanty z drogówki faktycznie dostają jakiegoś cukierka za każde wykryte nieprawidłowości w maszynie nie zmienia to mimo wszystko mojej sympatii do tej instytucji - to był pierwszy wredny niebieski bobek, którego spotkałam.Zrobię przegląd na pożyczonej lampie i dam cynk, czy oddali mi papiery ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zdziwilbym sie ze zabral dowodzik za pseudo allegrowate xenony made in ciulstwo china ale za cos takiego, jakis upierdliwy typ chcial cie po prostu udupic brzydko mowiac. wzieli by sie za lapanie przestepcow a nie fujare zawracali z byle powodu jeszcze im malo lapówkarze to samo lekarze i górnicy szkoda gadac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki mię dotarły, że siakiaś akcja jest, kontrolują motocykle i stare auta...a może to plotki jeno Wniosek z założonego tematu: konsekwencje zatrzymania dowodu za nieprawidłowe lampy są niewielkie 1) koszty:- czteropak dla kumpla za lampkę z eMZetki- 20 złotych PLN za przegląd- 2 bezpieczniki (sfajczone przez własną głupotę )2) czas:- 5 min. przeglądu- 5 min. w urzędzie miasta- ok. 1,5 h dłubania przy zmianie lamp (instalację trza było ździebko przerobić)Czyli nie ma co się stresować.Lecę przełożyć lampę spowrotem i do zobaczenia na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.