Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3907


Buli

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko nie kupuj Bridgestone'a.  Ja mam takÂą na tyle i ciĂŞÂżko siĂŞ nagrzewa Podobno gorszej chyba od Bridge'a w ofercie nie znajdziesz, twarda z powoÂłaniem do oszukiwania -  przy prĂłbach zamykania 2 sztuki K5 prowadzone przez tych co w nie uwierzyli polegÂły, ale do spokojnej jazdy niezÂłe bo trwaÂłe. Tak kupiÂłam sprzeta wiĂŞc jeÂżd¿ê ale na przyszÂły sezon chyba bedzie trzeba zmieniĂŚ  Na przodzie mam Pirelke (ale nie pamiĂŞtam teraz jaki model) - jest rewelacyjna Nio to tyle ode mnieMotomaniaczka
tez uwazam ze piszesz bzdury. mialem w poprzednim motocyklu komplet bridge i to byly jedne z lepszych gum jakie mialem.http://www.mojemotocykle.za.pl/mojasf/photos/photo30.htmli polecam do moto do 100 KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumia³eœ pytania jak widzê, nie chodzi³o mi o przepisy , ale w³aœnie o rozs¹dek, chyba po coœ producenci robi¹ konkretne modele, do jakichœ okreœlonych zadaù, po prostu, i w jakiœ tam sposób te konkretne modele (przód- ty³) "wspó³pracuj¹" ze sob¹,u¿ywanie w motocyklu ró¿nych modeli opon uwa¿am za nierozs¹dne, tak samo zreszt¹ jak kupowanie u¿ywanych opon (przecie¿ ktoœ je sprzeda³ z jakiegoœ powodu, chyba nie dlatego, ¿e by³y takie dobre?)
No tak zgodze siê z Tob¹ Krzysiek. Idealnie by by³o kupiÌ dwie nówki (ok 1800z³) Ale ceny nowych opon s¹ w Polsce chore, ta sama guma za granica kosztuje 20% taniej. Co do uzywanych opon to faktycznie nie ma ³atwo bo trzeba trochê poszukac. Najlepiej tam gdzie ktoœ przywozi z zagranicy. Moje Conti najprawdopodobniej pochodz¹ z rozbitego Moto (przód 3,1 mm). Ty³ te¿ by³ ale œrodek bierznika by³ po kilku paleniach gumy. Michelin na tyle ma 6 mm, przód by³ ale starszy i ok 2,5 mm, wiec mam rózne. A co do "wspó³pracy" to mysle ze sie dogaduj¹ i wiem ¿e na przodzie mam gumê w lepszej kondycji ni¿ z ty³u wieÌ wczeœniej ty³em znosi. Gorzej by by³o na odwrót. Za swoje da³em 400 z³ a maj¹ jeszcze 75-80% swoich w³asnoœci, wiêc nawet co sezon mo¿na sobie wymieniÌ. Ogólnie nie jestem zwolennikiem oszczêdzania na oponach bo to jedyny punkt stycznoœci z asfaltem ale nowe jakbym kupil musia³bym 4 sezony na nich jezdzic a po 2 by³y by liche ze strach jezdziÌ.pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie jezdzilem na takim zestawie: przod Michelin Pilot Race a tyl Dunlop D207 RR. Obie to opony z klasy Hypersport z podobnym czasem nagrzewania i podobna przyczepnoscia. Zestaw ten sprawowal sie naprawde rewelacyjnie ( z wyjatkiem jazdy po mokrej nawierzchni ). Sprawdzalem je w roznych warunkach i bylo OK wiec nie sadze, zeby to byl jakis duzy problem miec rozne opony z tylu byle by mialy podobne parametry.W sumie to nie wiem ile zrobily te oponki bo zakladal je jeszcze Rabbit, ja przejechalem jakies 6000 km i w zasadzie byl koniec Teraz sie zastanawiam co sobie kupic. Chcialbym kupic nowe opony do jazdy w trasy, a jakies uzywki na tor....Problem jest taki, ze na tyl ciezko dostac opony po treningach bo to rozmiar 160 Moge kupic nowe Sportmaxy D220ST w rozmiarach do CBRY za 850 PLN komplet to chyba dobra cena?Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym sezonie jezdzilem na takim zestawie: przod Michelin Pilot Race a tyl Dunlop D207 RR. Obie to opony z klasy Hypersport z podobnym czasem nagrzewania i podobna przyczepnoscia. Zestaw ten sprawowal sie naprawde rewelacyjnie ( z wyjatkiem jazdy po mokrej nawierzchni ). Sprawdzalem je w roznych warunkach i bylo OK wiec nie sadze, zeby to byl jakis duzy problem miec rozne opony z tylu byle by mialy podobne parametry.W sumie to nie wiem ile zrobily te oponki bo zakladal je jeszcze Rabbit, ja przejechalem jakies 6000 km i w zasadzie byl koniec Teraz sie zastanawiam co sobie kupic. Chcialbym kupic nowe opony do jazdy w trasy, a jakies uzywki na tor....Problem jest taki, ze na tyl ciezko dostac opony po treningach bo to rozmiar 160 Moge kupic nowe Sportmaxy D220ST w rozmiarach do CBRY za 850 PLN komplet to chyba dobra cena?Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer, Komplet, nowki   Miales kiedys do czynienia z tymi oponkami? Bo troche sie boje ze sa zbyt turystyczne....
No ja na pewno bym je sobie do swojego moto nie zalozyl bo sa wlasnie zbyt turystyczne Duzo km na nich zrobisz ale jak bedziesz szalal to z dusza na ramieniu bo w kazdej chwili moga puscic...Moge zalatwic kpl. nowych Pirelli Dragon lub Metzeler Sportec M1 za 1100zl,oczywiscie nowki z tego roku.(przod 120/70-17 a tyl do wyboru 180/55-17 lub 190/50-17 w tej samej cenie).Normalnie taki kpl. kosztuje ok.1450zÂł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sa rozmiary 160/60zr17 i 120/60zr17???? I jaki przebieg daje srednio taka guma?
Niestety w tej promocji nie ma tych rozmiarow...A przebiegi zaleza od tego jak sie jezdzi i czym ÂŁysy,na wiosne bedzie juz za pozno bo to promocja do wyczerpania zapasow,a z tego co wiem to zostalo juz tylko pare sztuk.Sam sie juz zaopatrzylem w kpl. Pirelli Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer czemu nie wzi¹³eœ sobie Metzelerów ponoÌ bardzo wszyscy chwal¹, czy mo¿e coœ nie tak z nimi, czemu akurat dragony? Moi faworyci to Pilot Power lub M1 Sportec , czekam jeszcze jak¹ mi cenê zaproponuje kumpel na micheliny. Dziêki wszystkim za opinie w postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gixer czemu nie wzi¹³eœ sobie Metzelerów ponoÌ bardzo wszyscy chwal¹, czy mo¿e coœ nie tak z nimi, czemu akurat dragony?
W zasadzie Metzeler i Pirelli scisle ze soba wspolpracuja dlatego Sportec i Dragon to w zasadzie takie same opony tylko roznia sie wzorem bieznika Poza tym w zeszlym sezonie mialem Dragony w swoim K2 i spisywaly sie rewelacyjnie.No ale zanim je zaloze to musze najpierw wykonczyc kpl. Bridgestone Battlax BT014 ktore sa na wyposazeniu seryjnym K5/K6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridgestone to bardzo uznana firma japonska i jej produkty wiele firm montuje do nowych motocykli.No i niestety sa jednymi z najdrozszych na rynku....
to fakt ze zakladaja je do nowych moto ale chyba jak nie maja na stanie michellina Powiem tak, dla mnie Michelin is the best W sportach motorowych brigdestone zostaje daleko w tyle a to o czyms swiadczy. Do tego technologie ze sportow uzywaja pozniej w "cywilnych" gumach... Prosty przyklad by nie daleko szukac: Moto GP czy F1 - 95% wygranych wyscigow przez michelina Ja gdzies w czerwcu 2005 kupilem komplet nowek Michelin pilot sport i jestem z nich bardzo zadowolony, super trzymaja w zakretach... ale jest jeden feler przejechalem na nich niecale 7tys i tylnia opona jak bede oszczedzal to starczy na moze max 2/3 tys , przednia na 4tys Fakt ze wiekszosc jady na gumie i dosc ostra jazda na wprost . Teraz sie zastanawiam co robic, bo troche szkoda mi zas wydac na nastepny sezon 1500zl na nowy komplet...Nie zmiania to faktu ze jak checie miec supoer oponki i super przebiegi na nich to nie ma takiej opcji Wszystkie sportowe gumy to max przebieg 10tys przy oszczednej jezdzie a powinno sie je wymieniac tak po 6/7 tys razem z przegladem - tak robia zagranica co u nas jest nie do pomyslenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia (i nie tylko mojego) wiem ze oponami godnymi polecenia sa MICHELIN PILOT POWER,puchar HYOSUNGA na nich lata,poza tym maja niesamowita wrecz przyczepnosc po rozgrzaniu a i trwalosc jest calkiem niezla,na mokrym tak samo dobra.Jedyny minus to pasy na ktorych nie trzyma prawie w ogole ale o dziwo tylko na suchych,bardzo polecam
Fakt tez mam teraz te gumy u siebie i sa zajebiste wczesniej mialem mEtzelera i Dunlopa ale te sa najlepsze , znajomi ktorzy tez smigaja tez by to potwierdzili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz chociaz jaki model masz Bridgestona?Bo jesli nie wiesz to jest kilkanascie modeli tej firmy w takim rozmiarze jaki masz z tylu i kazdy zachowuje sie inaczej.Wiec Twoja wypowiedz jest bezsensu...Bridgestone to bardzo uznana firma japonska i jej produkty wiele firm montuje do nowych motocykli.No i niestety sa jednymi z najdrozszych na rynku....
tez uwazam ze piszesz bzdury. mialem w poprzednim motocyklu komplet bridge i to byly jedne z lepszych gum jakie mialem.http://www.mojemotocykle.za.pl/mojasf/photos/photo30.htmli polecam do moto do 100 KM
Koledzy chyba nie zauwaÂżyli, Âże jasno i wyraÂźnie napisaÂłam PODOBNO Jaki mam model?? tego nie wiem, z tymi oponkami kupiÂłam sprzĂŞta i szczerze powiem nigdy nie przyglÂądaÂłam siĂŞ jaki to konkretnie model. MoÂże i moja wina. Sprawdze i dam znaĂŚ. Jednak nie zmienia to faktu, Âże ÂŹLE MI SIĂ NA NIEJ JEÂŹDZI. I chyba to nie przypadek, Âże rĂłwnieÂż w CB500 po zmianie tyÂłu z Pirelli na Bridge'a rĂłwnieÂż gĂłwnianie siĂŞ jeÂździÂło I jeszcze nie spotkaÂłam siĂŞ z pozytywnÂą opiniÂą na temat tych opon...sory. Takie jest moje zdanie. Wiem na czym jeÂżdÂże i wiem jak siĂŞ te opony zachowujÂą. Do doopy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechalem na nich niecale 7tys i tylnia opona jak bede oszczedzal to starczy na moze max 2/3 tys , przednia na 4tys
To i tak duzo zrobiles!W naszym K5 testowym tylna opona pokazal p³ótno po 3500km (Bridgestone BT014)A ja w swoim K2 na zadnej oponie nie zrobilem wiecej niz 5000km....I z mojego doswiadczenia wiem ze najszybciej koncza sie Bridgestony ale zapewniaja idealna przyczepnosc. Motomaniaczka,za³ó¿ sobie na tyl Bridgestone'a BT014 lub BT012 a nawet jakis starszy model np.BT56 czy BT57 a na pewno zmienisz zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha Motomaniaczka,PODOBNO da sie otworzyc parasol w tylku....Bez urazy ale jak wszyscy beda pisac ze cos tam slyszeli i cos tam podobno to nic sie konkretnego nie dowiemy na jakis temat...
PODOBNO "jedne z gorszych w ofercie" a KONKRETNIE "miaÂłam juÂż dwie opony Bridge'a i Z DOÂŚWIADCZENIA wiem Âże byÂły gĂłwniane (KONKRETNIE )"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.