Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc W Sprawie Laptopa


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy miał ktoś jakieś doświadczenie z wgrywaniem systemu XP na laptopa który nie ma cd i nie ma nic na dysku prócz dosa ma dysk 1/8 cala, odpada usb nie wykrywa napędu, zdaje sie ze może być to robione po sieci ale nie mam w tym doświadczenia, lub czy mial by ktoś użyczyć na 1 dzień karte pamieci CF bo być może w ten sposob sie to da zrobić? Jesli mógłby ktoś w tym pomóc to był bym wdzięczny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie wykrywa usb to cf'a tez nie wykryje.mozna by go bootnac po lanie ale do tego potrzebne sa dwa kompy na jednym z nich zainstaluj sobie tftpi jak masz dosa ktory potrafi uruchomic siec to przy uzyciu net use i net install zainstalujesz. na drugim kompie musisz miec udostepniony folder i386 z instalki XPjesli nie to moze tez przy pomocy dhcp i bootp uruchomic siec i wtedy nalezy podac adres serwera tftp na ktorym bedzie przygotowany obraz dysku. samo przygotowanie obrazu to troche zabawy i ciezko Ci bedzie jesli nie wiesz o czym mowa powyzej.stary to sprzet jest ?moze zle przygotowales pendriva zeby z niego zabootowal. jest w ogole w biosie opcja boot z usb ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosma nie ma on opcji botowania z usb w biosie jest z dysku lub PCkard jest to chyba kolo 3 letni sprzęt Toshiba portege r100 , producent przewidział ładowanie systemu ale tylko z 2 modeli cd oryginalnych toshibowkich podłączanych przez te wejście pcimcie (czy jak to tam leci) ale nie mam skąd wziąć tego cd a wyczytałem gdzieś po necie zeby zobaczyć z karty cf, po lanie kombinowałem ze znajomym ale cos nie bardzo wyszło może cos nie tak robiliśmy ladowac ladowal ale bylo to przy użyciu jakiegoś programiku linuksowego ktory sie sypal w pewnym momencie, teraz czekam na przejściówkę do dysku bo jest 1/8 cala i spróbuje go podłaczyc do zwyklego kompa i wgrać system a potem odpalę go w dosie, Pacza na razie mam jeszcze ze 2 opcje do wypróbowania jak to nic nie da to zgłoszę sie do Ciebie może Ty cos wymyślisz, jesli kos ma jeszcze jakis pomysł to czekam kazda rada sie przyda pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 proste rozwiązania. Pierwsze będziesz w okolicy to Ci mogę użyczyć napęd do laptopa bo 2 mam luzem. Drugie. Wyjmujesz dysk podłączasz pod pierwszy lepszy komputer instalujesz windowsa przekładasz do swojego komputera system pozmienia sterowniki i gotowe. Nie raz sobie już tak radziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.