Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Motocyklista nie żyje, pasażerka w ciężkim stanie. 2 września 2011 Bielsko-Biała


małpka

Rekomendowane odpowiedzi

z motocyklowymi wypadkami będzie tak samo, wtedy się przerzucą na spadochroniarzy albo inne mniejszości-motocykle w tym kraju to dalej pojazd egzotyczny dla większości pospolitych ludzi a szmatławce i inne media muszą z czegoś się utrzymać, więc szukają sensacji często pisząc bzdety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to ze nikt z tym nic nie robi :blink:

A co można niby z tym zrobić? Sam jeżdżę motorem i puszka i niema co ukrywać większość motocyklistów przegina z prędkością. Nie mam zamiaru bronić tej dziewczyny która wymusiła pierwszeństwo ale jadąc wieczorem widziała tylko światła i nie potrafiła ocenić z jaka prędkością jechał motor, może myślała że to może skuter, nawet nie napisali z jaka prędkością przypuszczalnie jechał motocyklista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą mir36 , niestety panowie i oczywiście panie , zapie.....my często oczekując że kierowca puszki nas widzi jak na dłoni. Dziewczyna była młoda pewno niedawno miała prawo jazdy, do tego dochodzi brak doświadczenia, a ul. Partyzantów to niby dobra droga, ale te lewoskręty w te maleńkie uliczki mogą niejednego zgubić, Puszki tam często nagle skręcają , czasami bez włączenia migacza,. Niestety to samo dotyczy Wałęsy życzę mu powrotu do zdrowia, ale na pewno na tej drodze nie jechał tak żeby kierowca Toyoty miał jakiekolwiek szansę go zauważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biczu: własnie sie mylisz... bo kazdy z nas zdaje sobie sprawe ze puszkarze nas nie widza! :/ niestety! Tylko dopiero po fakcie! JA nie wiem co nalezy zrobic zeby kierowcy puszek zaczeli zwracac uwagę na przepisy ruchu drogowego, wiekszość z nich to tacy tygodniowi kierowcy typu praca:dom:praca:dom, którzy jeżdzą na pamięć..a kolejna część z nich to kierowcy z brakiem znajomości prawa o ruchu drogowym! :/ moim skromnym zdaniem... kierowcy puszek powinni być kierowani na kurs doszkalający kat "A" z zakresu jazdy na motocyklu po mieście... może wtedy zwróca uwage na to, że ich pierwsze wymuszenie pierszeństwa może być naszym ostatnim!! :/ Napewno zobaczyli by do czego slużą lusterka i jak często należy w nie spoglądać!!! Moje zdanie wynika z tego, iż jestem pewna, że odkąd zrobiłam kat "A" jestem o wiele ostrożniejszym kierowcą kat "B" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rok to makabra, "wypadków jak mrówków"

Dzis każdy chce mieć motocykl -byle szybszy i większy. Ale nie zdaje sobie sprawy z tego jaka to odpowiedzialność itd.

Moda, szpan, spełnienie marzeń............. sam już nie wiem, wiem że coraz więcej bez mózgów zabiera się do kierowania motocyklem (celowo nie pisze jazdy), i rozpierdzielaja się na pierwszym zakręcie lub nawet prostej.

Zero rozpoznania maszyny, instruktarzu pasażera.

Ja mimo iż dużo jeżdżę zawsze przed sezonem ćwiczę na siłce, potem trzoszke na placu z maszyną i dopiero w drogę.

Respekt trza mieć :-) LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą mir36 , niestety panowie i oczywiście panie , zapie.....my często oczekując że kierowca puszki nas widzi jak na dłoni. Dziewczyna była młoda pewno niedawno miała prawo jazdy, do tego dochodzi brak doświadczenia, a ul. Partyzantów to niby dobra droga, ale te lewoskręty w te maleńkie uliczki mogą niejednego zgubić, Puszki tam często nagle skręcają , czasami bez włączenia migacza,. Niestety to samo dotyczy Wałęsy życzę mu powrotu do zdrowia, ale na pewno na tej drodze nie jechał tak żeby kierowca Toyoty miał jakiekolwiek szansę go zauważyć.

Wiesz co biczu. Czytając takie posty jak twój, mam wrażenie ,że czytam encyklopedię: Była młoda, niedawno miała prawa jazdy, brak doświadczenia. A skąd ty to możesz wiedzieć. Stałeś tam i wszystko widziałeś, a może ją wylegitymowałeś po feralnym zdarzeniu. O Wałęsie już nie wspomnę "napewno nie jechał" , a może właśnie jechał przepisowo !! a tacy jak ty piszą takie głupoty "napewno wg mnie ....". jak masz swoje przemyślenie to zachowaj je dla siebie...tym bardziej jak są durne i wyssane z palca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie na wiek ... 19- 24 ... zgineli ,Ci ludzie dopiero zaczynali zyc. Nowa ustawa o prawku na jednoslady wydaje mi sie trafiona .Zycie jest najwarzniejsze.!!!! Troszke juz zjezdziłem swiata i na moto i innymi pojazdami ,ABCE.Nie chce sie rospisywac ,uwazam ze uliczne ogarniecie trzeba miec!Nawet kierowca 40-sto tonowego tira potrafi wypatrzec motocykliste i zrobic mu miejsce,oczywiscie nie zapierniczajacego 260 km/h i + co i mnie sie zdaza...... A sprzety coraz szybsze i tansze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co biczu. Czytając takie posty jak twój, mam wrażenie ,że czytam encyklopedię: Była młoda, niedawno miała prawa jazdy, brak doświadczenia. A skąd ty to możesz wiedzieć. Stałeś tam i wszystko widziałeś, a może ją wylegitymowałeś po feralnym zdarzeniu. O Wałęsie już nie wspomnę "napewno nie jechał" , a może właśnie jechał przepisowo !! a tacy jak ty piszą takie głupoty "napewno wg mnie ....". jak masz swoje przemyślenie to zachowaj je dla siebie...tym bardziej jak są durne i wyssane z palca.

Pozwolę się z kolegą nie zgodzić, i napiszę to grzecznie chodź co innego mi się ciśnie na klawiaturę. Po pierwsze dziewczyna miała 19 lat, co do tego chyba nie ma wątpliwości co oznacza że jeździła góra rok może 1,5 max. Jeżeli ty po tym czasie uważasz się za doświadczonego kierowcę to co najwyżej mogę ci współczuć kolego. Co do Wałęsy żeby była jasne wczoraj, jego kolega podobno przyjaciel czy znajomy (chodź boże uchowaj od takich) publicznie opowiadał że Jarek chwalił się rekordem na trasie Wawa - Gdańsk 2 godzi 6 minut, co przy 340 kilometrach daję ciekawą średnią. Biorąc bod uwagę drogi na tej trasie resztę zostawiam bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ajj chłopaki bo sie pobijecie zaraz :) a po co. Myślicie że mając 30tkę na karku jeżdzi się przepisowo i ostrożnie? nie sadze :) Tutaj wiek nie ma znaczenia choc popieram ze takie 19tki mają fubzdziu w głowie :) Każdy jest cwaniakiem do pierwszego szlifu do pierwszej sytuacji gdzie ciśnienie dzwiga nam sie do 300 :) i nie ma roznicy czy mezczyzna czy kobieta czy ma 24 czy 34 lat :) osobiscie znam kolesia ktory jak wsiada do auta to pod wplywem alkoholu i wchodzi na rondo 150km/h i zaliczyl juz ok 3 wypadkow na szczescie nic sie nie stalo powaznego tylko auto do remontu.. i myslicie ze cos go to nauczylo?w zyciu. A nie ma 19tu lat :) ani 25ciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajj chłopaki bo sie pobijecie zaraz :) a po co. Myślicie że mając 30tkę na karku jeżdzi się przepisowo i ostrożnie? nie sadze :) Tutaj wiek nie ma znaczenia choc popieram ze takie 19tki mają fubzdziu w głowie :) Każdy jest cwaniakiem do pierwszego szlifu do pierwszej sytuacji gdzie ciśnienie dzwiga nam sie do 300 :) i nie ma roznicy czy mezczyzna czy kobieta czy ma 24 czy 34 lat :) osobiscie znam kolesia ktory jak wsiada do auta to pod wplywem alkoholu i wchodzi na rondo 150km/h i zaliczyl juz ok 3 wypadkow na szczescie nic sie nie stalo powaznego tylko auto do remontu.. i myslicie ze cos go to nauczylo?w zyciu. A nie ma 19tu lat :) ani 25ciu :)

jeszcze się chwalisz, że znasz takiego kolesia? dlaczego w tym kierunku czegoś nie robisz? gnoja zajebać i nie pozwolić mu wsiadać do samochodu a jak go znasz to idź na policje, weź kluczyki cokolwiek, bo potem przez takich kretynów giną niewinni ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.