Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Prezent W Postaci Motocykla Dla Ojca (transfer Z Kraju Spoza Ue Do Polski)


psytek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,Czy ktoś z was orientuje się jak rozwiązać taką sytuację? Chcę ojcu (mieszka w PL) podarować swój motocykl (mieszkam w RPA) Honda Shadow. W jaki sposób należałoby to wszystko załatwić w zgodzie z prawem? Ciężko mi powiedzieć jaka mogłaby być wartość mojej Hondy (rocznik 2002, ACE VT 1100 ccm, 16500 km). Czy można by to podciągnąć pod darowniznę (poważnie oddam mu ją za free)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz podarować mu "za darmo" w postaci darowizny do kwoty 9.637 zł. Od rożnicy w wartości będziesz musiał odprowadzić podatek (chyba 2% coś takiego).Być może w przypadku dóbr materialnych można obdarowywać na większe wartości ale wymaga to wypełniania jakichś druczków u Urzędzie Skarbowym.Najpierw jednak na Twoim miejscu sprawdziłbym koszt transportu motocykla do Polski. Ostatnio miałem styczność z podobną sprawą. Transport maszyny Polska-Algieria trochę mniejszej niż motocykl, ważącej ok 150kg kosztowałby ok 15tyś zł w obie strony czyli w jedną stronę ok 7,5 tyś. Oczywiście mówimy o rodzaju przesyłki. Taniej chyba wyjdzie jak zrobisz sobie na nim wycieczkę do Polski wliczając prom paliwo itp.A najlepiej jakbyś go sprzedał i przelał kase do Ojca który kupiłby sobie takiego samego w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie bardzo opłaca sie go sprzedawać na miejscu, murzyni wolą ścigacze (największy odsetek w śmiertelnych wypadkach motocyklistów w tym kraju) więc uzyskałbym bardzo znikomą kwotę za tenże motocykl. Poza tym ten słynny "kryzys" można zaobserwować na ilości motocylki z drugiej ręki - przeogromna.  O koszty transportu się nie boję - mam już z tym doświadczenie - bo ten motocykl sprowadziłem z Japonii, więc sporo kombinacji za mną Koszt lotniczego transportu do UK to około 1000 Funtów a do Kolonii statkiem pi razy drzwi to samo. Wycieczka przez afrykę Choperem ?? To by było coś ciekawego i dodatkowo szczyt bezmyślności Znam osobiście dwójkę gości którzy jechali BMW GS 1200 Adventure z Cape Town do Kairu i ze swoimi sprzętami mieli nie lada problemy, ciekawym dokumentem na temat wyprawy ze Szkocji do Cape Town jest serial zrealizowany przez E. McGregor'a ze swoim przyjacielem pod tytułem "Long way down" - polecam.Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.