Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Opony Dunlop Sportmax 190/50/17 A 190/55/17


Koodłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jaka jest różnica między tymi oponami miedzy tymi oponami?wiem ze różnią się wysokością profilu ale interesuje mnie główne różnice w eksploatacji czyli która nadaje się bardziej do szybkiej jazdy a która do winklów i czy wogule są poza wysokością jakieś różnice.Z góry dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno *55 lepiej po winklach chodzi podobno
Miałem założona taką dunlop sportmax qalifier 190/55/17 jest wyższa od 190/50/17 i własnie w zakrętach nie poręczna, profil na 50 jest profilem do tego motocykla, a poza tym dunlop sie nie nadaje wogóle do tego szpeja, bo sie ślizga mimo to ,że rozgrzany, stanowczo polecam Pirelli Diablo Corsa, nic innego nie zakładaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja maiłem założonego sportmax d208 o profilu 190/55/17 i powiem ci ze ani razu mnie nie zawiódł a może nawet kilka razy tyłek uratował a qalifier ślizgał ci się dla tego ze miałeś twardszą gumę po środku? a pozatym kupiłem już d208 190/50/17 wiec juz nic nie zrobie Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem D209 i nie wydaje mi się żeby była twarda na środku,a uślizgiwała się w pochyleniu i cały czas jechałem w stresie czy zdołam wyjść z zakrętu czy tym razem sie położe, wogóle nie spełniała moich oczekiwań, a preferuje typ jazdy typu zajob, więc po 2-ch tys km zrezygnowałem z niej i załozyłem Pirelli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym dunlop sie nie nadaje wogóle do tego szpeja, bo sie ślizga mimo to ,że rozgrzany, stanowczo polecam Pirelli Diablo Corsa, nic innego nie zakładaj
A to na podstawie wlasnego doswiadczenia czy koledzy mówili??Hajka ma jakies kilkadziesiat koni wiecej i sie nie ślizga... hmmmmmm... 1000RR gixer K5 itd tez maja sporo mocy i jakos 208 daje rade malo teo sa tacy ktorzy twierdza ze tylko dunlop 208/209 tak wiec twoja opinia jest troche malo wiarygodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare baby pod biedronką gadały, że dunlop słabo trzyma i stąd to wiem.wg, mnie jest do bani, pirelli lepiej trzyma , a i jeszcze ,że ktoś posiada 1000rr czy tam k5 wcale nie świadczy, że zdziera slidery i wtedy chwali dunlopy bo jeździ tylko prosto, na ten przykład znam hłopa co posiada rocznego erłana i jeździ nim do 120km/h, Poprostu powiem tyle że dunlop sportmax qalifier 190/55/17 z tyłu mi nie leży, choć z przodu mam z tej samej serii to z kolei trzyma nie ziemsko, nie wiedziec czemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.