Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Fujitsu Siemens Amilo Xa 2528


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem od kolegi laptopa Fujitsu Siemens Amilo Xa 2528 i jest z nim taka sprawa że po wciśnięciu powera zaczyna chodzić chłodzenie, próbuje czytać CD, świecą się jakieś lampki ale się nie włącza, nie wczytuje biosa- kompletnie czarno. Raz na 6 godzin się uda go włączyć po ciężkich próbach (włączania i wyłączania).Miał już ktoś taki problem ??Jak mogę to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie kondensatorów jest dość proste - wyjmujesz płyte i patrzysz czy są wypukłe czy wklęsłe - koszt sprawdzenia i wymiany kondensatorów jest różny, dla PCta to byłoby ok 60-80 zł, dla laptopa DO 200 zł (szacunkowe koszta)co do baterii i zworek to pewnie znajdują się gdzieś na płycie, ale ciężko mi powiedzieć gdzie dokładnie, bo nigdy nie rozbierałem laptopa tak, żeby płytę z niego wymontowaćbezpiecznie będzie Ci to oddać na jakiś serwis, może być taki, że wystarczy sflashować biosa (miałem już jeden taki przypadek z PCtem), różnie to bywa... robiąc samemu łatwo coś spieprzyć a to jest dość wrażliwa sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie kondensatorów jest dość proste - wyjmujesz płyte i patrzysz czy są wypukłe czy wklęsłe - koszt sprawdzenia i wymiany kondensatorów jest różny, dla PCta to byłoby ok 60-80 zł, dla laptopa DO 200 zł (szacunkowe koszta)
A jak chcesz sprawdzic kondensatory robione do smd ? Tez maja byc wypukle ? Na calej plycie bedzie mial zwyklych moze z 5szt. Jak to Amilo to raczej chipset do wygrzania, moze pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyjąć ten chipset i "kaj" on jest ??
W domowych warunkach chyba tylko oplarka Ale pozniej druga plyta trzeba zalozyc. 400 za sprawna plyte musisz miec, taniej raczej nie znajdziesz. Sprobowac mozesz na alejach, przed BP - obok serwisu Stihla powinni zrobic. A jak nie to tylko wymiana Ci zostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.