Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Tłumik Suzuki GSF 600


Robcio92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dla Was może i zagwozdkę, może i nie... Chciałbym się doradzić.

Od 2 października jestem posiadaczem Suzuki GSF 600 w wersji naked, z 1998 roku. Wszystko jest w jak najlepszym porządku tylko korci mnie jedna rzecz.

Tłumik musiał być wybebeszony ze środka, bo jest rozcięty i dookoła zespawany, mniej więcej w 1/3 długości.

Czy lepiej wziąć i kupić seryjny, akcesoryjny a może oddać do firmy edhaust? Edhaust polecili mi ludzie z forum "bandyckiego"..

Chciałbym się doradzić co zrobić, także dziękuje z góry za wszelakie rady.

Pozdrawiam,
Robcio92.

P.S.
Zdjęcia nie mam, ale do tygodnia będę zmieniał "lacz" z tyłu, więc mogę zrobić zdjęcie i wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jakbyś napisał czego oczekujesz od tłumika - czy ma być cichy czy głośny, ile kasy na to chcesz przeznaczyć.

Ja jak kupiłem mojego gsx600f to też chciałem zmieniać komin, ale na seryjny, bo wsadzony tam Scorpion buczy jak wściekły. Ale pojeździłem i stwierdziłem, że zostanie, bo mnie słychać z daleka i ludzie się oglądają: co to za larmo? :D A w tunelu..... normalnie RJ :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę śmiało polecić Ci Edhaust'a ponieważ mam w swoim Gixie seryjny tlumik, który trafił w ręce Pana Edzia :)

Co prawda operację taka zlecił poprzedni właściciel mojego moto, ale efekt jest zadowalający...tłumik nie jest ani głośny ani też cichy, ot taki sobie basowy.

Jeśli masz na ten cel między 200 a 300 zł to śmiało wysylaj swój auspuff na Mazowsze do Pana Edzia zaznaczając jaki efekt dźwiękowy chcesz uzyskac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a stylistyka? jakieś niedoróbki po tym jak poprzedni właściciel bawił się w wypatroszenie i pospawane szczelnie jest, ale efekt? hmm, nie zadowalający...

 

z resztą, idę zrobić zdjęcie

EDIT:
ktoś się bawił i wybebeszył zapewne tłumik w środku, bo brzęczy... a wygląda tak:
1. fota
65GrPb.jpg

2. fota
W38weB.jpg

3. fota
mzGqDY.jpg


drażni mnie stylistycznie trochę ten spaw <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.