Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Nolan N71 gdzie kupię?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem :)

Mam prośbę o podpowiedź gdzie mogę dostać kask Nolan N71 w okolicach Katowic, Bielska Białej, Gliwic? Dodam, że obdzwoniłem dealerów itp i nikt nie miał na stanie a nie kupię "orzeszka" bez przymiarki. Może minąłem jakiś dobrze wyposażony sklep?

Będę wdzięczny za info!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tam:

PPH BODAN

ul.Jankego 104

Katowice

tel. 32 258-64-61

kom. 515-292-005

P.S. Kupiłem tam swojego Nolana N43Air w bardzo dobrej cenie. Ponoć sprzedają sporo kasków Nolan, stąd też mają dobre ceny :-)

Dzięki za info, dzwoniłem tam wczoraj - dostępny na zamówienie :/ Zachęcali do zakupu Nolana, o którym mówisz :) Podziel się proszę wrażeniami, jak się sprawuje? Przeraża mnie trochę ta plastikowa szczęka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez pierwsze 2 sezony jeździłem w "budżetowym" kasku S4B. Marzyłem już wtedy o Nolanie ( bo lepsza firma, bo droższy to lepszy - bezpieczniejszy, bo głowę ma się tylko jedną :-) itd).

Gwoździem do trumny dla mojej Naxy, był jej upadek na beton w garażu - wkładka styropianowa obok lewego ucha zaczęła mi nieprzyjemnie trzeszczeć w trakcie jazdy po tym incydencie :-(

Stąd też był to moment kiedy zacząłem się na poważnie rozglądać na Nolanem ( a było to niedawno bo w lipcu 2012). W aktualnej ofercie z kasków otwartych wybór padł na N43Air, bo ma możliwość zdjęcia szyby i założenia daszka ( na czym mi zależało) a dodatkowo ma możliwość zabudowania szczęki ( np. planowałem zakładać ją na dłuższe trasy - bo bezpieczniej) oraz możliwość zabudowy N-com do komunikacji z komórką lub innym zestawem. No i kupiłem w firmie jak podałem powyżej za 800zł ( kask z blendą czarny połysk, daszek, szyba, szczęka i pokrowiec).

Teraz czas na moje spostrzeżenia ( pewnie na to czekasz):

- w słoneczne dni jeździłem tylko z daszkiem i blendą (fajna spawa - lubię czuć pęd wiatru na twarzy :))

- po założeniu szyby ( z racji jazdy w nocy - nie dało rady jechać w blendzie, co by oczy osłonić przed pędem powietrza; lub w deszczu co niestety też doświadczyłem) zauważyłem w porównaniu do NAXY, że szyba jest dłuższa, wyprofilowana zamykając ilość powietrza dostającą się na twarz, przez co są niestety większe tendencje do zaparowania

- po założeniu szczęki ( po raz pierwszy przy Nocnym wyjeździe na równicę) następujące spostrzeżenia: czułem się jak w kasku integralnym - pozorne uczucie większego bezpieczeństwa ??? i pierwszy zonk ( nie wiem czy z tego powodu, że było dość wilgotno i chłodno, czy dlatego że nie do końca wysuszyłem włosy po szybkiej kąpieli przed wyjazdem) po pierwszych 100m potworne parowanie szyby, tak że musiałem otwierać szybę całkowicie aby odparowała. Po kilku takich operacjach zatrzymałem się na poboczu i wywaliłem szczękę w cholerę do kufra!!! Wydaje mi się, że bez pin-locka nie da rady jeździć w tym kasku z założoną szczęką ( jeszcze mocniej blokuje przepływ powietrza i szyba paruje od wydychanego powietrza z płuc). Pin-locka można dokupić za ok 100zł, czy spełni swoją rolę w tym kasku nie wiem. Ale myślę, że na jesień się w niego doposaże.

- jakość wykonania i design, zdecydowanie na plus dla Nolana

- opcjonalna zabudowa N-com fajna sprawa, tylko zestaw ten kosztuje ok 900zł, więc nie wiem czy się w końcu na niego szarpnę

- chyba jest lżejszy od Naxy

- łatwiejsze do obsługi zapięcie

- najbardziej roczarowałem się wyciszeniem, myślałem że będzie zdecydowanie cichszy, a to niestety to samo co w Naxie. Być może tak jest z kaskami otwartymi, nie wiem jak jest w innych, bo nigdy w takich nie jeździłem.

Się rozpisałem.....:-) Jeżeli jeszcze coś cię interesuje, a będę mógł pomóc to pytaj śmiało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE CYTUJ CAŁOŚCI BEZ POTRZEBY!

Dzięki za info, super dowiedzieć się czegoś od użytkownika a nie z ulotki :)

Nie wiem czy się skuszę na ten model, bo jak wspominałem nie mam zaufania do plastikowej szczęki a N71 ma metalową wkładkę w szczęce. Miałem już N71 w domu ale okazało się, że jest uszkodzony czego w sklepie nie zauważyłem. Zwróciłem i szukam nadal :/ Pewien jestem, że nie chcę szczękowca bo jeździć się w tym nie da, nie palę :) więc na światłach przydatność zerowa :) Może zwykły integral byłby ok ale lepiej mieć możliwość wietrzenia się w upalne dni, zostaje N71. Tylko gdzie tu przymierzyć? Pomęczę jeszcze Polonia Cup z Tarnowskich Gór...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.