Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4353


motomaniaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Zabra³am siê za rozkrêcanie moto bo chcia³abym przed sezonem nieco "odœwierzyÌ" moje owiewki Po szlifie w poprzednim sezonie (zderzenie z owczarkiem niemieckim którego w³aœcicielka spier...(razem z psem) i œlad po niej zagin¹³ - a co za tym idzie kasa na naprawê moto ) mam popêkany boczek z czachy i porysowanych pare innych elemntów. Nie wiem czy jest sens robiÌ z tym cokolwiek, gdyz ró¿ne s³ysza³am na ten temat opinie: "lakieru siê nie dobierze", "jak malowaÌ to ca³ego sprzêta", "po krótkim czasie lakier bêdzie odpryskiwa³"...itp...itd...Osobiœcie wydaje mi siê, ¿e nie bedzie a¿ tak Ÿle Czy ktoœ ma jakieœ wiêksze doœwiadczenie w tym zakresie?? Warto wydaÌ kasê na to?? Jesli tak - gdzie mo¿na dobrze pospawaÌ owiewki a póŸniej je pomalowaÌ? Za jaki¹ kasê??Z góry dziêks za help Pozdrawiam,KarolciaP.S. UWA¯AJCIE NA PSY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. jezeli chodzi o spawanie to znam dwa zaklady. na mikolowskiej w katowichach i na kostuchnie w katowichach. wszedzie zrobili mi dobrze ale na mikolowskiej powiedzial mi za element 70zl a w tym drugim zrobil za 20zl. malowanie oddaje do znajomego lakiernika ktory raczej nie zbiera zamowien. pozdrawiam i zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel przyjoÂł szlifa tez na f3 kolorystyka identyczna jak twoja CBR no i zdecydowaÂł sizmienic troszke image swojego moto bo nigdzie nie mugÂł dostac takich naklejek tzn tych takich niby mazĂłw kupiÂł nakljki do f4 i jego moto teraz wyglÂąda tak zdjĂŞcie troszke sÂłabej jakosci ale w zeczywistosci wyglÂąda to lepiejPs.koszt tych naklejek to okoÂło 30zÂłpost-1275-1138705598.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... tutaj masz adres na mikoÂłowska do zakladu gdzie spawaja plastiki ja tam oddawalem i zrobili to naprawde fachowo i za niewielkie pieniadze jak sie potargujesz tak jak ja zrobilem to moze duzo spuscic tak jak mnie za spawanie czachy pekniecia i zaspawanie dziuru na mniejsze kierunki bocznych owiewek pekniecia i dorobienie 2 zaczepow to powiedzial 100 ale spuscil mi do 60 za wszytsko tu masz adres :Katowice ul. MikoÂłowska 49tel 781033033otwarte od nie wiem ktorej do 18 w tygodniu w sobote do 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spawania owiewiek mo¿na to zrobiÌ ale wiadomo ¿e pomtem taki element trzeba odpowiednio przygotowaÌ jak tam za du¿o szpachli w wiêkszoœci przypadkach to po jakimœ czasie pêka ale spróbuj co do odcieni to nie ma raczej z tym wiêkaszego problemu bo komputerowo dobior¹ ci taki lakier choÌ ró¿nie to czasem wychodzi przy malowaniu wiêkszych czêœci w moto np takich jak boczek zaznacz goœciowi ¿eby doda³ do lakieru palstyfikator to wa¿ne pod wp³ywem pêdu powietrza owiewki siê odkszta³caj¹ i potem taki zwyk³y lakier pêka ca³a robota na daremno w³¹cznie z nalejkami nie podam ci adresu bo z wiêkszoœci lakierni sam nie jestem zadowolony do tego stopnia ¿e zaczo³em sam molowaÌ swój motocykl pozdro :)ale gdzieœ czyta³em ¿e ktoœ z forum ma lakiernie czy coœ takiego to pewnie bêdzie bardziej obeznany w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystki za pomoc kudlaty_bytom i jooker ZXR dzieki za adresy na pewno z ktĂłregoÂś skorzystam Gixer MoÂże i racja - tylko bojĂŞ sie Âżeby mnie to finansowo nie zjadÂło za bardzo Dobrze zrobiony areograf bedzie pewnie sporo kosztowaÂł Narazie poÂściagaÂłam wszystkie owiewki (buuu ale paskudnie moto wyglada ) i musze pomyÂśleĂŚ co zrobiĂŚ jak juÂż je pospawam...Karolcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, nie ma sensu motocykla lakierowaÌ w oryginalne wzory itd Teraz masz powód (tak jak pisal Gixer), ¿eby zrobic cos konkretnego ze swoim motocyklem i ¿eby wyró¿nial siê spoœród wszystkich innych CBR Wydaje mi siê, ze plastiki powinnaœ oddac do zak³adu, ktory polecaj¹ koledzy Nastêpnie powinien tym zaj¹Ì siê lakiernik Trzeba element klejony ³adnie "wyprowadziÌ". Lakiernik bêdzie wiedzia³ jak i jakiej szpachli do tego celu u¿yÌ (z pewnoœci¹ szpachlówka lekka z dodatkiem w³ókien szklanych).Powinien zastosowac podk³ad wype³niaj¹cy z dodatkiem plastyfikatora, ¿eby lakier na tym klejeniu nie odprysikiwa³ i mia³ odpowiednia przyczepnoœc Co do samych lakierów masz wiele wariantów, wszystko zalezy od Twojego portfela i wyobraŸni Aerograf to mo¿e byc najdro¿sze rozwi¹zanie, a wi¹¿e siê to chyba z tym, ¿e powierzchnia pod aerograf musi byc niezwykle starannie przygotowana i sam etap nanoszenia wzoru jest czasoch³onny( nie znam siê na tym nie lakierujê aerografem, ale kilkakrotnie obserwowa³em takie operacje).A tak oprócz tego, to masz do wyboru ca³a paletê kolorów, lakierów co siê je nazywa "metalik" - takie polecam Cena za litr tego specyfiku zalezy od dobieralni, czesto rejonu, a tak¿e koloru czy tez gradacji i marki samego lakieru (odcienie czerwieni sa najdro¿sze), ale nie licz ¿e kupisz litr lakieru taniej niz 120-130 z³.Do tego potrzebny jest rozcieùczalnik do baz metalicznych jakieœ 15-20 z³, lakier bezbarwny z tym tez jest róznie od 30 z³ nawet do 100 z³ za litr, w zaleznoœci od marki i twardoœci MS lub HS.Nastêpnie rozcieùczalnik do bezbarwnego oraz utwardzacz tez oko³o 15-20 z³.Podk³ad akrylowy to oko³o 25 z³, ale w zasadzie ty nie powinnas siê o to martwiÌ, to wszystko powinien mieÌ lakiernik, za wyj¹tkiem koloru, który sobie zyczysz ¯eby opryskaÌ tak¹ F3 spokojnie powinno wstarczyÌ 0,6-0,7 litra lakieru i jeszcze powinno zostac tak na wszelki wypadek Ceny robocizny czesto zalezne sa od ich stanu. Im mniej paprania sie z wyprowadzeniem powierzchni tym us³uga powinna byc taùsza.Ceny z atakie elementy jak czasza czy owiewki boczne powinny sie kszta³towac w granicach 50-100 z³.B³otnik, tylne zadupki to od 25-50 z³.Kolega Macik pewnie nie byl zadowolony z us³ug wiêkszoœci dobieralni i wcale mu siê nie dziwiê, bo komputerowe dobieranie, to jest tylko z nazwy Poza tym per³y motocyklowe sa nieco inne anizeli te stosowane w samochodach o czym kilkakrotnie sie przekona³em, jednak jest to do przejœcia Aha, mo¿esz jeszcze "siknaÌ" sobie swoj¹ strza³ê jakims kameleonem, droga zabawa, ale ciekawa wizualnie Oprócz tego mo¿na kombinowac z "metalikami" i uzyskaÌ cos na wzór kameleona, mo¿esz zmieiac ziarnistoœc lakieru, bawiÌ sie w koloryzowanie bezbarwnego itd Najlepiej udaj sie do jakiejœ dobieralni, popros o katalog z kolorami i wybierz coœ, co bêdzie Ci najlpeiej odpowiadaÌ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer Mo¿e i racja - tylko bojê sie ¿eby mnie to finansowo nie zjad³o za bardzo Dobrze zrobiony areograf bedzie pewnie sporo kosztowa³ 
Gadalem z jednym gosciem co maluje aerografem i mi powiedzial za calego sprzeta (typowy scigacz) 800zÂł czyli nie az tak drogo (tylko powierzchnia musi byc przygotowana czyli w podkladzie).Bo planowalem tak zrobic ze swoim GSXR1000 no ale klient sie trafil za dobra kase to sprzedalem A gosc jest dobry to co robi bo mi kask malowal i wyszedl super (tylko niestety podczas dzwona sie caly zmasakrowal ).Tyle ze ten gosc robi tez tatuaze i ma duzo roboty wiec na razie przestal malowac aerografem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800zl za wszystko lacznie z materialem ale taka cene on mi podal,nie wiem jak inni biora.Plastiki musza byc wyprowadzone czyli wyszpachlowane i pomalowane podkladem.Za kask zaplacilem u niego 150zÂł lacznie z materialem.Foty nizej (wczesniej byl bialy).http://img204.imageshack.us/img204/5720/kask14zb.jpghttp://img204.imageshack.us/img204/8121/kask28nn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedno czy na normalny lakier jaki jest na moto trzeba jakos specjalnie przygotowywac do areografa cz mozna ÂśmigaĂŚ po nim ?? gixer nawet ciekawy ten kask, zainteresowany bym byÂł malowaniem na moto podbnych trybali jakie miaÂłeÂś na kasku, JeÂśli mozesz podaĂŚ jakieÂś namiary na goÂścia. DziĂŞki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.