Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

kask integral i jet w jednym


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam kasku który jest szczękowcem ale posiada opcję odjęcia szczęki i przekształcenia go w jeta.

Gdzieś kiedyś widziałem reklamę takiego kasku - umożliwiał również doczepienie daszku, usunięcia szyby i zrobienie z niego off-roada. w zasadzie każdy element był jakby niezależny i dawał możliwość demontażu. daszek, szyba, szczęka były niezależnymi elementami. można było w nim zrobić kask otwarty, dodać mu daszek, w kolejnym kroku szybkę a na koniec również szczękę.

W integralu jest mi za ciepło, w szczęce wadą jest to że jak otwieram szczękę to nie mam szyby (wiem że jest blenda - ale dla mnie to nie jest rozwiązanie). a jet jest dobry jak chce się po szlifie zostawić więcej kasy u protetyka (więc jak mnie żona wkurzy i muszę się wyładować to wolałbym nie ryzykować dodatkowych kosztów u "zębologa").

Tyle wywodów.

Widział ktoś taki model i może podsunąć namiary (producent, nazwa kasku itp)

Niech MOC będzie z Wami (ta jasna strona MOCy - of kors)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.givi.co.uk/helmets/Fullface-helmet/XPlus-Comfort

ten lub zbliżony produkt givi miał chyba opcję demontażu szczęki.

Fajny pałąk szczękowy (niewidoczny) jest w schuberth j1:

http://www.schuberth.com/en/products/motorcycle/j1.html

W shoei hornet demontuje się daszek i szybę, szczęki nie można:

http://www.shoei-europe.com/uk/products/HORNET-DS

Największą liczbę modyfikacji można uzyskać w hjc is multi:

http://www.sklepikmotocyklowy.pl/kask-hjc-model-ismulti-classic-p-301.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki - właśnie wydawało mi się ze hjc ma coś takiego - ale nie znalazłem (widocznie za słabo kopałem po ich stronie)

Pozdrawiam

Niech MOC będzie z Tobą

===============

Znalazłem NOLAN N71 i N43 z możliwością odpinania szczęki (to jest mniej więcej to, o co mi chodzi - HJC IS-MULTI nie ma najlepszych opinii i dla mnie jest zbyt przekombinowany więc odpada)

Jeździ ktoś z Was w takich NOLANach i może się wypowiedzieć na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna opcja tego sharka (ale martwi mnie skorupa - wtrysk termoplastyczny zamiast włókien kompozytowych)

Przejrzałem alledrogo. Mają te sharki ale podają sprzeczne informacje na temat skorupy.

Jedni piszą że jest kompozytowa drudzy że to wtrysk termoplastyczny. Z informacji od jednego ze sprzedających dowiedziałem się że kaski z 2010 roku miały skorupę z włókien kompozytowych a te z 2011 mają wtryski termoplastyczne.

Ja wolałbym mieć kompozyt (jakoś bardziej wierzę w jego wytrzymałość) - macie może jakieś informacje na temat różnych skorup tego kasku?

Edytowane przez syku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaski z odpinaną szczęką są dla mnie niczym więcej niż ciekawostką. Mając na uwadze brak ochrony uśmiechu w jet'ach nierozsądnym jest chyba odpinanie szczęki. Po co Wam zatem opcja jej odpinania? Cena, którą trzeba za nie zapłacić jest porównywalna z niezłymi szczękowcami, które są moim zdaniem lepszym rozwiązaniem. W intermotors w Rybniku macałem Shark'a, o którym pisał GienekST. Kask jest dobrze wykonany, cena nie zabija, rozwiązanie z otwieraniem szczęki wygląda na solidne. Sprzedawca pokazywał też kilka szczękowców marki suomy, były niewiele droższe, również solidnie wykonane. Może Zastanowcie się zatem nad kaskami szczękowymi? Poziom bezpieczeństwa niektórych szczękowców (zob. m.in. shoei multitec) nie odbiega od kasków integralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madness a jaka była cena tego kasku w Rybniku ? Bo ja zerknąłem na allegro i tam jest cena ponad 1000 zł :/

Bo w intermotors się tylko przymierza, kupuje się w innych sklepach. Cena wynosiła chyba około 1200 zł, w necie Znajdziesz za 1000. Decydując się na konkretny typ kasu Musisz pojeździć, poszukać. Najlepiej udać się do dobrze zaopatrzonych sklepów (wg mnie duży wybór kasków dostępnych na miejscu, a zatem z możliwością przymiarki, mają intermotors rybnik, ratka motocykle mikołów). Kieruj się marką, wynikiem w testach bezpieczeństwa (http://sharp.direct.gov.uk/), wygodą, opiniami użytkowników. Z pewnością Dobierzesz coś do własnych preferencji finansowych. Nie Spiesz się jednak z wyborem. Dobranie odpowiedniego kasku wymaga czasu, przede wszystkim zaś przymiarki. Napisz na priv czego od kasku Oczekujesz, postaram się podpowiedzieć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. analizując straty w uzębieniu - jazda w otwartym szczękowcu nie różni się niczym od jazdy w jet-ie

2. analizując ataki robactwa - jazda w otwartym szczękowcu jest gorsza od jazdy w jet-ie

3. analizując jazdę z większymi prędkościami - jazda bez szczęki jest głupotą

mnie się zdarza jeździć z córką (ona na skuterze 50ccm na na "skuterku" 1250ccm) - oba pojazdy jadą z prędkością ok 45-50 km/h. jazda po okolicach Gliwic około 100 km. Mnie się po prostu grzeje czaszka (a jak mi się wypali jedna komórka to synapsy nie będą mi potrzebne (wszak do przekazywania informacji trzeba co najmniej dwie szare komórki)

Czyli wypada przejechać się do intermotorsa rybnickiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. analizując straty w uzębieniu - jazda w otwartym szczękowcu nie różni się niczym od jazdy w jet-ie

2. analizując ataki robactwa - jazda w otwartym szczękowcu jest gorsza od jazdy w jet-ie

3. analizując jazdę z większymi prędkościami - jazda bez szczęki jest głupotą

mnie się zdarza jeździć z córką (ona na skuterze 50ccm na na "skuterku" 1250ccm) - oba pojazdy jadą z prędkością ok 45-50 km/h. jazda po okolicach Gliwic około 100 km. Mnie się po prostu grzeje czaszka (a jak mi się wypali jedna komórka to synapsy nie będą mi potrzebne (wszak do przekazywania informacji trzeba co najmniej dwie szare komórki)

Czyli wypada przejechać się do intermotorsa rybnickiego :)

Polecam wyłącznie do przymiarek (dużo na miejscu) i zapamiętania rozmiaru. W tym samym celu Sprawdźcie też ratka motocykle w Mikołowie, również dużo kasków dostępnych na miejscu (hjc, shoei, schuberth, arai). Niższe marże Znajdziecie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.