Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

8.10.2005 - MOTOCYKLOWE ODDAWANIE KRWI


muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Anushka, JA NIE ZALICZAM SIE DO DROBNIUTKICH, A CHCIALAM JUZ NIERAZ ODDAC KREW I ZAWSZE CZEGOS ZAMAÂŁO ALE JAK MASZ MAÂŁY POZIOM HEMOGLOBINY- TO KUP SOBIE ZELAZO W APTECE LUB CO JAKIS CZAS SKONSUMUJ CZEKOLADE I SZCZEÂŚLIWSZA BEDZIESZ( DZIALANIE MAGNEZU), HEHE :wink: . BARDZO MALY POZIOM SWIADCZY O ANEMII, A TEGO NIE WOLNO BAGATELIZOWAĂ. POZDROWIONKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Midanium, my krew chcemy oddac a niemozemy a Ci wszyscy "wielcy" "silni" panowie bojÂą siĂŞ igieÂł... Jak narazie to lekarze sami nie wiedza cos sie dzieje wiec czekam ciagle na nowe wyniki. Moze jak sie wyjasni i przytyje to wkoncu bede mogla oddac krew 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Puma7 ja oddawa³am krew 13 grudnia u nas na uczelni - niedoœÌ ¿e mi ¿y³a zastrajkowa³a pod koniec i musieli mnie obróciÌ na krzese³ku to potem wygl¹da³am jak zombi a¿ sie mnie MANKA zapyta³a co mi jest.. masakra ale mimo trudnych pocz¹tków krew bede dalej oddawaÌ - w koùcu pomoc to jest dla kogoœ ogromna a strata dla mnie ¿adna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzi poczatki czasem bywajÂą trudne poniewa organizm nie jest przyzyczajony do utraty takiej ilosci krwi jednorazowo, pĂłzniej to rutyna .Leo nie przesadzaj ze juÂż po drugim razie przyrost jest tak duÂży, Âże trzeba krew ciÂągle oddawac zreszta jak ktĂłs ma "niski" (wystarczajÂący by ddac krew) poziom hemoglobiny to nic mu nie grozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puma ja nie przesadzam ino informuje,oczywiÂście moÂżna siĂŞ nie zgodziĂŚ z faktami,ale lepiej wiedzieĂŚ jakie sÂą skutki oddania krwi - dla sÂłabszego organizmu mogÂą to byĂŚ powaÂżne komplikacje a Âże w polsce maÂło ludzi oddaje krew i jest ona droga to siĂŞ nie informuje o pewnych sprawach,nie wiem czy wiecie ale np we wschodnich niemczech(wiem bo polacy wyjeÂżdzajÂą tam oddawaĂŚ krew) pÂłaci siĂŞ za oddanie krwi,a teraz zaskocze - aÂż 500euro!!!Pozdrawiamabsolutnie nie mam zamiaru zniechĂŞcaĂŚ do odawania ale lepiej zebraĂŚ jak najwiĂŞcej info zanim siĂŞ coÂś zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie skutki zadne oddalem juz ponad 6 litrow inie czuje bym mial tej krwi wiecej czuje sie normalnie nawet jak nie oddaje przez dluzszy czas mysle ze nie ma reguly kazdy organizm reaguje inaczej Jedno jest pewne ze krew jest potrzebna i jesli jej nie beda ludzie oddawac to wiecej bedzie ich umierac zwlaszcza na stolach operacyjnych do tego nie mozna nikogo namawiac z wielu wzgledow min ze wzgledow wiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oddawalem kiedys krew, i jak przestalem (ze wzgledu na brak czasu juz jest 1,5 roku przerwy) nie odczulem niczego, organizm funkcjonuje normalnie i nie bylo jakiegos nadmiernego przyrostu ilosci krwi. Polecam oddawac krew chocby z takiego powodu ze krwiodawcy maja pierwszenstwo w otrzymaniu krwi (jesli jest taka potrzeba) biorac pod uwage to ze jestesmy (motocyklistami) bardziej narazeni na uszkodzenia organizmu podczas wypadku (moze sie komus przydac pierwszenstwo - czego nie zycze nikomu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.