Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Mały Problem Z Xr


cineek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Kilka miesiecy temu kupiłem Honde XR 250, wszystko chodzi dobrze, tylko jest mały problym: gdy na niskich obrotach dom gwałtownie wiencej gazu to moto jakby przygasa na moment.Przy właczonym ssaniu problem znika. Nie znam sie wiec niewiem od czego to zalezy..Podczas jazdy musze dosc stopniowo dodawac gazu zeby bez problemu jechac z wyzszych obrotow wkreca sie spokojnie lecz z niskich ma problem .. o co chodzi ? procze o pomoc z waszej strony z gory dzieki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy odpalam na ssaniu jak jest zimny moga dawac gazu ile chca ale jak juz sie rozgrzeje, wyłonczam ssanie i wtedy przy szybkim dodaniu gazu przygasa.Mozna pedziec ze na ciepłym i na zimnym
moja kawka na ssaniu zimna tez dobrze wbija na obroty a jak wylaczam ssanie to i dam gazu (oczywiscie na zimnym silniku) to gasnie... wg mnie sprawdz filtry swiece i jak odpalisz a ssaniu to po 20-30 sekundach zrzuc z ssania i z 3-6 minuty w zaleznosci od temp. niech na wolnych stoi ja tak robie i prolemow brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykręć swiece i sprawdz kolor, pewnie bedzie czarna i mokra.to oznacza za bogatą mieszankę, czyli po 1. primo zmien swiece, przerwy nie bedziesz musiał ruszaćpo 2. obadaj filtr powietrza, moze jest wilgotny, brudny.po 3. gaznik. jest jeden, samemu mozna sobie ustawic, na rozgrzanym silniku. jedna sruba podnosi przepustnice, drugą regululesz skład mieszanki. jak nie wiesz jak, sciągnij sobie serwisówkę albo poszukaj na necie, chyba że nie umiesz, to daj komuś kto się zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest singiel wiec nie lubi jak mu sie gwaltownie odkreci z obrotow jalowych.. Moja DRka tego tez nie lubila. Mozliwe ze dosc nisko masz ustawione wolne obroty, delikatnie podkrec i zobacz czy problem dalej sie utrzymuje. Jesli dalej to samo to podstawy, jak kostucha napisal:- filtr powietrza wyczyszcz- przeczyszc gaznik, pobaw sie troche jego ustawieniem jesli sie znaszJak znasz angielski to poczytaj na roznych forach, bo ludzie moga miec podobny problem do Ciebie. Na ogolnopolskim w temacie o DR 350 ktos mial podobny problem co Ty. Cos bylo nie tak z ustawieniem gaznika ale juz nie pamietam co...http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...594&st=3420

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie z troche innej beczki moja Hondzia stoji w nie ogrzewanym garazu, czesto po jezdzie tarcze i klocki sa zasypane sniegiem i oblodzone. I jak mozna sie domyslic czesto niema hamulca z tego powodu..Czy moge uzyc do odlodzenia zwykego odmrazacza do szyb w sprayu, czy do takich rzeczy są specjalne środki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do hamulca, płyn hamulcowy jest higroskopijny, ciągnie wilgoć, więc jeśli zbiera się jej dużo w okolicach zacisków, wszelkich złącz, zmień przede wszystkim płyn, rozbierz i wyczysc zaciski bo pewnie syfu pełno w srodku bedzie, tarcza jak jest zardzewiała to też sie musi dotrzeć do gołego metalu, żeby hamowała.powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.