Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4867


natka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Stoje przedkupnem kawasaki zephyra 550. rocznik 1994, przebieg 35tys.km. Mam takie pytanie, na co szczegĂłlnie zwracaĂŚ uwage w tym modelu motocykla podczas kupna? ChĂŞtnie posÂłucham waszych rad oraz doÂświadczeĂą z uÂżytkowania tego motocykla.pozdrawiam[attachmentid=2041]post-1518-1141722968.jpgpost-1518-1141734370.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh niestety ja za bardzo nie znam tego modelu Ale moge Ci powiedziec ze fajnie wyglada Ja co prawda gustuje w plastikach ale mniejsza o to. Co do wiedzy teoretycznej na temat tego motocykla to za duzej nie mam. Slyszalem ze warto na skrzynie biegow zwrocic uwage przy kupnie. Oczywiscie zwroc uwage na wszelkiego rodzaju wycieki z silnika i inne pierdoly. Juz to pisalem na forum ale sie powtorze. Wez kogos ze soba kto ostudzi Ci glowe i spojrzy na sprawe obiegtywnie i na zimno. Z tego co piszesz to motocykl jak na ten rocznik ma przebieg umiarkowany. Byl jezdzony ale nie bardzo duzo Pozdrawiam i zycze dobrego zakupu i frajdy na maxa z jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model cieszy siê sympati¹......wygl¹d ponadczasowy,piêkny klasyk,sam kiedyœ na takiego polowa³em ten model ma wadliwy ³aùcuzek rozrz¹du -jest on poprostu za s³aby i czêsto troszkê podzwoni - zwróÌ na to uwagê....wymiana nie jest sk¹plikowana(choÌ ³aùcuch jest pomiêdzy garami) i specjalnie droga ale za tym posuwaj¹ siê dodatkowe koszta (np olej-który i tak zawsze warto wymieniÌ),popatrz po ramie -jest stalowa-mog¹ gdzieœ byÌ œlady rdzy.przebieg w¹tpie jest oryginalny (co nie znaczy ¿e masz siê przejmowaÌ -wiêkszoœÌ motocykli ma przesz³o 80-100tyœ i spokojnie przejad¹ drugie tyle)z tymi dodatkami które tam s¹ ten motocykl powinien mieÌ fajn¹ cenê - jak kosztuje np 4500z³ to zaraz go odpuœÌ (chyba ¿e s¹ jakieœ inne okolicznoœci np znajomy itp)PZDRp.s. o oponkach,klockach mam nadziejê ¿e wiesz ¿e trzeba sprawdziÌ wiêc pomijam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleœ chce za niego 6 tys.(jeszcze troche do potargowania). wiêc cena wydaje sie byÌ spoko. co do przebiegu to wiem, ¿e czêsto liczniki sa cofane. no có¿ nic na to nie poradze, ale s¹dz¹c po wyposa¿eniu oraz po fotkach jakie dosta³am od kolesia to widaÌ , ¿e moto utrzymane nawet nieŸle, ktoœ dba³o niego, dokupywa³ ma³e detale (lusterka , chromowane manetki itp.). Tak sobie myslê, ¿e chyba nie katowa³ go zbytnio. Zobaczymy na miejscu jak silnik chodzi.Dzieki za posta. Bardzo mi pomo¿epozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takich motocykli siĂŞ nie katujea dlaczego niby choppery trzymiÂą cenĂŞ???? bo wÂłaÂśnie kupuje siĂŞ je Âżeby jeÂździĂŚ spokojnie i czyÂściĂŚ detale jak moto jest z tymi kuferkami za 6tys to cena jest okazyjna,a czy moto jest od handlarza??? czy jest zarejestrowane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moto nie od handlarza. koles ma co jakiÂś czas wyjazdy z firmy do niemiec i jak wraca pusty to czasami coÂś przywozi. moto do zarejestrowania z przetÂłumaczonymi dokumentami.
No to jeszcze bedziesz musiala troche kaska sypnac na reestracje. Ale nie sa to kwoty zwalajace z nog. Dokladnie ile to Ci nie powiem. Sadzac po tych zdjeciach ktore dalas mysle ze motocykl ma raczej oryginalny przebieg. Moge sie mylic oczywiscie. Ogolnie sprzecik wyglada na zadbany i fajnie sie prezentuje. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoÂże jest zablokowany(moc)! Zobacz w briefie,Leistung kW bei min, jak jest napisane "K37/10000" to ok. jakjest inaczej to daj spokĂłj. Zobacz rachunek, jak jest tel. zobacz ostatniego wÂłaÂściciela (brief) zadzwoĂą. UkÂład rozrzÂąu nie najlepiej rozwiÂązany,ale to nie problem,jeÂśli koÂła zĂŞ bate sÂą ok. to zakÂładamy nowy i po kÂłopocie. OdnoÂśnie cofania licznika, bez pozostawienia ÂśladĂłw nie da siĂŞ cofnÂąc, ale tego siĂŞ nie dowiesz jak go nie wymontujesz z obudowy. Dziwi tylko cena! W/g mnie jest za dobra!!!!Chyba Âże znajomy CiĂŞ "mocno lubi, a Ty o tym nie wiesz" PmĂłgÂłbym Ci, ale za daleko mieszkam 200 km od Warszawy. Bo jest mnĂłstwo rzeczy,ktĂłre moÂżna i trzeba sprawdzic,ale nie przez "szybĂŞ"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model ma wadliwy ³aùcuzek rozrz¹du -jest on poprostu za s³aby i czêsto troszkê podzwoni - zwróÌ na to uwagê....
A nie chodzi przypadkiem o lancuch przeniesienia napedu pierwotnego??? Tez chcialem kupic zephyrka 550 i z tego co sie dowiedzilem to wlasnie lancuch przeniesienia jest tutaj problemem. Pada dosc szybko w porownaniu do innych konstrukcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ÂŁaĂącuch przeniesienia napĂŞdu pierwotnego tzw.taÂśma, znajduje siĂŞ na zĂŞbatce kosza sprzĂŞgÂłowego i jego zuÂżycie Âżadko wywoÂłuje haÂłs, a wzephyrze nigdy. w skrajnych przypadkach pĂŞka. A to mniejszy kÂłopot niÂż zrozrzÂądem, czego tu siĂŞ bac (mniej pracy przy naprawie). Dziadek Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ÂŁaĂącuch przeniesienia napĂŞdu pierwotnego tzw.taÂśma, znajduje siĂŞ na zĂŞbatce kosza sprzĂŞgÂłowego i jego zuÂżycie Âżadko wywoÂłuje haÂłs, a wzephyrze nigdy. w skrajnych przypadkach pĂŞka. A to mniejszy kÂłopot niÂż zrozrzÂądem, czego tu siĂŞ bac (mniej pracy przy naprawie).       Dziadek Andrzej.
Kurcze to co halasuje w zephyrach 750??? Ponoc czesto uzytkowinic skaza sie na halasy na biegu jalowym. Z tego co wyczytalem/wypytalem sie od uzytkownikow i nie tylko to wlasnie lancuch przeniesienia napedu. Nawet w starym swiecie motocykli (4'98r.) gdzie byl uzywany zephyr 750 skarzyli sie na ten lancuszek. W mojej xjcie tez raz na jakis czas odezwie sie wedlug mechanikow lancuch przeniesienia napedu ale to do czasu rozgrzania. 550 to chyba (nie dam glowy ucic) blizniacza konstrukcja w stosunku do 750 i dlatego tez dowiedzialem sie od wlascicieli ze ten lancuszek halasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.