Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Harley Davidson Zapytanie


małyHD

Rekomendowane odpowiedzi

Cze!Od wczoraj jestem właścicielem sportstera 883 z 2000 roku.z racji że nie wiem kiedy był wymieniany olej a robi sie juz chłodno chciałbym zmienić w cacku olej i odstawić na zime.Moje pytanie brzmi: Gdzie jest śruba spustowa oleju z silnika i jaki, w jakiej ilości olej nalać do zbiornika potem.Gdzie jest śruba spustowa skrzyni biegów i jaki nalac potem do niej olej i w jakiej ilości?Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi: Gdzie jest śruba spustowa oleju z silnika i jaki, w jakiej ilości olej nalać do zbiornika potem.Gdzie jest śruba spustowa skrzyni biegów i jaki nalac potem do niej olej i w jakiej ilości?Z góry dziekuje za pomoc.
Siemka Nie ma tam śruby spustowej oleju z silnika.Masz tam zbiornik oleju i z niego leci w dół wężyk zakończony plastikową zaślepką i obejmą.Zagrzej sprzęt,wyjmij zaślepkę i zlej cały olej.Filtr oleju też wymień.Do silnika lejesz 20 w 50.Nie mam przy sobie danych na 2000 rok,ale na 2001 oleju lejesz 2,8litra przy wymianie razem z filtrem.Podejrzewam że pozostało to bez zmian w 2001.Pod pokrywą sprzęgła masz korek spustowy na klucz 5/8 cala.Odkręć go i zlej olej ze sprzęgła/skrzyni.Wlej olej do sprzęgła przez "okienko" do sprawdzania naciągu łańcucha sprzęgłowego,sprawdzisz sobie przy okazji czy nie jest za luźny.Zalecam Ci harleyowski olej Formula+ którego wchodzi tam dokładnie 946ml Enjoy ;)ps.W calowe narzędzia się już zaopatrzyłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.