Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wolna prędkość Coliber


liFuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem przedwczoraj Kingway Coliber, i w warsztacie mówili że Coliber nie ma blokad w ogóle, i że będzie jechać około 80-85 km/h.Gdy go zakupiłem pojechałem się przejechać to jechał mi 30, za jakiś czas 45, ale się musi rozpędzić, a co do rozpędzania to wolno to robi...a Przejechałem 76 km, sąsiad kupił w ten sam dzień Kingway Fonero, i miał przejechane 13 km, jak się ścigaliśmy to on ma blokady i jemu będzie jechać tylko 45, a jak się ścigaliśmy to mnie wziął szybko...Jak poprawić mu szybkość?a 2 Pytanie to czy mogę wozić kolegę 50 kg waży kolega.A Mam przejechane 76 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mowa o nowym (takie założenie przyjąłem) sprzęcie to weź go najpierw dotrzyj - chociaż trochę jak już nie masz czasu. Jak dobrze go dotrzesz to poleci szybciej niż od tego Twojego kumpla który będzie katował swojego - to pierwsza rzecz. Prędkość max będzie się stale zwiększać i jak będziesz docierał go z głową to może dojść nawet pod 90km/h.Druga to taka że możesz pomyśleć nad innym modułem zapłonowym. I tu przykład z życia wzięty.... ja mam Baotiana :( i wymieniłem w nim moduł na odblokowany ale wcześniej na seryjnym module odłączyłem kabelek od obrotów. Po tych testach śmiało mogę stwierdzić że skuter miał znacznie lepsze przyspieszenie na seryjnym module (niezależnie od podpięcia kabla obr.) niż na "tuningowym" module. Różnicą prócz spalania było to że na seryjnym module z odł. kablem po dotarciu na miejsce docelowe tak śmierdziało paliwem jakbym je rozlewał za sobą a z nowym modułem tego efektu nie było. Musisz sobie odpowiedzieć czy kupiłeś skuter do wyścigów i godzisz się z szybkim zużyciem pojazdu i większymi kosztami np za samo paliwo (nawet 2x) czy do jazdy na co dzień. Jeszcze jedna rzecz, czy możesz wozić kolegę czy nie to masz napisane w dowodzie rejestracyjnym. Dwa że jeśli Ci chodzi o obciążenie silnika to pierwsza rzecz nie ścigaj się a druga że zawsze chodzi o obroty. Jeżeli akceptujesz wolne rozpędzanie się z utrzymaniem możliwie niskich obrotów to śmiało możesz go wozić jak nie to też możesz z tym że miej na względzie DOCIERANIE pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.