Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4376


toni6

Rekomendowane odpowiedzi

Hej !!!... juz od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna motocyklu ale szczerze powiem ze nie wiem na co sie zdecydowac...Raz - ze nie znam sie za bardzo a dwa -wiele motocykli (ktore sa na moje oko ladne) nie nadaje sie bo sa poprostu za niskie dodatkowym minusem jest to ze zaczynam dopiero sezon i to bedzie moj pierwszy sprzecikTak ze z moimi umiejetnosciami (o ile tak mozna to nazwac) nie opanuje poteznej maszyny >>>chodzi mi o jakis motocykl ktory jest DOSC WYSOKI i miaÂł nie "zbyt duze kopyto "... no i wiadomo zbyt ciezki na poczatek odpada....( myslaÂłam na poczatku o jakims z typu "naked bike" ale sam juz nie wiem)--no i zeby mial choc troszke "gracji "moze nie istnieje taki motocylk idealny dla mnie ... ale moze cos sie znajdzie wiec jesli macie jakies pomysly to piszcie....Z GORY DZIEKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys byla facetem to na pewno dostalabys juz zjebki od wiekszosci forumowiczy za taki temat....Ale tak to pewnie kazdy bedzie chcial sie wykazac W kazdym razie na forum jest mase tematow o pierwszysch motocyklach, wiec poszukaj troszke.Ja osobiscie szczerze polecam klase 500 (GS , GPZ czy CB), wybierz z niej taki motocykl, ktory Ci sie podoba i bedzie w niezlym stanie.Jesli chcesz cos bardziej wysublimowanego to mozesz pomyslec o Hondzie CB1 czy Bandicie 400...A jak chcesz wiekszy motocykl to np Yamaha Xj600Pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm sprzecik fajny wazy malo 174 kg mowa tutaj o gs 500. ja jestem dosc wysoki 183 Mi osobiscie bardzo podoba sie nowa Suzuki GSR 600. ujela mnie wygladem i wogole fajny sprzecik. Kosztuje 30 000 zl Nie wiem wlasnie czy masz jakies ograniczenia pieniezne?? czy chcesz kupic nowy sprzet czy uzywany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElloNa poczÂątek mogÂłyby nadawaĂŚ siĂŞ noffe modele Kawasaki. U Olka w GoczaÂłkowicach ostatnio przymierzaÂłem noffego ER-6n, bardzo porĂŞczny, robi wraÂżenie leciutkiego jak ten moplik 250 na egzaminie na kat. A. Do tego ma ciekawa stylistykĂŞ, myÂślĂŞ Âże na poczÂątek mĂłgÂłby spasowaĂŚ.http://www.olekmotocykle.pl/ , http://www.kawasaki.pl/pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoim zwyczajem polecam Ci Yamahe XJ 600w wersji która Ci najbardziej odpowiada tzn. N - naked lub Diversion z ma³o urodziw¹ (moim zdaniem) przedni¹ owiewk¹co do wzrostu, jeœli jesteœ wysoka i ma to byÌ Twój pierwszy motocykl - wybór jest idealnysam je¿d¿ê jeszcze na XJ'cie a mam 186 cm - naprawde nie narzekam¿ycze trafnego wyboru i szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ElloNa poczÂątek mogÂłyby nadawaĂŚ siĂŞ noffe modele Kawasaki. U Olka w GoczaÂłkowicach ostatnio przymierzaÂłem noffego ER-6n, bardzo porĂŞczny, robi wraÂżenie leciutkiego jak ten moplik 250 na egzaminie na kat. A. Do tego ma ciekawa stylistykĂŞ, myÂślĂŞ Âże na poczÂątek mĂłgÂłby spasowaĂŚ.http://www.olekmotocykle.pl/ , http://www.kawasaki.pl/pozdrawiam
faktycznie fajny sprzecik (przynajmniej wizualnie bo jak jezdzi nie mam pojecia) Ale czy suzuki GSR 600 tez nie urodziwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoim zwyczajem polecam Ci Yamahe XJ 600w wersji która Ci najbardziej odpowiada tzn. N - naked lub Diversion z ma³o urodziw¹ (moim zdaniem) przedni¹ owiewk¹co do wzrostu, jeœli jesteœ wysoka i ma to byÌ Twój pierwszy motocykl - wybór jest idealnysam je¿d¿ê jeszcze na XJ'cie a mam 186 cm - naprawde nie narzekam¿ycze trafnego wyboru i szerokiej drogi 
tylko ona na sucho wazy 195 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ona na sucho wazy 194 kg
To naprawdĂŞ nie przeszkadza. Suche dane wyciagniete z tabelek czasami nijak maja siĂŞ do praktyki Ja rĂłwnieÂż polecam XJ 600 Diversion nie dlatego, ze takÂą miaÂłem, ale dlatego Âże to naprawdĂŞ dobry motocykl wart swoich pieniĂŞdzy.GS to fajny sprzĂŞt i ma wiele zalet, ale Diversion Moim zdaniem jest hmm sprzetem doroÂślej prezentujÂącym siĂŞ i majÂącym szersze zastosowanie w chocby takiej blizszej lub dalszej turystyce we dwoje, a cztery cylindry majÂą jednak zdecydowanie wiĂŞcej do zaoferowania aniÂżeli dwa OczywiÂście wazna jest teÂż wspomniana wczesniej sprawa finansĂłw jakie chcesz przeznaczyĂŚ na motocykl Warto rĂłwniez pomysleĂŚ chocby o najtaĂąszym, ale markowym garnku na gÂłowĂŞ, czy teÂż kurtce, najlepiej nieprzemakalnej, Âżeby w razie niepogody szybko nie zniechĂŞciĂŚ sie do podrĂłzowania motocyklem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSR-600 to ma chyba 98 KM Nie wiem czy to fajny sprzêt na pierwsze moto Ale nie bêde preclowa³ Bierz GSR-600 i tylko pamiêtaj, ¿e rzucasz siê na g³êbok¹ wodê i albo siê nauczysz p³ywaÌ albo utoniesz A i wykup AC w 80% Ci siê przyda a jak ju¿ j¹ ogarniesz to przynajmniej takszybko Ci siê nie znudzi W sumie chcia³bym zobaczyÌ pierwsz¹ jazdê na GSR-600 kogoœ kto wczeœniej jeŸdzi³ na rowerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSR-600 to ma chyba 98 KM Nie wiem czy to fajny sprzêt na pierwsze moto Ale nie bêde preclowa³ Bierz GSR-600 i tylko pamiêtaj, ¿e rzucasz siê na g³êbok¹ wodê i albo siê nauczysz p³ywaÌ albo utoniesz A i wykup AC w 80% Ci siê przyda a jak ju¿ j¹ ogarniesz to przynajmniej takszybko Ci siê nie znudzi W sumie chcia³bym zobaczyÌ pierwsz¹ jazdê na GSR-600 kogoœ kto wczeœniej jeŸdzi³ na rowerze
A bys sie jeszcze zdziwil. 98 km to juz sporo ale chciala cos z kopytem W tym sprzecie na bank jej nie zabraknie A co do mocy to chyba jest ten motocykl do opanowania. bez przesady Tylko musi z wyczuciem z gazem. A uwazasz ze na innym sprzecie nie idzie sobie zrobic krzywdy chociazby na gs 500f Jak nie bedzie myslala(mam nadzieje ze to nie jest blondynka ) to nawet na tym glupim rowerze mozna sie potluc albo nawet cos zlamac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naprawdĂŞ nie przeszkadza. Suche dane wyciagniete z tabelek czasami nijak maja siĂŞ do praktyki Ja rĂłwnieÂż polecam XJ 600 Diversion nie dlatego, ze takÂą miaÂłem, ale dlatego Âże to naprawdĂŞ dobry motocykl wart swoich pieniĂŞdzy.GS to fajny sprzĂŞt i ma wiele zalet, ale Diversion Moim zdaniem jest hmm sprzetem doroÂślej prezentujÂącym siĂŞ i majÂącym szersze zastosowanie w chocby takiej blizszej lub dalszej turystyce we dwoje, a cztery cylindry majÂą jednak zdecydowanie wiĂŞcej do zaoferowania aniÂżeli dwa OczywiÂście wazna jest teÂż wspomniana wczesniej sprawa finansĂłw jakie chcesz przeznaczyĂŚ na motocykl Warto rĂłwniez pomysleĂŚ chocby o najtaĂąszym, ale markowym garnku na gÂłowĂŞ, czy teÂż kurtce, najlepiej nieprzemakalnej, Âżeby w razie niepogody szybko nie zniechĂŞciĂŚ sie do podrĂłzowania motocyklem
Zgadzam sie ze niekoniecznie troche wieksza waga musi oznaczac gorsze prowadzenie itd. ja osobiscie nie wsiadl bym na takiego harleya ktory wazy ok 300-350 kg. Ale to juz inna bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne dla kogoœ kto jeŸdzi jest spoko Ale dla kogoœ kto zaczyna swoj¹ przygodê z motocyklem to 98 KM to chybasporo i nie chodzi mi tylko o gaz A póŸniej nastêpny filmik w stylu "Niedzielny kierowca" Spoko mo¿na jeszcze na ³uku pójœÌ prosto albo wypierdoliÌ siê przy hamowaniu Ogólnie Polacy powinni zaczynaÌ od sportowych 600 a nastêpne moto to ju¿ przynajmniej hayka na azocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OgĂłlnie Polacy powinni zaczynaĂŚ od sportowych 600 a nastĂŞpne moto to juÂż przynajmniej hayka na azocie
CaÂłkowicie sie zgadzam, 100 KM na poczÂątek to w sam raz (jestem tego najlepszym przykÂładem-jeszcze Âżyje ) a pozatym dziewczyna jest duÂża wiĂŞc potrzebuje mocnego "konia" hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ona na sucho wazy 195 kg
moja znajoma miaÂła dywersjĂŞ i radziÂła sobie doskonale
To naprawdĂŞ nie przeszkadza. Suche dane wyciagniete z tabelek czasami nijak maja siĂŞ do praktyki Ja rĂłwnieÂż polecam XJ 600 Diversion nie dlatego, ze takÂą miaÂłem, ale dlatego Âże to naprawdĂŞ dobry motocykl wart swoich pieniĂŞdzy.GS to fajny sprzĂŞt i ma wiele zalet, ale Diversion Moim zdaniem jest hmm sprzetem doroÂślej prezentujÂącym siĂŞ i majÂącym szersze zastosowanie w chocby takiej blizszej lub dalszej turystyce we dwoje, a cztery cylindry majÂą jednak zdecydowanie wiĂŞcej do zaoferowania aniÂżeli dwa
nic dodaÌ, nic uj¹Ìa mocy jak na pocz¹tek XJ'ta ma wystarczaj¹coPS: majster@ postaraj siê pisaÌ i cytowaÌ w jednym oknie bo siê ma³y bajzel robinie ¿ebym sie czepia³
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GS jest wymieniany natychmiast jako odpowiedÂź na pytanie o pierwsze moto. I faktycznie nadaje siĂŞ. Ale w ja polecaÂłbym Ci (jak koledzy i koleÂżanki wyÂżej) XJ 600 Diversion, tym bardziej przy Twoim wzroÂście. Nie wiem ile masz dokÂładnie ale GS moÂże okazaĂŚ siĂŞ po porstu za maÂły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.