Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

POTRZEBNA KREW


andrev66

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy i koleżanki nasz kolega z grupy motocyklowej VTX od wigilji przebywa w szpitalu. Rozpoznano u niego białaczkę. Docelowo czeka go przeszczep szpiku kostnego. W tej chwili potrzebna jest krew. Mozna oddac w każdym miejscu w kraju podając, że jest ona dla RAFAŁ KUCHARSKI INSTYTUT HEMATOLOGII I TRANSFUZJOLOGII ul. INDIRI GHANDI 14 WARSZAWA. Rafał ma grupę O Rh+. Ale można oddać każdą inną grupę krwi. Instytut zamienia z innymi ośrodkami. Taką mam wiedzę od Rafała. Za każdą pomoc dziękuję w imieniu Rafała i jego rodziny. W razie pytań proszę o tel. 510-575-865. Skany zaświadczeń przesyłajcie na maila żony Rafała [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nasz kolega Rafał ciągle przebywa w szpitalu w Warszawie i ciągle potrzebna mu  krew. Drodzy forumowicze potraktujcie tą pomoc koledze motocykliście poważnie. Bo efekt mojej prośby na Śląskim forum jest znikomy. Z góry wszystkim darczyńcom dziękuję w imieniu Rafała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeżę trochę posta.

 

Wiem że temat jest nadal aktualny. Byłem, oddałem dla Rafała po raz drugi. Piszę to dlatego aby inni też poszli.

Zastanów się co TY możesz zrobić dla Rafała - NIC poza stratą 1 godziny Cię to nie kosztuje.

 

W Katowicach jest bardzo fajne centrum krwiodawstwa. Super ludzie. Byłem tam, pomimo że mieszkam w Gliwicach, łatwiej mi było oddać krew przed pracą.

 

Pomyśl że możesz być w Jego (Rafała) sytuacji - CO WTEDY ZROBISZ?

 

Dla materialistów:

1. dostałem 8 czekolad - 4 mleczne, 4 półmleczne 50%

2. dostałem kawę  - ja parzuchy nie pijam, żona twierdzi że w smaku koszmarna ;)   - niektórym się w d... przewraca

3. dostałem 8 zł na dojazd - to 1,5 litra wachy - potem marudzicie że kasy brakuje

4. jeżeli ktoś chce to może wziąć dzień wolnego (płatnego) - dlatego trzeba unikać poniedziałków i piątków bo ludziska sobie weekendy przedłużają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila od żony Rafała

 

(...) Dla Nas te święta są bardzo szczęśliwe bo Rafi  wrócił ze szpitala po drugiej chemii.Został już zakwalifikowany do  przeszczepu i już zaczęli  przeszukania banków potencjalnych dawców (...)

 

Zadeklarowanie się jako dawcę szpiku trwa chwilę - wypełnienie ankiety, oddanie 5ml krwi na badania lub wymaz z wewnętrznej strony policzka (zależy od metody). Tylko że taka decyzja to poważna sprawa. Są ludzie którzy nawet dwukrotnie oddawali innym swoje komórki macierzyste.

 

Nie wiem, jakie to uczucie móc uratować czyjeś życie, ale musi to być niesamowite. Móc powiedzieć swoim dzieciom że dzięki Twojej decyzji żyje inny człowiek - to musi być wielką sprawą.

 

Pomyśl - może Rafał to Twój bliźniak genetyczny - czy chciałbyś, aby ON w takiej sytuacji zechciał pomóc Tobie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do oddawania krwi, ponieważ jeszcze to go nie robiłem,a bym chciał. Ciekawi mnie to czy po oddaniu krwi, np. te 30 min, czy coś koło tego jak się odczeka to można siadać na moto i jechać, czy lepiej odczekać dłużej? No i czy smaczną czekoladę dają? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do oddawania krwi, ponieważ jeszcze to go nie robiłem,a bym chciał. Ciekawi mnie to czy po oddaniu krwi, np. te 30 min, czy coś koło tego jak się odczeka to można siadać na moto i jechać, czy lepiej odczekać dłużej? No i czy smaczną czekoladę dają? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za takie szczegóły. Się zdecydowałem, krew oddam tylko jak śniegu nie będzie i będę mógł na moto wskoczyć. Jeszcze jedno, dlaczego nie oddałeś krwi w Gliwicach? Ze względu na czekoladę :ph34r: czy inny powód? Czy u nas na Armii Krajowej jest również ok, czy lepiej się pofatygować do Katowic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra - z innej beczki

 

http://www.motocykle.slask.pl/topic/130041-s-wy%C5%9Bwietlacze-bieg%C3%B3w-do-wszystkich-motocykli-nowe-niebieskie-i-czerwone/#entry738406

 

były do wzięcia wyświetlacze biegów, był też projekt stronki z układem wyświetlacza.

możemy się umówić że zmontuję coś takiego dla osób które oddadzą krew dla Rafała (po koszcie części - ok 20-25 zł) - oczywiście bez wypasionej obudowy (każdy sobie "dopasowywuje" obudowę która mu pasi)  i automatycznego ściemniania (czyli wg projektu ze stronki http://www.electronics-lab.com/projects/automotive/006/index.html )

 

zgodnie z zasadą - Ty pomagasz, pomagają Tobie.

 

chętnych na priw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.