Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 5025


wlod

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.Jestem wlasnie w trakcie polerowania swojego zx-era ,polerka wychodzi super, jest jak lustro, spoko,ale co potem.Czy ktos wie jak powinienem to zabezpieczyc.Ma to byc lakier czy wosk.Na stronie firmy od ktorej kupilem materialy, polecaja BELGOM ALU jest to wosk.Jesli ma ktos jakies doswiadszenia z polerowaniem prosze o pomoc. Pozdrowienia. :D;)post-207687-0-86027300-1404238249_thumb.post-1549-1142381767.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys zrobilem doswiadczenie i wypolerowalem kawalek flachajza z alu i polowe pomalowalem bezbarwnyma poÂłowe woskiem wsadzalem to do wody na dwor ,na snieg i tam gdzie byl wosk zaczelo powoli zciemniac sie i zachodzic a pod bezbarwnym jak bylo tak byloale nieprubowalem tego na motocyklu i jak bys chchial t o zrob sobie takie doswiadczenie:P:PP:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys zrobilem doswiadczenie i wypolerowalem kawalek flachajza z alu i polowe pomalowalem bezbarwnyma  poÂłowe woskiem wsadzalem to do wody na dwor ,na snieg i tam gdzie  byl wosk zaczelo powoli zciemniac sie i zachodzic a pod bezbarwnym jak bylo tak byloale nieprubowalem tego na motocyklu i jak bys chchial t o zrob sobie takie doswiadczenie:P:PP:
Ja ze swoich jakis tam doswiadczen polecam lakier bezbarwny o wiele lepiej ochrania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z moich doœwiadczeù nie polecm stosowaÌ lakieru.... mia³em polerkê na lustro potem lakier ledwo siê do tego chcia³ przyczepiÌ to na dodatek jak wysech³ to efekt lustra znikna³....nalepiej to po prostu usi¹œÌraz na miesi¹c wieczorem w gara¿u i popieœciÌ moto trochê

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z moich doœwiadczeù nie polecm stosowaÌ lakieru.... mia³em polerkê na lustro potem lakier ledwo siê do tego chcia³ przyczepiÌ to na dodatek jak wysech³ to efekt lustra znikna³....nalepiej to po prostu usi¹œÌraz na miesi¹c wieczorem w gara¿u i popieœciÌ moto trochê
Bardzo mozliwe skoro to juz robiles to wiesz najlepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy dobrze gadacie, ale Âźle robicie Dipi, Twoja polerka poszÂła sie chrzaniĂŚ, bo zastosowaÂłeÂś pewnie zwykÂły lakier bezbarwny, a nie tĂŞdy droga Do elementĂłw ze stopu aluminium i elementĂłw polerowanych, czy tez stali nierdzewnej, sa inne lakiery patent z opalarka polecam, ale podgrzewac z umiarem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym bardzo moÂżliwe - byÂł to zwkÂły lakier w sprayuJaki powinien byc ??;P
Niestety nie pamietam nazwy, bo nie robiê codziennie polerki i nie lakierujê takich elementów ;)Ale dostêpne sa te lakiery w dobieralniach lakierów i sa chyba nawet taùsze od zwyk³ego lakieru do pokrywania baz metalicznych.Ahia i takie zabiegi najlepiej wykonywac pistoletem lakierniczym.¯aden spray nie zapewni takiego efektu, jak pistolet Chodzi g³ównie o szerokoœÌ strumienia, ciœnienie i jednostajnoœÌ wyrzucanej dawki materia³u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahia i takie zabiegi najlepiej wykonywac pistoletem lakierniczym.¯aden spray nie zapewni takiego efektu, jak pistolet Chodzi g³ównie o szerokoœÌ strumienia, ciœnienie i jednostajnoœÌ wyrzucanej dawki materia³u Wicher masz racjeco pistoletem malowane to pistoletem a nie sprajem:)i rowniez niepolecam malowania sprayem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te¿ jestem na tym etapie Wlod - mam pytanko : jakie dok³adnie stosowa³eœ specyfiki?gdzie mo¿na je dostaÌ?jaka cena?Wicher w³asnie wróci³em z Autocoloru i nie wiem czy koleœ ma podpisan¹ jak¹œ chor¹ lojalke na "marke" ale stwierdzi³ ze on nie dysponuje i nie orientuje sie co do marki lakieru do alu , a goœÌ siedzi ju¿ lata w intreresie ??? moze uda Ci sie zbadaÌ temat we w³asnych ¿rod³ach???Potwierdzi³ natomiast ze "zwyk³y" klar trudno sie k³adzie i mo¿e sie ³uszczyÌ .pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.