Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Kupiłem Moto Na Fakturę...


ar1906

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem. Zakupiłem nie dawno moto i dostałem na niego fakturę, nie rejestrowałem go ani nic z tych rzeczy. teraz chcę go sprzedać, powiedzcie mi czy mogę umowe przy sprzedaży wypisać normalnie na siebie?? Z tego co wiem to skoro dostałem fakturę nie muszę płacić podatku (pcc3). Co o tym myślicie?? moto ma ubezpieczenie i jest zarejestrowane na poprzedniego właściciela. z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz go wcale rejestrowac a jeżeli kupiłeś na osobe prywatną tzn nie na firmę (zresztą żeby wrzucic moto w koszty musisz najpierw zarejestrowac) skoro nie rejestrujesz rozumiem że nie na firmęto sprzedajesz go normalnie na umowę alejeżeli upłynęło mniej niż 6 miechów od zakupu to dodatkowo zapłacisz 18% podatku przy rozliczniu rocznym od różnicy między ceną zakupu a sprzedaży no chyba że w/w będą takie same heh ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszesz czy moto było nowe z salonu?jesli było od kogoś kto miał firmę to nie płacisz podatku od wzbogacenia (każdorazowo przy zakupie kupujący płaci przy umowach cywilnych), natomiast jesli chcesz teraz sprzedac i sprzedasz drożej niz kupiłes to od różnicy płacisz podatek 19%, bo to twój zarobek, powinienes przerejestrowac pojazd do 30 dni od zakupu, ale jesli tego nie zrobiłeś to swiat się nie zawalił, miałem raz taki przypadek i nie było żadnych problemów przy rejestracji, a umowa była na tego który nie zdążył przerejestrować czyli tak jak u ciebie...... masz też wyjście, że z nastepnym kupującym możesz jechac do twojego sprzedającego i spisac umowę jakby ciebie w ogóle nie było ..... mozesz jeszcze zrobic jeden "myk" ale to nie na forum, bo podpada pod paragraf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam inne pytanie problem .kupuje motocykl od handlarza sprowadzony z krajow uni eur.(holandia)z rozmowy z nim od daje mi- tlumaczenie dokumentow-przeglad zerowy-dowod rejstracyjny-zaswiadczenie o prowadzeniu przez niego dzialalnosci gospodarczej-faktura wraz z informacja ze zaplacono podatekz tym niby ide do wydzialu kom i resjstruje koszt do 200zltu moje pytanie wyczytalem na necie ze jeszcze powinien byc jakis blankiet vat 25handlarz twierdzi ze zadnego dodatkowego blankietu vat 25 nie musi byc bo informacja zawarta o podatku jest juz na fakturze na motor na ktora on mi go sprzedaje . pytam dlatego ze motocykl z papierami przyjdzie w pon. z rana i za bardzo w weekend nie mam gdzie zadzwonic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.