Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Urzad Skarbowy I Rejestracja.


kyno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znajomy zadał mi dziś pytanie, sam nie wiem więc zapytam, jak po zakupie uzywanego moto/auto ile czasu mam zeby zapłacić urzad skarbowy i ile czasu na rejestracje(wiem 30dni moge jezdzic) chodz moj przypadek jest taki ze nie rejestrowałem moto dlugo i cały czas na starych blachach (ubezpieczenie na mnie już) i niebiescy nic nie gadali, a umowy kupna nie miałem, sprawidzili cos przez radio i koniec. Wiec jak to jest ?Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgłoszenie deklaracji PCC3 do Urzędy Skarbowego masz 2 tygodnie 10 dni roboczych. W Przeciwnym razie 100 zł mandatu. Mnie ta przyjemność już spotkała. Przerejestrować moto może kiedy chcesz ale dziwi mnie fakt że masz ubezpieczenie na siebie jak nie jest na ciebie zarejestriowany ?? Przez 30 dni jeździsz na OC poprzedniego właścicila lecz z przejęciem odpowiedzialności ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie skarbowka 2% od ceny zakupu, choc nie wiem z jakiej racji. Pozniej rejestracja(wez karte pojazdu, dowod osobisty, oc, blachy, umowe kupna), dostajesz pierw tymczasowke pozniej idziesz ubezpieczenie przepisywac na siebie czy tez wykupic ubezpieczenie(wez umowe kupna oraz dowod rej.) po 2 tygodniach od rejestracji mozesz isc odebrac twardy dowod(nie zapomnij o karcie pojazdu, dowodzie tymczasowym, dowodzie os.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem sie juz s opiniami ze i tak nigdzie nie żądają pokazania ze sie było w skarbówce i opłaciło 2%. jeśli kupujesz drogą maszyne to można by zaryzykować i nie płacić podatku. a jak kos sie skapnie to mandat 100zł w porównaniu np z opłatą 200zł wypada lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze na ubezpieczeniu na siebie, bo od tamtego właściciela się skonczyło, i z umową do ubezpieczalni, i mam na siebie, potem jak przerejstruje to isc tylko zeby zmienił na polisie nr blachy i nr dowodu rej.A co jak nie zapłace wogóle skarbówki i bez płacenia sprzedam ? jak auto rejestrowałem to nie chcieli w UM zadego pokiwtowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za kilka dni opóźnienia w opłaceniu samochodu skarbówka nie robiła mi żadnych problemów. wydział komunikacji nie wymaga dostarczenia potwierdzenia wpłaty PCC-3 ze skarbówki.nie wiem czy juz sie cos zmieniło, ale myśmy z kumplem jezdzili samochodem ponad rok na starych blachach, oc kumpel mial na siebie, i podczas kontroli nigdy nie było porblemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spotkałem sie juz s opiniami ze i tak nigdzie nie żądają pokazania ze sie było w skarbówce i opłaciło 2%. jeśli kupujesz drogą maszyne to można by zaryzykować i nie płacić podatku. a jak kos sie skapnie to mandat 100zł w porównaniu np z opłatą 200zł wypada lepiej.
Dostajesz w najlepszym wypadku 100 zł. kary, ale o ile się nie mylę to max kara może wynieść do 5.000,- zł. A oprócz kary musisz zapłacić zaległy podatek.Jeśli ktoś zapomniał zapłacić podatek to idziecie normalnie do US go zapłacić, ale przy składaniu poprosić żeby Wam babka wystawiła również kwitek na odsetki za spóźnienie. Wpłacacie podatek. Potem piszemy pismo do US - tzw. czynny żal - "proszę o niekaranie mnie za spóźnienie w zapłacie podatku.... bla bla bla.... Opóźnienie spowodowane było:...... zaginięciem umowy, nagłym wyjazdem służbowym (tutaj możecie się popisać inwencją twórczą - byle w miarę wiarygodnie).I tyle - macie spokój. US ma de facto albo 3 albo 5 lat (nie pamiętam dobrze) na ukaranie Was za spóźnienie. Więc nawet jak wpłacicie powiedzmy z miesięcznym opóźnieniem a nie wystosujecie takie pisma to np. za rok może przyjść wezwanie do US i kara.Aha - wysokość kary zależy od humoru urzędnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , ma podobny problem tylko ze ja zakupilem moto w zeszlym roku w czerwcu. Motocykl przyszedł z USA odkupilem go od kolesia i jeszcze go nierejestrowalem ani nieplacilem skarbowki. Posiadam dopuszczenie do ruchu i na tej podstawie wykupiłem OC.Własnie sie zastanawialem jak to ugrusc.... moze przepisac umowe z inna data zakupu ?? skoro niebyl zarejestrowany to jeden uj jak data widnieje na umowie. Moze ktos mial podobne akcje to niech napisze ....Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.