Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4590


dbogdanski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyborem szerokoœci opony do swojego moto.mianowicie mam GSXR 750 z 2002r. i skoùczy³y sie ju¿ oponki i trza wymieniÌ.orginalnie mam za³ozone 180/55/17 i nie wiem czy za³orzyÌ tak¹ sam¹ czy mo¿e szersz¹ 190/50/17. nie wiem czy bêdzie jakaœ ró¿nica. nie którzy mówi¹ ¿e mam za w¹sk¹ felgê (5 cali) i nic to nie da zrobisie grzyb a nie poszerzy wizualnie opony. i zachowanie motoru bêdzie troche inne na zakrêtachproszê o opinnie na ten temat , mo¿e ktoœ ju¿ to testowa³ i ma swoje zdanie na ten temat czekam na podpowiedzipozdro Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 190.Orginalnie zakladana tez jest 180 ale co szersze to ladniej wyglada
Ty masz oryginalnie 190/50-17.A jak na taka sama felge zalozysz szersza opone to i tak bedzie tak samo wygladac bo szersza sie podwinie.No i pogorszy wlasciwosci jezdne....
jaki rozmiar powinien byÌ oryginalnie?od razu powiem ze na 190/50 spanie Ci (nieznacznie) prêdkoœÌ maksymalna, bo jest ona ni¿sza od 180/55
Wcale nie jest nizsza,sa tej samej wysokosci.
nie ktĂłrzy mĂłwiÂą Âże mam za wÂąskÂą felgĂŞ (5 cali) 
Oryginalnie 750 K2 ma felge 5.5 calaAlbo sie pomyliles albo masz cos pokombinowane....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz oryginalnie 190/50-17.A jak na taka sama felge zalozysz szersza opone to i tak bedzie tak samo wygladac bo szersza sie podwinie.No i pogorszy wlasciwosci jezdne....Wcale nie jest nizsza,sa tej samej wysokosci.Oryginalnie 750 K2 ma felge 5.5 calaAlbo sie pomyliles albo masz cos pokombinowane....
pomyliÂłem sie, masz racje.dziÂś byÂłem na targach w warszawie i chÂłopaki z suzuki powiedzieli ze nie wejdzie.inni mĂłwiÂą ze wejdzie i Âładniej wyglÂąda.ja juz nie wiem co mam myÂśleĂŚ chciaÂłbym zeby z tyÂłu opana wyglÂądaÂła szeroko i nie wiem jakÂą wreszcie zaÂłoÂżyĂŚmoÂże coÂś podpowiesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliÂłem sie, masz racje.dziÂś byÂłem na targach w warszawie i chÂłopaki z suzuki powiedzieli ze nie wejdzie.inni mĂłwiÂą ze wejdzie i Âładniej wyglÂąda.ja juz nie wiem co mam myÂśleĂŚ chciaÂłbym zeby z tyÂłu opana wyglÂądaÂła szeroko i nie wiem jakÂą wreszcie zaÂłoÂżyĂŚmoÂże coÂś podpowiesz
wszedzie gdzie sprawdzaÂłem to GSXR 750 2002r majÂą zaÂłoÂżone 180/55/17wiĂŞĂŚ jaka jest orginalnie zaÂłoÂżona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyliÂłem sie, masz racje.dziÂś byÂłem na targach w warszawie i chÂłopaki z suzuki powiedzieli ze nie wejdzie.inni mĂłwiÂą ze wejdzie i Âładniej wyglÂąda.ja juz nie wiem co mam myÂśleĂŚ chciaÂłbym zeby z tyÂłu opana wyglÂądaÂła szeroko i nie wiem jakÂą wreszcie zaÂłoÂżyĂŚmoÂże coÂś podpowiesz
Jak nie wejdzie??? Wejdzie!!!Tyle ze jak napisalem wczesniej podwinie sie po bokach i nie bedzie wygladac na szersza niz 180-ka a do tego moto bedzie sie gorzej prowadzil! Sam mialem w swoim GSXR1000K2 zamiast 190-ki 200-ke i sie troche gorzej jezdzilo a nie wygladala na szersza...A tak gwoli wyjasnienia:GSXR750 od 1996r. do 1999r. mial z tylu felge 6 cali i byly zakladane seryjnie opony 190/50-17 a od 2000r. do najnowszego modelu K6 tylna felga ma 5.5 cala i seryjnie zakladana jest 180/55-17.Takze kupuj i zakladaj 180/55-17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie wejdzie??? Wejdzie!!!Tyle ze jak napisalem wczesniej podwinie sie po bokach i nie bedzie wygladac na szersza niz 180-ka a do tego moto bedzie sie gorzej prowadzil! Sam mialem w swoim GSXR1000K2 zamiast 190-ki 200-ke i sie troche gorzej jezdzilo a nie wygladala na szersza...A tak gwoli wyjasnienie:GSXR750 od 1996r. do 1999r. mial z tylu felge 5.5 cala i byly zakladane seryjnie opony 190/50-17 a od 2000r. do najnowszego modelu K6 tylna felga ma 5.5 cala i seryjnie zakladana jest 180/55-17.Takze kupuj i zakladaj 180/55-17 
dziĂŞki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.