Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Karta motorowerowa - kilka pytań


Majkeliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Miałem dzisiaj zdawać na kartę motorowerową, lecz przez fatalny błąd a także upierdliwego policjanta (może nie aż takiego) nie mogłem zaliczyć części praktycznej na motorower.

Z powodu zmiany przepisów w przyszłym roku nie będzie już możliwości zdawania na motorower więc chciałbym zdać na kartę w jakieś szkole jazdy.

Możecie powiedzieć gdzie na terenie Gliwic można to zrobić ?

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

P.S Jeżeli, np mam problem ze skrętem spowodowany złym siedzeniem na skuterze, to jest możliwość rozpoczęcia jazdy od nowa (chodzi mi o moją sytuację na dzisiejszym teście, przez którą nie zdałem) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Chłopie ja zdałem za pierwszym razem w ogóle nie rozumiem jak można karty motorowerowej nie zdać ... Przecież to tak jak na rowerze tylko że tam nie pedałujesz.. Jak można mieć problem ze skrętem powodowanym złym siedzeniem na skuterze O.o nie czaje ... Siedze na moto jest zakręt to skręcam a nie tłumacze że źle siedziałem nie kapuje to co obaliłeś się ? 8-semki nie umiałeś wykręcić ? To jak ty chcesz na motorze śmigać ... Jak ja słyszę że przy 8-semce się na skuterze (bez zmiany biegów i używania sprzęgła) wy padacie to lepiej jeździjcie na rowerze niż powodować odrapania na lakierach samochodów lub żeby doszło do jakiegoś nieszczęścia. A na moto-rower wchodzą prawka "AM" czy już są nie wiem. A po za tym nie wystarczy znać przepisów pamiętaj i to nie upierdliwy policjant jak ty na motorku co jedzie max 40 skręcić przy 20 nie umiesz to już nie jego wina...

Ps: google i masz na terenie gliwic pełno linków

http://elmot.pl/kartamotorowerowa.php

A jak naprawdę już tak skręcanie i jeżdżenie CI sprawia kłopoty masz tutaj :

http://www.sjlanette...ta-motorowerowa

5h praktycznego i 6h teori powinno Ci wystarczyć no chyba że na prawdę nie ogarniasz tego (na tą teorie chyba przez wakacje sam pójdę powtórzyć xd)

Test praktycznego na przypomnienie :

http://www.gim4.tgory.pl/moto/moto.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz się spotykam, żeby na motorower były jakieś zajęcia. Ale z tego co widzę, trochę się pozmieniało.

Sam zdawałem na motorower 6 lat temu i dla mnie, oraz dla reszty nie było żadnego problemu. Ale jeśli Ty popełniłeś jakiś błąd, to wydaje mi się, że masz prawo raz to powtórzyć. Tak jest na egzaminie na prawo jazdy, a karta przy prawku to małe piwko.

Dodam jeszcze, że drażni mnie to, że do tej pory, nie trzeba mieć żadnych uprawnień na motorower, wystarczy dowód. Ja rozumiem, motorowerem to nie sztuka jeździć, ale chyba jakąś teorię pasowałoby znać. Kilkukrotnie widziałem osoby starsze na 50-tkach i strach się do takiego zbiżyć.

Tak jak kolega Grybljan18 powiedział, jeśli ktoś potrafi jeździć, to potrafi na większości sprzętów. Sam tego doświadczyłem i wciąż doświadczam ;)

Jednak nie chcę Ci podcinać skrzydeł i życzę Ci powodzenia w zdaniu na motorower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja go rozumiem - kupiłem córce jak najmniejszy skuter (do tego najtańszy zgodnie z zasadą - jak rozwali lub podpieprzą to nie będzie specjalnie żal). córki kurs organizowała szkoła a egzaminatorem był nauczyciel techniki. gdybym po tym kursie wypuścił córkę na drogę to nie wiem jakby się to skończyło. przed egzaminem zabrałem ją na placyk i zasuwała 3 godziny ósemki i slalom. wracając do skutera - jeżeli zdarzy mi się na niego wsiąść to albo siedzę na tylnim siedzeniu albo mam nogi rozkraczone jak .....

inaczej nie da się skręcać.

Odezwij się do defQ (uczestniczy w wątku "do ludzi z gliwic ")

jak dobrze pamiętam prowadzi szkołę jazdy - więc może będzie Ci mógł pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.