Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Przepisy Ruchu Drogowego


kawasaki

Rekomendowane odpowiedzi

temat niby banalny a jednakbedąc na wakacjach nad morzem jadąc od strony Helu w kierunku Władysławowa, na drodze z pierwszeństwem przejazdu jadący przede mną samochód chcąc ustąpić pierwszeństwa milicyjnej suce zatrzymuje się i ję przepuszcza zmuszając mnie do gwałtownego hamowania, reakcja byla szybka kolizji nie było ale nie omieszkałem udzielić upomnienia używając sygnału dźwiękowego milicjanci zawrócili i zatrzymali mnie po jakichś 100 metrach, podeszło do mnie dwóch gówniarzy (młodszych ode mnie jak sądzę) jeden z gwiazdką na pagonie prosi o dokumenty i pyta czy wiem po co mnie zatrzymali- oczywiście chodziło o zwrócenie uwagi debilowi przede mną zatrzymujacemu się na drodze z pierszeństwemzapyatłem dośc grzecznie jaki paragraf o tym mówi że można się bezkarnie zatrzymac "puszczając" innych, za moich czasów (jak chodziłem na prawko), mówię, nie wolno było robic takich rzeczy, bo stwarza to zagrożenie w ruchu dla innychmilicjant gówniarz mówi że ten gość mógł robic co chciał a ja miałem mieć taka odległośc żeby móc wyhamować, dodał że paragraf poznam jak dostanę mandatposzli do suki, po 15 minutach gówniarz mówi:..." z uwagi na to iż przysluguje mi prawo do pouczenia, pouczam pana nie wystawię mandatu.."A na pytanie jakiż to paragraf spowodował moje zatrzymanie odpowiedział iz 86 ..."to jest taki worek przepisów i długo by musiał mi tłumaczyć..."Frajer poprostu nie wiedział czy może czy nie mnie zatrzymać, bo gdyby miał za co dostał bym mandat jak nic, bo wymiana zdań zaczęła byc dość dosadnaZałuję jedynie że nie poprosiłem o numer odznaki i chociaż nie postraszyłem skargą za bezpodstawne zatrzymanie i próbę wymuszeniadruga akcja ostatnio Katowice ul. francuska obok SWSZ zaparkowałem furkę pod mostem, po jakich 30min wróciłem a tu surrprice blokada na kolepo 40min przyjechała straż zakaz zatrzymywania- wydawało mi się że dotyczy tylko jezdni, i żeby dotyczył chodnika musi być tabliczka "dot. również chodnika", zresztą zanim przyjechała władza wykonałem telefon na komende powiatową do katowic i upewniełm się czy mam racje, gość po drugiej stronie potwierdził że musi byc tabliczka.pewny swego walę do strazaka że nie zapłacę bo nie ma prawa mi nic wystawić.po drugim telefonie już przy starżniku koleś z komendy zmienił zdanie i potwierdził to co strażnik, mianowice że zakaz zatrzymywania dotyczy obszaru drogi, droga natomiast nazywamy pas jezdni oraz chodnik i coś tam jeszcze...i kapaczyli kara 100zł i 1pkt na szczęścieskończyło się na tym że mieliśmy wspólnych znajomych i mandatu nie było troszke długawy wywód miał na celu uświadomienie że nie tylko my jako kierowcy musimy znać przepisy, które co jakiś czas ulegaja zmianie , ale nawet ci którzy powinni je miec w jednym palcu , bo przecież sa po to żeby stać na straży ich przestrzegania powinni byc doszkalani na bierzącoi jak to w naszym kraju bywa jak nie znasz dokładnie swoich praw czy obowiązków (nie tylko na drodze) możesz w najwyklejszy sposób zostać zerżnięty przez jakiegoś krawężnikatak mnie wzięło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo przepisów przedstawię wam dwie sytuacje które nagminnie ludzie różnie interpretują, do tego stopnia że już sam nie wiem jak powinno się zachować.1. pojazd wyjeżdża z podporządkowanej przecina dwa pasy do jazdy w jednym kierunku staje na wysokości pasa zieleni i skręcając w lewo na którym pasie powinien się ustawić. Na skrajnym prawym czy najbliższym sobie lewym ?2. Sytuacja 2 dotyczy konkretnego skrzyżowania w Katowicach. Rozdzieństkiego z Dudy Gracza http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&lo...amp;x=0&y=0Jadąc od strony Dudy Gracza zamierzam skręcić w lewo na rondo. Są trzy pasy do dyspozycji skrajny lewy przeznaczony tylko do zawracania (wiec tu nie ma wątpliwości), środkowy do jazdy w lewo i skrajny prawy także do jazdy w lewo. Czyli mam 2 pasy do skrętu w lewo ale za skrętem są 3 pasy (lewy do wjazdu do tunelu, środkowy do jazdy na rondo i skrajny prawy do jazdy na rondo). Pytanie zasadnicze: na którym pasie trzeba się ustawić by mieć prawo zająć pas lewy jadący do ronda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.lewy2.Środkowy , lub prawy.Jak Ci pasi.Choć bardziej pasuje prawy.Po skręcie zajmujesz pas kery sobie wymyślisz(prócz zieleni )Ale to nic. jak byda mioł trocha czasu no porobia ryciny i wciepna nowy temat -zagwozdka.Akurat robia prawko , i instruktorzy (cienkie bolki) zmieniajom zdanie co jazda.Ale wina moim zdaniem jest po stronie nieczytelnych i niepełnych przepisów.Zawodowi kierowcy pękają.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszysko i tak ch*j ! Niech mi ktoś mondry wytumaczy , jak to jest z tymi sukami w końcu ?????? Mieli sie nie chować po kszokach , a sie chowajom .Niby tak fajniście miało być , Cywilizacyjnie , a dalij jest Kurest*o jak było !! W dupie majom błenkitni nas , a my mamy ich mieć w poważaniu Szacuneczek i do stupek padam waszmościom Policmajstrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.