Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4394


PIOTR GS500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie !!!Mam taki dylemat - bo jak wiadomo kazdy wstawia na zime moto na jakis serwis w celu wymian oleju , filtrow oraz regulacji i synchronizacji gaznikow.I teraz wlasnie pytanie , jesli juz sam poradzilem sobie z wymianami lancucha , zebatek , filtrow i oleju - czy jest sens jechac na synchronizacje i regulacje ???Dodam ze moto po zlozeniu i zalaniu gaznikow pali od jednego kopa silniczek pracuje rowniutko , trzyma obroty - wszystko jak w szwajcarskim zegareczku !!! Wiec prosze was o wasze zdanie czy w takiej sytuacji serwis zimowy jest potrzebny i wydanie 300 - 500 zÂł jest konieczne czy to tylko sztuka dla sztuki skoro wszystko gra ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ci sie tylko wydawac ze wszystko jest OK a mozesz miec np. za maly luz zaworowy i zawory sie wypala.A w GS500 zawory reguluje sie co 6000km Nie po to producenci motocykli wymyslili przeglady i regulacje zeby miec to w dupie...Trzeba serwisowac na biezaco bo inaczej moze sie to zle skonczyc.Tu mi sie przypomina przypadek z Kawasaki.Jakos w krajach zachodnich nikt tam nie narzeka ze silniki padaja a w Polsce ciagle sie slyszy ze komus silnik w Kawie padl (Kawy szczegolnie nie lubia zaniedbywania przegladow) .Ale to jest wlasnie Polska gdzie kazdy kombinuje i oszczedza na wszystkim (tu na regularnych przegladach) a potem sie to msci i ida ploty ze w jakims tam moto silniki padaja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ci sie tylko wydawac ze wszystko jest OK a mozesz miec np. za maly luz zaworowy i zawory sie wypala.A w GS500 zawory reguluje sie co 6000km  Nie po to producenci motocykli wymyslili przeglady i regulacje zeby miec to w dupie...Trzeba serwisowac na biezaco bo inaczej moze sie to zle skonczyc.Tu mi sie przypomina przypadek z Kawasaki.Jakos w krajach zachodnich nikt tam nie narzeka ze silniki padaja a w Polsce ciagle sie slyszy ze komus silnik w Kawie padl (Kawy szczegolnie nie lubia zaniedbywania przegladow) .Ale to jest wlasnie Polska gdzie kazdy kombinuje i oszczedza na wszystkim (tu na regularnych przegladach) a potem sie to msci i ida ploty ze w jakims tam moto silniki padaja...
Dokladnie tak zgadzam sie!!! Skoro kogos stac na motocykl to powinno stac rowniez na utrzymanie( w tym przeglady)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Twoiu miejscu bym sie nie zastanawial....teraz zrobisz i masz spokoj...a w lecie jak bedziesz zmuszony cos zrobic to bedziesz czekal nawet miesiac na miejsce w serwisie...Moje motko jest po pelnym serwisie i wlesnie wrocilo do domu Teraz tylko czekam na rozpoczecie sezonu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Twoiu miejscu bym sie nie zastanawial....teraz zrobisz i masz spokoj...a w lecie jak bedziesz zmuszony cos zrobic to bedziesz czekal nawet miesiac na miejsce w serwisie...Moje motko jest po pelnym serwisie i wlesnie wrocilo do domu Teraz tylko czekam na rozpoczecie sezonu....
I sii tak trzymac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.