Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 4053


cytryna

Rekomendowane odpowiedzi

mam mala prosbe, ostatnio bylem ogladac bandita 400 zrobilem kilka fotek i chcialbym prosic znawcow o ocene tego motocykla, wiem ze z daleka i ze zdiec to zbytnio nic nie wiedac, ale staralem sie robic zdiecia miejsc ktore wygladaly niepokojaco no i tych ktore pozwolily by okreslic jego stan tu jest link do sciagniecia zdiec http://www.icpnet.pl/~jungus/zietas/Bandit%20400.rar koles sprowadzil go zniemiec smigal na nim 2 sezony i chce go sprzedac, udalo mi sie wytargowac 5tys 800, motocykl mial lekkiego szlifa z prawej strony, ten z lewej to juz byl jak go kupil, przynajmniej tak mowil, z informacji zasiegnietych z motorexu w Poznaniu wynika ze motocykl jest w pelni sprawny. licze na wasze spostrzezenia i wypowiedzi w razie jakis pytan walic smialo moze cos wiem czego nie bylo na zdieciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygl¹da to najgorzej na tych fotkach WidaÌ, ¿e motocykl mia³ troche przygód, ale czasami tak bywa, bo z regu³y motocykl ma wieksz¹ tendencje do zglebieù Dekle mo¿na dopracowaÌ, polakierowaÌ i bêdzie malinka, ale napisów na nich to juz raczej nie odzyskasz.Ten uchwyt lusterka, to istna tragedia Rozumiem, ¿e nie ma to wp³ywu na jazdê, ale takiej amatorszczyzny dawno nie widzia³em i wp³ywa to jakos negatywnie na ogólna estetyke motocykla Porysowany wydech to jeszcze nie tragedia inaczej gdyby by³ mocno pognieciony, ale ogólnie Moim zdaniem nie jest zle Nie wiem co z t¹ uszkodzon¹ felg¹, trudno mi sie jakos ustosunkowac do tego uszkodzenia Zerka³eœ mo¿e na spawy przy g³ówce ramy i innych po³¹czeniach, czy sa jakies pêkniêcia czy widoczne odpryski lakieru, czy ograniczniki skrêtu kierownicy sa pokiereszowane itp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles glebna sie po ruszeniu, czylio zmienil na 2 i przed skrzyzowanie zlapal piasek wiec bylo to przy malej predkosci, dlatego nie obawiam sie bytnio o jakies zniany w ksztalcie ramyglowka ramy byla w parzadku, jedynie w okolicach glowki ramy byl lakier starty, ale to przez kabel ktory po nim sie poruszal, zadnych wgiec czy spawania nie bylo , podczas dociskania przodu zadnych stukniec nic w tym rodzaju, pozatym przod nie dobijal i wracal spowrotem bez zadnych problemow i jakiejs tam haustawki czyli chustania w przod i tyl pozatym gdyby ten koles cos zespawal to zrobilby taka sama fuszere jak przy lusterku, a innych nowych spawow nie widzialem czyli ogolnie motocykl jest wart kupna ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koles glebna sie po ruszeniu, czylio zmienil na 2 i przed skrzyzowanie zlapal piasek wiec bylo to przy malej predkosci, dlatego nie obawiam sie bytnio o jakies zniany w ksztalcie ramy
a widziaÂłeÂś tÂą glebĂŞ?i tak dobrze Âże nie powiedziaÂł Ci Âże motocykl sie przewrĂłcil na postoju...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widziaÂłeÂś tÂą glebĂŞ?i tak dobrze Âże nie powiedziaÂł Ci Âże motocykl sie przewrĂłcil na postoju...
sadze ze gdyby sie wypierdzielil przy jakiejs szybszej predkosci to conajmiej rura byla by wgniecona i jakies wieksze szkody by byly, bo glupota by bylo wymienic wiekszosc rzeczy i zostawic dowody na glebe ale nie chce tutaj niczego stwirdzac bo poprostu sie nie znam, wiec nie moge powiedziec ze nie bylo to na jakiejs wiekszej predkosci i nie chce sie klucic, bo moja wiedza na ten temat jest ostro ograniczona, lecz prosil bym Cie zebys zamias wypisywac jakies ironiczne posty opisal mi troche ten motocykl i powiedzial czy jest on wart kupna bo napisalem na tym forum po to aby uzyskac jakies informacje a nie wyklucac sie o rozne rzeczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze gdyby sie wypierdzielil przy jakiejs szybszej predkosci to conajmiej rura byla by wgniecona i jakies wieksze szkody by byly, bo glupota by bylo wymienic wiekszosc rzeczy i zostawic dowody na glebe ale nie chce tutaj niczego stwirdzac bo poprostu sie nie znam, wiec nie moge powiedziec ze nie bylo to na jakiejs wiekszej predkosci i nie chce sie klucic, bo moja wiedza na ten temat jest ostro ograniczona, lecz prosil bym Cie zebys zamias wypisywac jakies ironiczne posty opisal mi troche ten motocykl i powiedzial czy jest on wart kupna bo napisalem na tym forum po to aby uzyskac jakies informacje a nie wyklucac sie o rozne rzeczy    
Witaj Cytryna!JeÂśli chcesz kupiĂŚ japoĂąski motocykl w tych pieniÂądzach to moÂże zainteresuje Cie moja Suzuki GS 500e z 92r. Link do zdjĂŞĂŚ jest w moim profilu.GdybyÂś siĂŞ zdecydowaÂł na mĂłj motocykl to bardzo uÂłatwi Ci to sprawĂŞ bo jest prosty, sprawny i bardzo fajnie sie nim jezdzi, mĂłwiĂŞ Ci to jako uÂżytkownik. Motocykl polecam z czystym sumieniem, napewno byÂł byÂś zadowolony.Pytania? to pisz na PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto siĂŞ zainteresowac tym motocyklem (jeÂżeli koniecznie chcesz bandita 400).Jak juz pisaÂłem, motocykl ma wieksza tendencjĂŞ do zglebieĂą i rĂłzne sytuacje spotykajÂą motocyklistĂłw na drodze i jak zawsze powtarzam, nie kaÂżdy motocykl po glebie to zÂłom ze skrzywina ramÂą, widelcem i cholera wie czym WidzĂŞ, Âże juz troche rozeznaÂłes siĂŞ w sprawie po oglĂŞdzinach, zwrĂłciÂłes uwage na wiele podstawowych czynnikĂłw, ktĂłre moga zadecydowac o odrzuceniu czy tez zaakceptowaniu motocykla pomimo kilku niedociÂągnieĂŚ Decyzja nalezy do Ciebie Ja gdybym szukaÂł Bandita 400, mĂłgÂłbym sie na to skusic , a reszta to juz pikuÂś Ooo kolega JRK podrzuca Ci propozycje nie do odrzucenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Âże nie zrobiÂłeÂś zdjĂŞc caÂłego motocykla w dobrej rozdzielczoszci moÂże bym coÂś wyÂłapaÂł, z tego co widaĂŚ na zdjĂŞciach spoko nic mnie nie przeraÂża, a jak by motocykl miaÂł siĂŞ krzywiĂŚ po kaÂżdej glebie to na czym byÂśmy jeÂżdzili co to za brednie, ja tam swĂłj wyÂłoÂżyÂłem i 250 km/h na nim latam takÂże chyba asfalt nie daÂł mu rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze gdyby sie wypierdzielil przy jakiejs szybszej predkosci to conajmiej rura byla by wgniecona i jakies wieksze szkody by byly, bo glupota by bylo wymienic wiekszosc rzeczy i zostawic dowody na glebe ale nie chce tutaj niczego stwirdzac bo poprostu sie nie znam, wiec nie moge powiedziec ze nie bylo to na jakiejs wiekszej predkosci i nie chce sie klucic, bo moja wiedza na ten temat jest ostro ograniczona, lecz prosil bym Cie zebys zamias wypisywac jakies ironiczne posty opisal mi troche ten motocykl i powiedzial czy jest on wart kupna bo napisalem na tym forum po to aby uzyskac jakies informacje a nie wyklucac sie o rozne rzeczy    
Bez urazy, to nie miaÂło byĂŚ ironiczne. Po prostu Âżaden sprzedajÂący nie przyzna sie do prawidziwej przeszÂłoÂści motocykla jeÂśli byÂła nie za ciekawa.Z tego co mĂłwisz i z tego co widaĂŚ na zdjĂŞciach, nie powinno byĂŚ Âźle. Gleba to nie koniec Âświata dla motocykla. Po kupnie swojego moto sam odkryÂłem kilka niespodzianek o ktĂłrych poprzedni wÂłaÂściciel nie byÂł uprzejmy mnie poinforomowaĂŚ JeÂśli chcesz wyeliminowaĂŚ prawdopodobieĂąstwo czegoÂś powaÂżnego zorganizuj sobie sondĂŞ do mierzenia gruboÂści lakieru. Ponadto namĂłw sprzedawce na wizyte w stacji diagnostycznej.Pozdrawiam i ÂżyczĂŞ powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos ogladal te 1 zdiecia to mam pytanie, czy te male wgniecenia z tylu chlodnicy sa jakos niebezpieczne lub moga spowodowac jakies wycieki ?? no i od czego moga byc ??ojciec dyrektor- rozumiem co miales na mysli, szczerze mowiac to czasami przydaje sie ostrzejsze slowo ktore daje roche do myslenia i spojrzenia na sprawe z 2 strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ave!jeœli pojawisz sie jeszcze raz u goœcia zwróÌ uwage na kilka szczegó³ów:-na ko³ach,przewodach ham,kanapie,boczkach znajduj¹ sie daty produkcji , -ograniczniki skrêtu na ramie i odbojnik na pó³ce dolnej -dociœnij przedni ham. i pobujaj bika jeœli coœ bedzie t³uk³o to zawiecho albo ³o¿yska g³owki ramy skoùczy³y ¿ywot , sprawdz potem lagi czy nie pozosta³ œlad oleju , postaw na centrala pokreÌ kierownic¹ jeœli czujesz wyra¿ny opór lub jakieœ zacicia(w/w ³o¿yska do wymiany)-sprawdz takie detale jak gruboœÌ klocków ham. i tarcz , zestawu napedowego , stan opon i rok prod.(okienko z nr. DOT ) , elementy elektryki czy wszystko dzia³a jak nale¿y -stan p³ynu ch³odz¹cego ( bez t³ustych plam)-postaw bika na central siedz¹c na nim wychyony do przodu lub stojac z boku postaraj sie ustawiÌ przednie ko³o w lini motocykla , nie patrz na pó³ki,zegary i kiere tylko na ko³o , potem staù z ty³u i sprawdz liniowoœÌ sprzeta , staù z boku i sprawdz czy lagi sie pokrywaj¹ , w miejscu gdzie wchodza do goleni sprawdz czy nie ma œladów po prostowaniu -poproœ aby przed nastêpnymi ogledzinami moto by³o nie odpalane i zerknij jak sie zachwuje po odplaniu na zimny silniku - na jazde próbn¹ we¿ funfla który ma juz jakieœ doœwiadczenie , jemu bedzie ³atwiej wy³apaÌ niedostatki chocby dlatego ze mnie emocjonalnie do tego podchodzi ni¿ Ty mam nadziej ze choÌ w odrobinie Ci sie to przyda , jak bedziesz mia³ pytania a bede w stanie pomóc wal œmia³o , ciê¿ko jest wirtualnie zdiagnozowaÌ bika ogldaj¹c zdjecia , wiec jeœli masz w zapasie kilka z³oty umów sie na wizyte przed zakupem w serwisiepozdrówy i powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ila kosztuje taka wizyta w serwisie ?? no i ile gdzies moze ona kosztowac ??pozatym mam jeszcze jedno pytanie, czy zeby przerejestrowac motocykl musze miec go "przy sobie" czy tylko miec dokumenty ??a i jeszcze jedno jest moze gdzie na tym forum Umowa kupna-sprzedaÂży motocykla ??a jak powinna wygladac umowa gdy sprzedajacy zobowiazal sie do pozostawienia mi ubezpieczenia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przerejestrowaĂŚ nie musisz mieĂŚ motocykla tylko papiery, a co do ubezpieczenia to umowa wyglÂąda normalnie, ubezpieczenie od jakiegoÂś czasu jest przypisane ustawowo do pojazdu i koleÂś nie ma w tej sprawie nic do gadania, to ty mĂłgÂłbyÂś siĂŞ zrzec dobrowolnie tego ubezpieczenia o ile by ciĂŞ poprosiÂł i wyraziÂłbyÂś takÂą wole, takÂże co dotego ubezpieczenia to Âżaden atut gdyÂż jest on zobowiÂązany prawnie do przekazania ci go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla potwierdzenia s³ów centaura:SÂława CwaliĂąska – Weychert, dyrektor pionu ubezpieczeĂą Link4 TU S.A:"ZarĂłwno obecnie obowiÂązujÂące, jak i przyszÂłe regulacje przewidujÂą, Âże umowa ubezpieczenia OC przechodzi na nabywcĂŞ pojazdu i obowiÂązuje do koĂąca okresu, na jaki zostaÂła zawarta, o ile nabywca nie zÂłoÂży w okresie 30 dni od dnia zakupu samochodu wypowiedzenia tej umowy. NowoÂściÂą jest zastosowanie do umĂłw nie wypowiedzianych przez nabywcĂŞ w okresie 30 dni od dnia zakupu samochodu zasady automatycznego odnawiania polisy na kolejny okres ubezpieczenia, jeÂżeli nowy wÂłaÂściciel nie wypowie takiej umowy najpóŸniej na dzieĂą przed jej koĂącem. Dla nabywcĂłw, ktĂłrzy bĂŞdÂą kontynuowaĂŚ polisĂŞ poprzedniego wÂłaÂściciela do koĂąca okresu jej waÂżnoÂści, oznacza to, Âże jeÂżeli nie zÂło¿¹ w zakÂładzie ubezpieczeĂą zbywcy wypowiedzenia tej polisy najpóŸniej na dzieĂą przed upÂływem jej waÂżnoÂści, bĂŞdÂą mieli waÂżnÂą polisĂŞ na kolejne 12 miesiĂŞcy w tym samym zakÂładzie ubezpieczeĂą i bĂŞdÂą zobowiÂązani do zapÂłaty skÂładki w tym zakÂładzie, nawet jeÂżeli zawrÂą umowĂŞ i opÂłacÂą skÂładkĂŞ innemu ubezpieczycielowi."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie jestem wlascicielem suzuki gsf 400 powiem szczerze ze motocykl malutki ale wgrar ma niezly posmigalem chwilke w te zime dni i troche odmrozilemsobie palce, ale musze powiedziec ze wrazenia sa niezapomniane wiec teraz jestem dumnym posiadaczem wlasnego motocykla oczywiscie dzieki pomocy rodzicow ktorych przekonywalem okolo 1,5 roku dzieki wszystkim za udzielenie mi informacji i za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.