Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Саша

Użytkownicy
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Саша

  1. WORD jest Samorządowa osoba prawna i to zarząd województwa rozstrzyga,i sejmik woj. nadaje status, więc

    nie usunięte rozbieżności,na które wskazuje NSA i SN stwarzają chaos, dając możliwośc o której rozmawiamy.

    Usługa radcy prawnego

    Stawka *

    Jednorazowa porada prawna

    50 - 500

    Jednorazowa porada prawna przez internet

    50 - 150

    Opinia prawna

    150 - 2500

    Sporządzenie pisma procesowego

    50 - 300

    Sporządzenie umowy

    100 - 3000

    Obsługa prawna podmiotów

    700 - 15000/miesiąc

    Roboczo-godzina pracy

    50 - 200

  2. Najskuteczniejsze wyjście jest złożenie wniosku o przywrócenie terminu w myśl k.p.a, przedmiotem wniosku o przywrócenie terminu jest sformułowanie prośby o przywrócenie terminu i uprawdopodobnienie przez osobę zainteresowaną braku swojej winy oraz dopełnienie wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu tej czynności, dla której był ustanowiony przywracalny termin. Najlepiej 5o zł w zęby i do radcy prawnego najlepiej którego znasz i niech naciągnie wniosek nie martw się, magia pieczęci zrobi swoje, to jest bardzo prosta sytuacja.

  3. jak mnie pamiec nie myli jedyna osoba poszkodowana w kolizji jest chlopak z moto. wiec wykładnia dot art 157 jest nie adekwatna.

    winny zdarzenia drogowego jest kier samochodem osobowym poniewaz z opisu jaki jest na pierwszej stronie wynika ze dokonal nie prawidłowego skretu i zajechał droge tak mniej wiecej rozumiem z tej relacji. w wyniku tym chłopak został poszkodowany, poszkodowany dlatego iz poruszal sie w sposob prawidłowy. wiec pzrysluguja mu wszelkie prawa odszkodowawcze i roszczenie na płaszcyznie cywilnej w konsekwencji poniesionych strat z tytułu roztroju zdrowia czy nastepstwa rehabilitacji itp. lecz poniesie on konsekwencje z kodeksu karnego poniewaz kier. pojazdem w stanie nietrzeźwości. jego stan psycho motoryczny nie doprowadził do błedu lecz kierujacy sam osobowym.

  4. jedyne konsekwencje jakie chłopak poniesie to te które wynikają z kk czyli prowadzenie pojazdu pod wpływem bądź po spożyciu, bo nie znam wyniku kontroli. Bez spornie przysługuje mu odszkodowanie i zadoścuczynienie w wyniku poniesionego rozstroju. podkreślam stan w jakim się znajdował nie czyni go w zadnym wypadku sprawcą on jest poszkodowanym w tej sytuacji.

  5. Po pierwsze sprawcą kolizji jest kierująca samochodem, ten fakt może uledz zmianie w toku postepowania wyjasniającego zajscie kolizji(ale zakładamy tak jka opisujecie). Po drugie kierujący motocykolem ma PRAWO do odszkodowania i zadoścuczyneinia jeśli doszło do rozstroju zdrowia (a z opisa sytuacji wynika, że tak) Następnie pasażerka motocykla (gdyby była) może dochodzic odszkodowania z ubezpieczenia OC sprawcy czyli kierujacej samochodem jak również z polisy NW kierującego motocyklem jeśli takie posiadał. Ostatnia rzecz, kierującemu motocyklem grozi odpowiedzialnośc karna za jazde pod wpływem alkoholu, jeżeli doszło by do sytuacji zmiany winy bądź współodpowiedzialności kierującego bądz kierujących to ubezpieczyciel który wczeńiej wypłacił, będzie dochodził zwrotu kosztów tzw.regres.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.