Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Lipcowa Podróz Po Wybrzeżu Polski


SokQl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, Mam w planach wypad objazdowy po Polsce tzn głównie wybrzeże. Wyjazd jest zaplanowany między 18, a 26 lipca. W tym przedziale rozpoczęła by się wyprawa. Czas trwania to ok. 6-7 dni. Dokładny termin będzie uzależniony oczywiście od pogody, bo straszą, że lipiec ma być mokry, ale poczekamy zobaczymy, poniżej plan wyprawy oraz zdjęcie z ogólną mapką.Przebieg trasy:1. Wyjazd wczesnym rankiem z Katowic i przejazd do Warszawy. W Warszawie obiad w jednej z dwóch Ikei, następnie przejazd do miejscowości Pisz. Kawałek za Piszem jest miejscowość Zdory gdzie planowałbym nocleg na polu namiotowym zaraz przy jeziorze Śniardwy.2. Rano wyjazd do Malborka, tutaj chwila odpoczynku (zwiedzanie zamku), jakiś posiłek, po prostu dłuższy odpoczynek. Następnie przejazd do Krynicy Morskiej, nocleg na polu namiotowym. Druga wersja jest taka, że z Krynicy pojechalibyśmy na Hel przez Gdańsk (posilek w ikei w Ikei) i Gdynie, z postojami w tych miastach na jakieś zwiedzanie, spacer po porcie itp. Nocleg na Helu. Te dwie wersje z noclegiem zależą od tego jak będziemy stać z czasem i od warunków pogodowych itd. Na helu proponuje spędzić więcej czasu, możliwe że dwa noclegi, troche odpoczynku 3. Następnego dnia przejazd wybrzeżem przez Jastrzębią Górę, Karwię, w strone Świnoujścia, po drodze przerwa na posilek, nocleg w Mielnie (mam nadzieje, że starczy nam dnia) 4. Nazajutrz dalsza trasa w strone Świnoujścia przez Ustronie Morskie, Sianożety (tutaj odpoczynek na płycie starego lotniska), nocleg w Świnoujściu jak zdążymy dojechać.5. W Świnoujściu dłuższy odpoczynek, może 2 noclegi, może przejazd do Niemiec do Ahlbeck, spacer po rynku itd., bardzo ładnie tam jest.6. Następnie udajemy się w strone śląska przez Szczecin, Zieloną górę, gdzieś w tych okolicach nocleg.7. Następnie powrót do domu, przez Wrocław do KatowicOczywiście napisałem tutaj tylko orientacyjnie jakby to miało wyglądać, do każdego dnia dochodzą posiłki, odpoczynki, mam nadzieje że kąpiele w morzu i oraz kąpiele słoneczne Także to jest tylko schemat, a jak będzie to już w praktyce wyjdzie. Noclegi w namiotach, na polach namiotowych lub na „dziko”. Możliwe że będzie trzeba załatwić jakiś nocleg w domku albo po prostu pokój, aby skorzystać z łazienki i się ogarnąć, jeśli by na polach namiotowych nie było takiej możliwości, albo stacja benzynowa z natryskiem w coraz więcej tego. Posiłki można samemu przyrządzać, ale ja mam propozycje, aby dania główne typu obiad spożywać w Ikea, Tesco, czy Carefour. Są tam „restauracje” z jedzeniem na ciepło i za rozsądne pieniądze można sobie spożyć obiadek. Póki co to wstępnie jestem u mówiony na ten wyjazd z dwoma kumplami, więc jak narazie 3 motory.Byłby ktoś chętny na taki wyjazd? Pozdrawiampost-13732-1245688836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Również planuję objechać Polskę.Start 12 lipca, więc termin troszeczkę wcześniejszy. Chcę też poświęcić na to zdecydowanie więcej czasu i objazd raczej wzdłuż granic + rozjazdy do ciekawszych miejscowości, więc i kilometraż będzie chyba większy niż u Ciebie.W drodze powrotnej Bieszczady i przez Słowację do Zakopanego i do domciu ;)Jak nie uda znaleźć się spania w prywatnej kwaterze, to namiot ;)Mam tylko nadzieję, że pogoda dopisze i plan zrealizujecie w 100%.Być może spotkamy się gdzieś na trasie lub na wybrzeżu ;)Pozdrawiam i jeszcze raz życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chętnie bym się przyłączył, tym bardziej, że ok 20-24 lipca wyjezdzam , ale w drugą stronę i planuje przejazd Polski dookoła Miałem to zatrzymać w tajemnicy, az bym przyjechał, no ale może akurat znajdzie się śmiałek, który jechałby ze mną, tylko wątpie zebym kogoś znalazł - ja 16 lat, posiadam prawko A1 i Honde Varadero 125.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się przyłączył, tym bardziej, że ok 20-24 lipca wyjezdzam , ale w drugą stronę i planuje przejazd Polski dookoła Miałem to zatrzymać w tajemnicy, az bym przyjechał, no ale może akurat znajdzie się śmiałek, który jechałby ze mną, tylko wątpie zebym kogoś znalazł - ja 16 lat, posiadam prawko A1 i Honde Varadero 125.
juz Ci napisałem na gadu , ze jade z Toba ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i moi znajomi też się wybieramy, a więc tak: Uzbierało się nas aż 3 moto+plecaczki, w sumie 6 osób (jak na razie) Startujemy 20.07 o godz 8:00 z Rynku w Strumieniu. Lecimy do Szczebrzeszyna k/Zamościa (ok.420 km) Mamy możliwość załatwienia tam noclegów w internacie. Siedzimy tam 2 dni i latamy po okolicach. Póżniej ruszamy do Mrągowa, wiadomo po co i na co. W poniedziałek po Pikniku lecimy na Hel. Tam się opalamy i planujemy co dalej.. .(myślę że pogoda dopisze!) Na razie tyle mamy zaplanowane. Może się gdzieś spotkamy na trasie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Helu wieje, hehehe, nie ma po co jechac! hihihi .. zartuje oczywiscie! Trzeba odwiedzic wszystkie zakamarki naszego pieknego kraju. A i wymiana musi byc! Wy nad morze, a ja w gory! Jesli dobrze pojdzie to 17 lub 20 lipca wystartuje spod Szczecina na tydzien badz dwa.Jesli byscie byli w terminie 16-19 lipca w okolicy Wolina, to w tym terminie w Sułominie k/ Wolina bedzie Piknik Country Sułomino 2009. Oto link so strony imprezy: http://www.western-piknik.pl/ Impra fajna, klimat cowboyski, muza country, sporo maszyn przy okazji i full bawiacych sie swietnie ludzi. Nawet zerknac przy okazji z czystej ciekawosci warto! Poza tym w terminie 24-26 lipca w Niechorzu bedzie zlot motocyklowy, na ktory ci z was, ktorzy beda w okolicy rowniesz moga zawitac.Jak bedziecie w okolicy Łeby to warto zajechac na nasza polska pystynie, czyli ruchome wydmy. A spacerek po przejazdzce motuuurem kazdemu dobrze zrobi Takze zycze wam udanej wyprawy, milego zwiedzania i super zabawy na pomorzu!Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.