Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Problemy Z Odpaleniem Zimnej Cbr F3


marceli

Rekomendowane odpowiedzi

WitamProblem jest jak w temacie , jak jest zimna to nawet na ssaniu nie odpali , trzeba lekko odkręcić manetkę gazu i tak trzymać przez kilka minut podciągając obroty , dopiero jak się nagrzeje zaczyna chodzić poprawnie na wolnych obrotach .Miał ktoś podobny przypadek , bo nawet nie wiem gdzie szukać .Wymienione zostały świece , filtr paliwa , zostały wyczyszczone i wyregulowane gaźniki .Zaprzyjaźniony serwis twierdzi że to wina zaworów , ale gwarancji nie daje że ich regulacja pomoże , więc zastanawiam się co robić dalej , bo nie chcę dalej niepotrzebnie kasę wyrzucać .Ogólnie czasami moto zachowuje się tak jakby go zalewało albo jakby nie dostawał paliwa , po prostu przerywa i przez chwilę nie umie się wkręcać albo traci moc na wyższych obrotach .Kolejny objawem jest dziwne cykanie jakiegoś przekaźnika znajdującego się pod zegarami jak moto mocno się nagrzeje , występuje to na wolnych obrotach i towarzyszy temu przygasanie silnika , czasami się zdarzy że zgaśnie .Ten cykający przekaźnik to najprawdopodobniej " air vent solenoid valve relay " cokolwiek to oznacza .Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie regulowane gaźników i ich czyszczenie zalecili mi na serwisie że niby to miało być przyczyną tych problemów .Nie pomogło , ale były zaje........... i wymagały synchronizacji , podobno .Na ciepłym niby ma moc , ale często się zdarza że po odkręceniu manetki zero reakcji , dopiero po chwili tak jakby go przylewało .Strzały się też zdarzają , ale rzadko a jest założony przelotowy .Powiedzcie mi jeszcze czy regulacja luzu na zaworach wymaga ponownego synchro gażników , bo jeśli tak to rozumiem że tą drugą regulację powinni mi zrobić gratis po regulacji u nich ?Dodam jeszcze że zimą już raz próbowałem tak zapalić moto na ssaniu bez odkręcania manetki i skończyło się tym że chyba go zalało bo nie chciał potem odpalić i dawał tylko strzały w wydech .Nawet na ciepłym nie zapali bez odkręcenia manetki , trzeba na chwilę odkręcić żeby zaskoczył , a potem trzyma już normalnie obroty na 1500 , na zimnym oczywiście od razu gaśnie jak się póści .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zaprzyjazniony serwis zajrzał do filtra powietrza??? bo sądząc po odjawach to nie. CBR powina za całkowicie zimnym silniku po zadaniu ssania odpalic od razu bez dodawania gazu i wskoczyc na obroty rzedu ok 3 tys. radze ci zanim zaczniesz sie bawic w regulację zaworów to sprawdz ten filtr- na 80 % tam tkwi przyczyna. (zakładam że gazniki sa wyregulowane prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdzali filtr , przynajmniej tak mówili , a co do synchro gaźników to raczej dobrze zrobione .Serwis ma dość dobrą opinie , ale sami nie do końa wiedzą co może być przyczyną bo z takim przypadkiem się pierwszy raz spotkali , i dlatego pytam czy ktoś może miał podobny problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy zaprzyjazniony serwis zajrzał do filtra powietrza??? bo sądząc po odjawach to nie. CBR powina za całkowicie zimnym silniku po zadaniu ssania odpalic od razu bez dodawania gazu i wskoczyc na obroty rzedu ok 3 tys. radze ci zanim zaczniesz sie bawic w regulację zaworów to sprawdz ten filtr- na 80 % tam tkwi przyczyna. (zakładam że gazniki sa wyregulowane prawidłowo.
mnie sie wydaje że kazdy sprawny moto powinien zapalac bez konieczności dodawania gazu czy to ciepły czy zimny...a może sie myle i istnieje inny wzór sprawnego silnika!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.