Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

jakiego kasku szukasz ? integralnego? szczękowego? jaka kolorystyka wchodzi w grę?

do tej kwoty znajdziesz coś z AGV (K-3 TOP) , HJC (CS-R1 , CL-ST) , SHARK (S600) , AIROH ...

sporo tego jest. porozglądaj się i przymierzaj . W ubiegłym sezonie , spośród kasków w cenie do 600 zł , w naszym salonie najlepiej sprzedawał się HJC CS-R1 oraz SHARK S600.

nie będę się rozpisywać nt. tych kasków ponieważ już była o nich kiedyś mowa na forum .

Jeżeli jesteś "poszukiwaczem okazji" to na pewno znajdziesz coś z wyższej półki w tej cenie , jednak w tym wypadku musisz liczyc na wyprzedaż lub inne okazje.

Pamiętaj , że kask to bardzo ważna rzecz i musisz się czuć w nim dobrze - więc przymierzaj , przymierzaj i jeszcze raz przymierzaj :)

pozdr.

Syla

Damir-Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100% z Sylą - ale problemem jest zawsze pierwszy kask. O ile poszukiwania to Twój pierwszy kask. Co oznacza że dobrze leży. Każdy kask odczuwa się inaczej, a przy pierwszym trudno ocenić czy jest dobrze czy źle.

Co ci mogę radzić (jeżeli to Twój pierwszy kask) - jedź do ludzi typu Syla. Naprzymierzaj się ile wlezie. Posłuchaj co mówią o tym jakie powinno być odczuwanie kasku. Ale i tak nie będziesz wiedział czy dobrze trafiłeś. Pojeździsz w nim jakiś czas (2-3 lata) będziesz wiedział co Ci przeszkadza.

Jeżeli już jeździsz dłużej (bo jakoś w Twojej historii niczego nie znalazłem - może źle szukałem) - to jedź w miejsce gdzie jest masa kasków - znajdź odpowiedni a potem szukaj okazji na allegro.

Ja od około 10 lat miałem Falcona Lazera - nie wiem czy jest(był) dobry. Zimą kupiłem Sharka Evoline 2 (za 600 PLN) - wyprzedawał gościu z W-wy. Czy dobrze zrobiłem - nie wiem okaże się w sezonie. Wiem że szukałem czegoś co nie zagotuje mi ostatnich szarych komórek. W Falconie było za gorąco na spokojne przejażdżki z żoną (ona miała jet-a a ja spoconą głowę).

Wybrałem Sharka bo miał przekładaną na tył szczękę. Zastanawiałem się nad N43 Air (ale nie miałem gdzie chować szczęki). Być może gdybym kupował dzisiaj to bym poprzymierzał również N43 (ale o tym zdecydowałaby torba którą kupiłem w zeszłym tygodniu i miałbym gdzie schować wypinaną z N43 szczękę).

Chyba nigdy się nie dowiesz czy dobry kask kupisz (kupiłeś) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o AGV K-3 BASIC? Jest to jeden z najtańszych (nie licząc takich za 75 zeta) na allegro. Czy poziom bezpieczeństwa pomiędzy takim kaskiem, a takim za 500 (np. AGV K-3 SOLID) znacznie się różni, czy różnice w cenie powoduje np. design, kolor (zauważyłem, że matowe są znacznie droższe)?

Osobiście nie mam zamiaru oszczędzać na własnym bezpieczeństwie, ale z ciekawości pytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, na czym jak na czym, ale na ochronie łba nie warto oszczędzać. Chciałem po prostu już na kurs mieć swój kachol żeby nie jeździć w jakimś przepoconym orzeszku, ale zaczekam, dołożę i kupię coś lepszego.

Dzięki

Kasku możesz szukać a nawet powinieneś przymierzaj też te z górnej pułki to nic nie kosztuje a może natrafisz na coś co cię zainteresuje i poszukasz takiej opcji w tańszych.

Na kursie używaj ich kasków to da ci możliwość pojeżdżenia w różnych kaskach bo pewnie wiele mają a w razie czego to uszkodzisz czy rozwalisz nie swój kask, uszkodzić kask to naprawdę nie problem przy nie właściwym obchodzeniu (tu go źle powiesisz, wypadnie z ręki źle zapniesz i spadnie z kierownicy itp.) w końcu za to też płacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym:

http://moto.allegro....2118607944.html ?

Nie mogę znaleźć go w "SHARP..."

Nie ma chyba antifoga, a to raczej ważne, nie?

Ja mam integrala tej firmy i szczerze nie polecam.. mój model w testach sharpa niby wypada dobrze ale przejeździłem w nim niecały sezon i już zaczyna robić się z niego wiadro, co prawda nie wiem czy wszystkie kaski tej firmy tak mają ale ja się na swoim 'przejechałem' Mam nadzieje, że do lata znajdę coś lepszego ;p

Mowa o tym modelu: http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/ls2-mono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam integrala tej firmy i szczerze nie polecam.. mój model w testach sharpa niby wypada dobrze ale przejeździłem w nim niecały sezon i już zaczyna robić się z niego wiadro, co prawda nie wiem czy wszystkie kaski tej firmy tak mają ale ja się na swoim 'przejechałem' Mam nadzieje, że do lata znajdę coś lepszego ;p

Mowa o tym modelu: http://sharp.direct....atings/ls2-mono

Spróbuj wyprać wnętrze , po praniu powinien znów lepiej przylegać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten kask tylko w czarnym malowaniu na temat bezpieczenstwa nic ci nie powiem jeszcze nie latalem poboczem i obym nie musial sprawdzac jego bezpieczenstwa natomiat moge ci powiedziec ze bardzo mocno paruje i to w momet stojac na swiatlach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.