Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

bordeux - Kawasaki GPZ 750 UniTrak 84r.


bordeux

Rekomendowane odpowiedzi

final_Kopia.jpg

Witam.

Chciałbym się pochwalić moją zdobyczą, jaką jest Kawasaki GPZ 750 UniTrak z 1984r. Motocykl upolowałem przez tablica.pl, od jednego gościa z Katowic.

Jak zobaczyłem oczka tego motocykla, to od razu się zakochałem, i na drugi dzień go kupiłem. Zdjęcia z ogłoszenia:

yS9Zl.jpg1ISMT.jpgDPvow.jpg

Oryginalny wygląd, katalogowy wygląd:

1u1kB.jpg

Miałem tylko wymienić rury wydechowe, akumulator, świece.... ale wkręciłem się w dopieszczanie. Zaczęło się od poprawienia tulejki do świec.... to zamiast zrobić nową, kupiłem cały silnik w częściach (koszt 300zł) i w sumie teraz motocykl jest w trakcie całkowitej modernizacji.

W tym motocyklu jest to fajne, że części są bardzo tanie. Najdroższa rzecz, to komplet uszczelek (300zł). Resztę można upolować na allegro/tablica.pl za grosze.

Niestety, nie wiem jeszcze jak na prawdę brzmi, bo aktualne rury są skorodowane, no i gaźniki nie synchronizowane.

Plany na nowy sezon/ToDo:

- wymiana rur wydechowych, basowe, sportowe, matowe

- zmiana koloru - użyję do tego foli. Będzie teraz matowo - karbonowy

- wymiana lusterek na mniejsze, kwadratowe

- dopieszczenie silnika - nie może być żadnego defektu, nawet wizualnego :)

- wymiana tylnej opony, na sportową

Więcej zdjęć:

Camera_ZOOM_20121018125327901.jpgCamera_ZOOM_20121018125444001.jpgCamera_ZOOM_20121018125456004.jpgCamera_ZOOM_20121018125549095.jpg

Obecnie: obecnie jest w rozbiórce silnika (dopieszczanie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego, jak cos mam chyba alternator do tego, regulator napiecia. W zeszlym sezonie mialem GPZ 750 rocznik 83 bodajze.

Wypluła tłoki na A4 . Wrazliwe sa na olej, i lewe powietrze w gaznikach

Dobrze wiedzieć co do oleju. Jaki wlewałeś? . Alternatory teraz mam 2, z czego oba sprawne (kupiłem 2 motocykl taki sam, na części).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.