Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3713


dj_zibi

Rekomendowane odpowiedzi

Timac naprawde da siĂŞ zrobiĂŚ super kolumny w domu,ale nie napisaÂłem Âże jest to Âłatwe-wymaga duÂżo wiedzy i pracy,,a czemu da siĂŞ tak zrobiĂŚ??? bo zamiast pÂłaciĂŚ za robote przy skaÂładaniu,projektowaniu,transprcie,dystrybucji,cenÂą za gwarancje,pudeÂłko,marÂże sprzedawcĂłw,importerĂłw......moÂżna kupiĂŚ super gÂłoÂśniki,obudowy z MDS lub zajebistego drewna zrobiĂŚ samemu,wytÂłumienie,absorbery drgaĂą,cewki,gniazda - to kupiĂŚ samemu,zÂłoÂżyĂŚ,i ma siĂŞ gÂłoÂśniki takie ktĂłre z firmy dobrej kosztujÂą tysiÂąc droÂżej,znam takich magikĂłw ( jeden sprzedaje wzmacniacze lampowe-wÂłasnej konstrukcji naweet za 12tyÂś zÂł(czyli jak na lampowe wcale nie tak duÂżo ) - i przy nich nawet Twoja yamaha jest tania )a co do samej Yamahy - instrumenty,sprzĂŞt robi od baaaardzo dawna jednak i nie moÂże byĂŚ tu mowy o sÂłabej jakoÂści,ale przy sprzĂŞcie Harmanna siĂŞ poprostu chowa,nie mĂłwie o tym co moÂżna z nich wycisnÂąc tylko o znieksztaÂłceniach/szumach ktĂłrych jestem pewny Âże nasze uszy nawet by nie zauwaÂżyÂły - to sprzĂŞt dla filomanĂłw,i dla nich amplituner Yamahy za 4tyÂś jest jak dla beznesmana ford fiesta pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ¿e leo siê zna a tak na marginesie odnosnie znowy sprzetu estradowego tzw PA audio to sy³szeliœcie o takkich firmach ja beyma, celestiony czy eminence a nawet PA czy polk Audio. Te firmy naprawde przewy¿szaj¹ jbl który jest znany w polsce jako bardzo dobry a tak naprawde to bud¿etowa konstrukcja cjhoc bardzo dobra. Ale ta teraz juz k³utnia to jest walka z wiatrakiami sa dwie ju¿ widze te same opinie mooja i Leo a i tak kolega Timac prawi swoje. Niech bêdzie odnosnie sprzetu który sami robimy to prosze poszukac czegos o kolumnach firmy audio acadamy(bardzo ich nielubie bo zdzieraj¹ cenowo) jest to chyba 3 panów którzy sami recznie robia kolumny przewyszszaj¹ce czêsto konstrukcje za kilkadziesi¹t tysiêcy z³otych a sami robia je np encladusy za 12z³ sprzedaj¹ a koszt wykonania ich to zaledwie 6000z³ wiêc widzicie to jest prawie to samo tylko siê ró¿ni mark¹. A nasz polski tonisl produkowa³ g³oœniki dla skandynawskiego SEASa(audiofisla forma) ci zaœ zmieniali dane i nazwe i sprzedawali za 3 razy tyle. Proponuje kolego timac wpierw poczytac nim siê zacznie sady wydawaÌ Ale JBL jest dobry ale moje lepsze potwierdzone ods³ychami. a kolego timac znawco wiesz co to jest fs, qts, qms, qes, vas, bl, lm, xmax, xlin. To jest potrzebne by zrobiÌ kolumny a nie tylko g³oœnik 30cm a to byda ze 100litrów otwór jaki a niech bedzie 10cm by koled¹ sie podoba³o. co za wyt³umienie a niech bêdzie stary sweter. ty widze mówisz o czyms takim.Ale napisa³em wywód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie skaldam kolumn bo mnie to niepociaga.Pozatym jak bym to robil napewno niemial bym klientow mozee jakis kumpel by kupil jak byla by przystepna cena.Ciekawe ile Ty sprzedales swojej produkcji kolumn ?Jak opisujesz firmy sprzetow to pisz o zeczach osiagalnych dla normalnego czlowieka a nieporownuj do standardowego bo to sie mija z celem."Zajebisty jest ferrari i co z tego ...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w³aœnie i co z tego. Przecie mówie ¿ emoje kolumny graj¹ bardzo ³adnie przy tych co wymienie³œ np kbrx czy stx a niekosztuj¹ duzo wiêcej bo s¹ zrobione na wzór kolumn peerlessa firmy audiofilskiej. Wiêc mo¿e zakoczymi gadke co jest lepsze od czego mówiê polecam niewierzysz przyjedz wez swój amplituner za 4000z³ swoje JBL a ja postawie swoje kolumny za 2000z³(mozna powiedziec replika takich za 10000z³) wzmacniacz w³asnej roboty na tranzystorach toshiby po 4 pary w stopniu koncowym co daje 200W przy 8 ohm i poboru z gniazdka ko³o 1200W(sprawdz ile twój amplituner pobier i ile podaj¹ ¿e ma mocy). I zobaczymy co gra lepiej zaprosimy inneych niech ocenia. Ale i tak najwa¿niejsze byle do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maku-jeœ³i masz z³o¿yÌ coœ za 400z³ to nic nie z³o¿ysz a za tyle kupisz zestaw 5,1 LG ale jak masz wydaÌ 10tyœ z³ (mój ujek kupi³ za 15tyœ z³ kino Sony i za tydzieù odda³ bo uwa¿a³ ¿e to nie gra - kupi³ za 25tyœz³ BOSE -coœ nie dla zwyk³ego œmiertelinika )i za te 10tyœ naprawde z³o¿ysz zajebiste g³oœniki,a co do sk³adania - w polsce s¹ kolesie którzy ³odzie robi¹ w szopie-kupuj¹ od nich najbardziej wymagaj¹cy,skrzypce robi siê rêcznie-oczywiœcie najlepsze,maluje obrazy-rêcznie,wzmacniacze - lampowe-rêcznie,customy - rêcznie ( ! ) ...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maku_CSI RIDERS mylisz siĂŞ moÂżna zrobiĂŚ ten sam sprzĂŞt duzo taniej kupic te same gÂłoÂśniki zrobiĂŚ wszystko samemu i zostaje ci jeszcze od ceny originaÂły 500zÂł np na paliwo no motorku. To jest moje zdanie niechcĂŞ was przekonywac tylko zanim sie wypowiecie zobacznie na inne fora np www.diyaudio.pl www.audiomania.info www.audiostereo.pl tak jest jak leo mĂłwi facer robi wzmaki za 12tys zÂł i je sprzedaje zara na tym i ktos zarabia bo kupuje od niego i tak taniej niÂż z firmy np Cambrige audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.