Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Czy ktoś zna...?


Kivan

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie czytam trochę i może być sporo rzeczy, choć najbardziej urzeka mnie historia że komputer się spalił- ale wiem że w tym egzemplarzu(przynajmniej z rozmowy tel. wynika) komputer działa.

Koleś ma 2 zastrzeżenia- właśnie ten abs i świecąca kontrolka z poduszki-mimo że auto nie miało stłuczki (choć mój ojciec w alfie też tak ma że mu się świeci, a na 100% wypadku nie było).

Cena dość niska, więc lekkie obawy są. Ale warto zobaczyć (podskoczyć z mechanikiem) bo nie wszyscy to naciągacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra do wiadomość to taka, ze się świeci :D mógł wyjąć żarówkę i byłaby igla :D niestety elektryka nigdy nie była mocna strona renault i peugeota. Zawsze warto obejrzeć ale ze swojego doświadczenia wiem ze należy wybierać tylko samochody w najbliższej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wyleczyli?

Szukam małego samochodziku, który niewiele pali, mało się psuje, posiada jakiś standard, a służyłby mi do dojazdów na uczelnie.

Są w sumie 2 typy jak narazie, albo Corsa (B lub C, ale za swoj budżet trochę C się boję kupić) i Clio- bo oba mi się podobają. No i w sumie chciałbym auto w dieslu, dlatego odpadła np. civiczka, colt chyba też tylko benzynowy jest. Golf mi się nie podoba- jest to najgorzej zaprojektowany samochód jeśli chodzi o rozkład miejsca.

No i autkiem będę śmigał raczej tylko ja, rzadko przewidziany kurs w 4 osoby(ale może się zdarzyć więc bez tylnych miejsc się nie obejdzie) i dlatego też chce auto 3 drzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, że Clio ma ponadczasową stylistykę. Do tej pory te auta wyglądają atrakcyjnie jak na swoje lata. Zastanawiałeś się może nad Audi B4? Co prawda nie spełnia kryteriów 3 drzwi i nie jest małe ale bezawaryjne i niekorodujące a do tego komfortowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o nim, ale jest dla mnie za duże, nie musi być to auto rodzinne. Myślałem jeszcze na Punto II, Tigrą(ale jak to znajomi mówią to babskie auto), A3 (ale nie przeznaczę aż tylu funduszy, a w minę pakować się nie będę), micra(nie ta nowa, tylko wcześniejsza). Wszystko możliwie w Dieslu tylko Tigra w gazie(choć ponoć auto na gaz to nie auto) :P.

Ogólnie na samochód chcę przeznaczyć do 7-8tyś bo jeszcze kolejne moto trzeba kupić jak kojot się sprzeda(a jak nie to w kojota dopakować :D).

Dlaczego diesel? Te silniki są mało awaryjne, i patrząc po cenach ropy w stosunku do cen benzyny to jednak Diesel- nie stać mnie (dopóki jestem studentem) na samochód z jakimś TSI :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że silniki w dieslu są mało awaryjne ? :D czasy W124 2.0 D się skończyły :D

Ja osobiście mam Hondę Civic 1.4 przy spokojnej jeżdzie na trasie jestem w stanie zejść poniżej 5 litrów na setkę a do tego nie dołozyłem ani grosza w naprawę oprócz wymiany oleju i filtrów, rozrządu, świec czyli to co trzeba w nim robić a przejchałem nim już 100 tyś. Silnik nie bierze oleju i od wymiany do wymiany mam taki sam stan. Do tego róznica w cenie między ropą a benzyną to 8 gr na litrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdziłem wpierw Clio później Megi i złego słowa nie powiem. Clio był benzyniakiem a Megi dizelek i oba sobie chwaliłem.

A wracając do tematu - sprawdź pod siedzeniem kierowcy tam są przewody do ABSa i niestety w CLIO jak i Megane był problem taki że dwie końcówki tego kabla które się nakłądały jedna na drugą nie miały czegoś w formie blokady i ruszajć fotelem tak się działo.

Napisałeś że to się dzieje tylko w mokre dni, ale może to nie jest reguła i warto to sprawdzić.

Druga możliwość to uszkodzona wiązka w fotelu i tutaj tylko wymiana fotela da radę ale proponuje zacząć od tej wiązki pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.