Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Pomoc W Regulacji Zaworów


Siemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Czy nie znalazł by się jakiś uprzejmy motocyklista mechanik najlepiej z okolić Dąbrowy Górniczej który pomógłby mi i nauczyłby mnie wyregulowywać zawory w XJ 600 ??Rozmawiałem z Bobanem bo mieszka ok 1 km ode mnie i pomoże mi je ustawić ale to dopiero jak będzie ciepło a wiadomo jak jest ciepło to się jeździ a nie grzebie przy maszynie A poza tym ja chciałbym się tego już nauczyć i już żeby na sezon były gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys , ladnych pare lat temu , w "Swiecie Motocykli" lub " Motocyklu" bylo ladnie opisane jak regulowac zawory na przykladzie kilku roznych silnikow ( regulacja plytkami ,regulacja srubami , silnik R4 , silnik V ) . Moze jak chcesz sie nauczyc to siegnij po odpowiednia prase lub ksiazke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już ściągniętego pdf'a z forum Yamahy Xj jeden chłopak już to robił i ładnie opisał nawet ze zdjęciami chyba Tylko tak na pierwszy raz to się boję bo coś spieprzę i będzie buba poza tym jeszcze muszę skądś wykombinować szczelinomierz tam w pdfie było ze listek 0.03 do 0.25:| a w pracy ma od chyba 0.28 chyb będę musiał nabyć taki na larsonie widziałem za 14 pln taki od 0.03 do .0,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam tez pierwszy raz w zyciu regulowałem luzy we właśnie Xj600. Nie masz sie co bać. postępuj zgodnie z napisanym tekstem w pomocy z forum xj oraz z manuala. uważać trzeba aby płytka nie wpadła tam gdzie nie trzeba (do komory silnika). luz mierzyć co najmniej dwa razy dla każdego zaworu. a płytki jak juz sobie pokalkulujesz to mozesz podjechać do jakiegoś serwisu i wymienią na inne (w pitstopie dałem 10zł za jedną za wymianę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ściągnąłem sobie pdfa z tutorialem "*Regulacja luzu zaworowego by Zakxj" i tam jest wszystko dokładnie opisane. zobaczę jak to będzie wydrukuję sobie tego tutka ;) i jeszcze muszę kupić szczelinomierz A nie wiecie gdzie w okolicach De Gie można szczelinomierz kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.