Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Zapłata za motocykl przez PayPal


spike

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnego zimowego wieczoru podjąłem decyzję, że czas odłożyć kilka złotówek i zamienić moją VTR na bawarską maszynkę z bokserem ;-) Wystawiłem więc VTR-kę na "alledrogo", telefon kilka razy zadzwonił ale nie wykluło się z tego nic konkretnego. Wystawiłem ponownie z podobnym skutkiem, ...aż tu nagle mail od kupca z UK. Gość napisał, że dawno szukał takiego egzemplarza, zależy mu na czasie, zaakceptował kwotę bez negocjacji, jest w stanie natychmiast zapłacić z góry za pośrednictwem PayPal. W jego gestii leży organizacja transportu. Niby wszystko OK jednak obawiam się, że może to być próba oszustwa typu np. obciążenie zwrotne. Szczerze powiedziawszy jestem w kropce o właściwie jeśli oferuje dobrą cenę dlaczego nie sprzedać?. Co moto brać myśli o tej sprawie? Czy ktoś z Was sprzedawał już przedmioty dużej wartości przez PayPal lub miał do czynienia z podobną akcją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pakuj się kolego w to bagno. Oni wyślą Ci podrobione dokumenty o wpłacie a Ty wtedy im motocykl. Do nich dojdzie motocykl a do Ciebie kasa już nie. To tak w skrócie.

albo:

"Zostałem oszukany przez PayPal. Wysłałem towar kupującemu, nastapiło opóźnienie z winy poczty, w międzyczasie PayPal przyznał pieniądze kupującemu i jednocześnie otrzymał on mój towar. Teraz ma jednio i drugie, a szanowni pracownicy PayPal twierdzą, że nie mogą nic zrobić (chociaż niedawno twierdzili co innego). PAYPAL = WIELKIE OSZUSTWO !!!!!!!!!!!!!!!! "

"przedaje laptopa na Gumtree:

1 - dostalem maila z informacja ze facet zaplaci mi o £100 wiecej jesli wysle go DHL'em jego zonie za granica

2 - nastepny email wygladal jakby byl od Pay Pal'a i mowil ze mam oczekujaca platnosc byl w nim tez adres na ktory mialem wyslac laptopa - W NIGERII, sprawdzilem konto Pay Pal - nic tam nie bylo

3 - kolejny email tez jakoby od Pay Pal'a i mowil ze platnosc jest w zawieszeniu i zostanie przelana na moje konto jak tylko wysle im numer ref. przesylki, pisali ze robia tak w trosce o bezpieczenstwo transakcji

Przyznam ze dosc ordynarna proba oszustwa ale czego sie spodziewac po fachowcach z Nigerii :-)"

A teraz przepis na oszustwo z pomocą paypal.

Kupujecie przedmiot, płacąc przez paypal pieniędzmi z karty kredytowej, która powiązana jest kontem paypal.

(Dla jasności, wysłany przeze mnie przedmiot, dotarł bezpiecznie i bez problemów, nawet korespondowałem z jego nabywcą po tym jak go otrzymał)

Po 2-3misiącach idziecie do wystawcy karty i anulujecie transakcję (z tego co wiem to w banku macie na to pół roku). Czas reklamacji w paypal jest krótszy więc teoretycznie transakcja już była bezpieczna i zakończona. Mimo to paypal na kilka dni zawiesza środki, a potem nawet bez powiadomienia zamyka sprawę z AUTOMATU bo z pieniędzmi wycofywanymi przez bank/kartę kredytową nic nie może zrobić.

Reasumując, ponieważ przyszedł do nich bank/wystawca karty to potulnie wykonuje wszystko a kopie w d.. zwykłych ludzi pieniądze bowiem pobrali sobie z moich środków na koncie paypal.

To by było na tyle z doskonałą ochroną serwisu paypal, chronią tylko siebie i nie biorą odpowiedzialności za nic.

Owszem to oszusci, ja mam jeszcze inny przepis na kombinacje (ktorego doswiadczylem jako sprzedawca), stad wiem. Zamawiamy cos placac paypalem z innego kontynentu, z wysylka ekonomiczna (plynie statkiem jakies 3 miesiace) po czym skladamy reklamacje. Przepisy paypala wymagaja dostarczenia zamowienia do 2 tygodni, co oczywiscie nie jest mozliwe i srodki zwraca, a za jakis czas towar przyplynie i mamy go gratis. Jak zlozylem reklamacje, pan z paypala na pytanie czy moze mi wytlumaczyc w jaki sposob statek moze doplynac z polski do australli ponizej 2 tygodni (sprawa tyczyla sie wlasnie klienta z australii) odpisal ironicznie 'nie jestem specjalista od spraw logistyki i marynistyki ale zapewne nie moze'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś do mnie napisał o zakup motocykla/samochodu etc od razu bym go zlał. Kto normalny kupuje moto przez maila bez oględzin i negocjacji ceny.....

A do tego jak znam tych kiepskiej jakości złodziei to tekst dostałeś przetłumaczony przez jakiś badziewny translator.

Ale widzę że sprawa się nasila, ostatnimi czasy co wystawie jakiś sprzęt elektroniczny na allegro zaraz dostaje maile z najdziwniejszych zakątków świata oferujących nawet 200% mojej ceny, byle wysłać to na "wczoraj"

Olej tego gościa i poczekaj na uczciwego klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijając temat. Sprawa od razu wydał mi się podejrzana jednak postanowiłem wrzucić na forum "ku przestrodze".

Numer jaki chciano mi wyciąć polegał na tym, że po uzgodnieniu detali z "kontrahentem" otrzymałem wiadomość rzekomo od PayPal, że na moje konto przelano środki w kwocie znacznie większej niż kwota ustalona (koszt moto plus kasa dla firmy transportowej) jednak są one "tymczasowo zawieszone". By je odblokować należy pokryć z własnych środków koszt przesyłki i przesłać im potwierdzenie wpłaty. Niby sprawa prosta pieniądze rzekomo zabezpieczone na moim koncie... jednak po zalogowaniu do PayPal faktyczna kwota na koncie: 0,00 PLN

Suma sumaru ja zostaję bez moto i z debetem na koncie. :)

Odpisałem grzecznie, że jestem spłukany i nie mam wolnej kasiory by zapłacić za transport.

Powiadomiłem serwis PayPal o zaistniałej sytuacji i zastanawiam się nad możliwością złożenia zawiadomienia o próbie popełnienia przestępstwa w prokuraturze (wiem, że pewno bez sensu jednak dla zasady).

Konkluzja:

Uważajcie bo goście uczą się, i tego co widzę dopracowali detale:

- dobry kontakt mailowy (poprawny angielski, niezła składnia na 99% nie translator),

- aktywny numer telefonu z kierunkowym +44,

- na pierwszy rzut oka IP z UK (po sprawdzeniu okazało się że prawdziwy to Nigeria- IP: 41.206.12.14).

- dobrze podrobione maile niby z PayPal i Western Union.

Powodzenia i nie dajcie się nabrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś do mnie napisał o zakup motocykla/samochodu etc od razu bym go zlał. Kto normalny kupuje moto przez maila bez oględzin i negocjacji ceny.....

A do tego jak znam tych kiepskiej jakości złodziei to tekst dostałeś przetłumaczony przez jakiś badziewny translator.

W sumie masz rację ale z drugiej strony czasem sam kupuję przedmioty na ebay np. w stanach i raczej nie przyszło mi do głowy by tam polecieć i zobaczyć przedmiot "na żywo" przed zakupem.

Poza tym w cywilizowanych krajach na średniej klasy, używany motocykl pracujesz miesiąc i pewno jeszcze coś zostaje w portfelu więc ryzyko też trochę mniejsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nigdy.

Miałem to samo z Hornetką !

Pajac zafajdany wszystko super pisał.kasa pasuje stan super.Ale szuka moto dla szefa i niema gotówki. lol.Taaa napewno.

Pisze mu daj kurierowi kase i bież moto gdzie chcesz .A on niemogę bo moge robić tylko przelew uuuuuuuu.

Przyjedzie kurier zabierze moto a pieniądze w depozycie da .Szwagier zadzwonił do pajaca.Nr zdobyłem przez google.Zdziwiony oszust był.Tłumaczył że chce kupić moto i wszystkie te bzdury.

Naciągłem pajaca na parę maili poznałem system i translatorem(zresztą tak jak on sam ) napisałem że wyjebie mu wszystkie zęby z otworu gębowego jak będzie kiedys okazja :):D .Już nie pisał wiecej . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.