Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Brak tytułu, id 3611


tołdi

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie luz lancucha powinien byc taki, ze jak w miejscu gdzie zaczyna sie slizg, pociagniesz lancuch lekko do gory to nie powinien dotykac slizgu... Aczkolwiek jesli miales a mocno naciagniety lancuch to predzej wykonczylbys zebatke zdawcza(w zasadzie jej lozysko) niz lancuch, chyba.... A dlaczego chcesz wymieniac ten lancuch? Skonczyla sie regulacja? Najlepszym sposobem na sprawdzenie tego czy lancuch sie do czegokolwiek nadaje jest odciagniecie go na samym koncu tylniej zebatki....jak tam lancuch mozesz naciagnac ponad zeby to znaczy, ze czas wymienic...A jesli nie oraz regulacja pozwala go jeszcze naciagnac to nie trzeba zmieniac PS Najlepiej jedz , do jakiegos serwisu i Ci powiedza co z napedem Pozdro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziobu zawsze wykoĂączaniu zĂŞbatek towarzyszy naciÂąganie ÂłaĂącucha i odwrotnie-jeÂśli naciÂąga ci siuĂŞ ÂłaĂącuch to automatycznie wyrabiajÂą siĂŞ zĂŞbatki-to naturalne,dlatego zawsze siĂŞ wymienia caÂły zestaw a nie pjedyĂącze czĂŞÂściw motocyklach przeznaczonych na drogĂŞ zwis ÂłaĂącucha ma byĂŚ ok 2-3cm,zauwaÂż Âże jak na motocyklu usiÂądziesz to siĂŞ zaraz naciÂągnie i jeÂśli miaÂłeÂś na postoju doÂśc Âładnie naciÂągniĂŞty ÂłaĂącuch to gdy usiÂądziesz to zamiast motocykl opieraĂŚ siĂŞ na amorkach to opiera siĂŞ czĂŞÂściowo na ÂłaĂącuchu i to powoduje wÂłaÂśnie duuuÂżo szybsze naciÂąganie.jaki miaÂłeÂś zestaw????ile na nim przejechaÂłeÂś????Ziobu wcale nie do koĂąca tak siĂŞ sprawdza ten naciÂąg ÂłaĂącucha-jak sprĂłbujesz go naciÂągnÂąc na zĂŞbatce i wyjdze ponad zĂŞby to powinien byĂŚ juÂż bardzo dawno temu wymieniony,dopuszczalny jest luz rzĂŞdu paru mm.to Âże ÂłaĂącuch ma jeszcze naciÂąg wcale nie oznacza Âże jeszcze moÂżna nim jeÂździĂŚ.ToÂłdi nie nabijaj kasy serwisom ino sam sprawdz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

³anÌuch musze wymienic bo sie prawie skoùczy³a regulacja co za tym idze zêbatki tesz zawsze naciaga³em ³ancuch jak moto sta³ na centralnej stopce o i tu jest mój b³¹d zaraz ide zobaczyÌ w jakim jest stanie ³o¿yskoa co do serwisu gdybym wiedzia³ jak zakuÌ spinke albo mia³ bym zakówarke to bym sam wymieni³ komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToÂłdi ja z reguÂły kupuje fabrycznie skuty ÂłaĂącuch ( wiĂŞkszy komfort psychiczny choĂŚ do tej pory nie udaÂło mi sie nigdy zerwaĂŚ ÂłaĂącucha) , rĂłznica w montaÂżu polega na tym ze wymiana trwa jakieÂś dwa piwa dÂłuÂżej poniewaÂż musisz zdemontowac wachacz sÂą i plusy ( prĂłcz wspomnianego browara) moÂżesz nasmarowac ÂłoÂżyska igieÂłkowe i co tam jeszcz po drodze znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiêkszy komfort psychiczny"????? na czym on polega???myœlisz ¿e jak zakujesz ³aùcuch- a wymieniasz w odpowiednim czasie,masz ten ³aùcuch odpowiedni do mocy silnika,smarujesz to mo¿e siê zerwaÌ albo tym bardziej odpi¹Ì??????????akurat to ¿e ³aùcuch jest zakuwany nie wp³ywa znacz¹co na mo¿liwoœÌ jego zerwania-wrêcz jest to równe zeru,a ¿e siê odepnie w tym miejscu to ju¿ wogóle zero.pozdroa nie wiem mo¿e Toma kiedyœ Ci siê jakiœ odpi¹³????zreszt¹ w fabryce zakuwaj¹ tak samo jak w warsztacie-niczym siê to nie ró¿ni,zakuwarka jest tak skonstruowana ¿e jeœli jej odpowiednio u¿yjesz nic siê nie stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wiêkszy komfort psychiczny"????? na czym on polega???myœlisz ¿e jak zakujesz ³aùcuch- a wymieniasz w odpowiednim czasie,masz ten ³aùcuch odpowiedni do mocy silnika,smarujesz to mo¿e siê zerwaÌ albo tym bardziej odpi¹Ì??????????akurat to ¿e ³aùcuch jest zakuwany nie wp³ywa znacz¹co na mo¿liwoœÌ jego zerwania-wrêcz jest to równe zeru,a ¿e siê odepnie w tym miejscu to ju¿ wogóle zero.pozdroa nie wiem mo¿e Toma kiedyœ Ci siê jakiœ odpi¹³????zreszt¹ w fabryce zakuwaj¹ tak samo jak w warsztacie-niczym siê to nie ró¿ni,zakuwarka jest tak skonstruowana ¿e jeœli jej odpowiednio u¿yjesz nic siê nie stanie
Dokladnie Nawet najmocniejsze lancuchy sa w wersji do zakucia i takie montujemy np. do Hayabusy i jeszcze nigdy nie bylo problemow zeby sie zerwal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dok³adniej : "........wiêkszy komfort psychiczny ......." - chyba nie wyrazi³em sie zbyt jasno potraktuj to jako ¿art a swoj¹ drog¹ kiedyœ w Tropie rozpi¹³ mi sie ³ancuch i zmasakrowa³ os³onê oraz karter..... ale to ju¿ inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostaje przy zakuciu ³aùcucha zakówark¹ , demonta¿ wachacza jakoœ nie bardzo to widze wola³ bym tego nie ruszaÌ "a swoj¹ drog¹ kiedyœ w Tropie rozpi¹³ mi sie ³ancuch i zmasakrowa³ os³onê oraz karter..... ale to ju¿ inna bajka " na kursie nauki spad³ mi ³ancuch w CEZETCE 175 i rozwali³ korpus tak sie zaklinowa³ miêdzy zebatk¹ a korpusem ze rzeba by³o sci¹gnac zebatke zebyby go uwolnic inna sprawa ze stan techniczny moto by³ nienajlepszy (szpanery by³y uszkodzone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mam pytanko tez w sprawie luncucha... mam lancuch France'a jest chujowy ( nie ukrywam ), ale musze na nim jezdzic i tu jest problem bo ciagle blokuja mi sie ogniwa i musze w nie ciulac mlotkiem zeby sie ruszyly... lancuch smaruje, dbam o niego wiec nie wiem co to moze byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie mam pytanko tez w sprawie luncucha... mam lancuch France'a jest chujowy ( nie ukrywam ), ale musze na nim jezdzic i tu jest problem bo ciagle blokuja mi sie ogniwa i musze w nie ciulac mlotkiem zeby sie ruszyly... lancuch smaruje, dbam o niego wiec nie wiem co to moze byc...
ja bym sie wkurzyÂł i zaraz ten Âłancuch wyje***dziaÂło ci sie tak od nowoÂści? moÂże feler fabryczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.