Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w swoim kasku (Caberg Justissimo GT) intercom bluetooth dedykowany do tego modelu. Rewelacyjna sprawa. Jakość dźwięku bardzo dobra, baterie trzymają ok 12 godzin rozmowy. Słychać nawet przy prędkościach autostradowych 150-160. Słuchawki idealnie wkomponowane w kask, nic nie uwiera. Wcześniej miałem intercom przewodowy ze słuchawkami wkładanymi do uszu i zdecydowanie odradzam. Słuchawki uwierają, katastrofa przy zakładaniu i zdejmowaniu kasku no i te wszechobecne kable. Podsumowując jeśli intercom to bluetooth instalowany w kasku a nie ze słuchawkami do ucha i najlepiej w dobrym cichym kasku.http://www.moto-akcesoria.pl/kask-caberg-j...metalic,p,20666http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=23773

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rady z doświadczeń z interkomem:Jeżeli przewodowy to tylko taki w którym centralkę interkomu montuje się gdzieś w motocyklu, a na zewnątrz wystają tylko gniazda do których wpina się kabelki. Powinien też być zasilany z instalacji elektrycznej motocykla. Wszystkie interkomy zapinane do paska, chowane do tankbaga lub kieszeni to niewypał. Dobry inerkom powinien mieć regulowany vox czyli próg włączenia mikrofonu (najlepiej osobny dla kierowcy i pasażera), regulowana głośność pasażera i kierowcy i regulowaną głośność urządzeń zewnętrznych np mp3, gps, cb, prm (też najlepiej osobna dla pasażera i kierowcy). Najlepsze interkomy wyposażone są w mikrofony dynamiczne różnicowe, lub dodatkowy mikrofon montowany wewnątrz kasku i dobrą elektronikę filtrująca hałasy tła podczas jazdy.Niestety dobry interkom przewodowy jest droższy od bezprzewodowego, a średniej klasy są w podobnych cenach co bezprzewodowe. Wszystko poniżej jest tylko zabawką na skuter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.