Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Cbr F2


beduin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem F2 i mam problem z zapaleniem jej. Trzeba ja baaardzo długo kręcić żeby odpaliła i niekiedy odpali, a niekiedy nie Słychać, że łapie, że chce zapalić, ale coś nie może. Jak już zapali, zgaszę ją, to później pali bez problemów, ale po ok. 2h sytuacja się powtarza. Dziś ok 16.00 ja przepaliłem, miała ciężko, ale się udało. Teraz niestety nie chce odpalić. Co mi poradzicie ? Proszę o radę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje moto fajnie paliło w ciepłe dni, po zimnej nocy musiałem się trochę napracowaćMoże słaby aku? U mnie kilka godzin pod prostownikiem pomogło. Sprawdź też poziom elektrolitu. To że rozrusznik kręci nie znaczy że aku jest dobre - tak było w moim przypadku. Nie wiem dokładnie o co chodzi, może za słabo rozrusznik wtedy kręci? Może za słaba iskra? Jak ktoś się zna niech to rozwinie proszę Raz zalałem świece - pomyślałem że paliwko samo odparuje, ale nic z tego. Wykręciłem świece, wytarłem, wkręciłem i zagadał.I jeszcze co do ssania to zauważyłem, że jak dam na maksa to ciężej odpalał mój piździk. Gdy zmieniłem położenie dźwigienki na 1/4 to palił bez zająknięcia. Ale to tylko u mnie nie wiem jak działa system ssania w f2 Na pych próbowałeś? Ja się raz z górki rozkulałem, wciepłęm jedynkę i trochę polatałem i było już ok. Ale to chyba nie jest zdrowe dla skrzyni...a-ha i jeszcze jedno - jak odpalasz na ssaniu nie dodawaj gazu.Takie moje mało dokładne przemyślenia i obserwacja, niech mnie nikt nie zje.bie za probe pomocy bo żaden ze mnie mechanik... Chociaż swoją maszynkę dobrze znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje moto fajnie paliło w ciepłe dni, po zimnej nocy musiałem się trochę napracowaćMoże słaby aku? U mnie kilka godzin pod prostownikiem pomogło. Sprawdź też poziom elektrolitu. To że rozrusznik kręci nie znaczy że aku jest dobre - tak było w moim przypadku. Nie wiem dokładnie o co chodzi, może za słabo rozrusznik wtedy kręci? Może za słaba iskra? Jak ktoś się zna niech to rozwinie proszę
Chodzi o potencjał który dzemie w aku, wytłumacze to w foni moze zrozumiesz głosnikiem niskotonowym małej mocy w aucie zrobisz kupe larma ale nie bedzie on podskakiwał, efekt osiągniesz stosując odpowiednio duzej mocy głośnik i wtedy auto bedzie podskakiwac a twój moto bedzie miał odpowiedni power żeby kręcić i dawac odpowiednio mocna iskre do odpalenia garów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.