Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Karbon


Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki kierunek studiów :wink: w zesz³ym roku kolo zrobi³ kolarzówke ca³¹ z karbonu ale Jasku³a ma racje- to bez sensu pokrywaÌ plastik carbonem/kevlarem,bo to zwiêksza masê i niec nie daje(chyba ¿e tak jak ma np Ziobu w cebrze te os³ony-ale to nie jest pokrywanie carbonem tylko osobna os³ona która ma chroniÌ dekiel silnika :wink: kto siê tym zajmuje-nie wiem czy ktoœ -rzemieœlnik potrafi zajmowaÌ siê kompozytami tak rozwiniêtymi jak w³ókna wêglowe-wkoùcu to jest technologia NASA :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba rozró¿iÌ laminat(szybowce s¹ z laminatu), od w³ókien wêglowych- to wwszystko kompozyty ale ró¿nica w zaawansowaniu ogromna,jeœli facet robi naprawde z carbonu to musi byÌ wymiatacz(nie chodzi o nadanie kszta³tu ale o przygotowanie w³okien wêglowych z innymi sk³adnikami)Gixer a znasz jakieœ orientacyjne ceny???sam jestem zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to z tym pokrywaniem jest troszkê dziwne,czemu??bo dla mnie tuning dzieli siê na wizualny i techniczny-polepszaj¹cy osi¹gi,zmniejszaj¹cy masê,i w³aœnie zastêpowanie plastików,dekli silnika,nawet ram i kó³ ma na celu zmniejszenie masy,a ju¿ naklejanie pseudo karbonu na klamki,wloty,lusterka to tylko(albo a¿ ) lepszy lub gorszy tuning wizualny,co prawda dla jednych wa¿niejszy(no bo kto nie chce mieÌ ³adnego motocykle?),ale oklejanie plastików i czêœci metalowych prawdziwym carbonem jest jkaby na przekór-co prawda to nie imitacja tylko prawdziwy carbonik-piêkny,z g³êbokim po³yskiem i widaÌ ka¿de w³ókno,nieregularne kszta³ty i wogóle ale oklejenie nim prawdziwych owiewek(które maj¹ olbrzymi¹ powierzchniê) co prawda wzmacnia je ale dzia³a wbrew tuningowi technicznemu)zwiêksza masê),jak na mój gust to piêkne by³by detale z takim naklejonym karbonem ale ca³e owiewki dziwnie by wygl¹da³y-szczegolnie z daleka,ja wole bardziej piêkny g³êboki lakierek,co nie znaczy ¿e nie jestem zainteresowany ich ofert¹ bo np os³ony stóp,³acucha i innych piêknie by wyg¹da³y,ja dzisiaj nie dam rady do nich majla wys³aÌ,jak ktoœ to zrobi i dostanie odp i z propozycjami cen (przybli¿onymi) za jakieœ elementy np 10 na 20cm,to proszê o info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.