Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Instrukcja obsługi do Kawasaki VN 1500 SE r. 1993


misiek

Rekomendowane odpowiedzi

WitamJestem uÂżytkownikiem Kawasaki VN 1500 SE z 1993 r. Mam ten motocykl od 2 miesiĂŞcy i chciaÂłbym dowiedzieĂŚ sie o tym sprzĂŞcie jak najwiĂŞcej, jakie sÂą jego wady i zalety. W moim motorze jest coÂś takiego jakby wyskakiwaÂła i wskakiwaÂła jedynka czuĂŚ takie szarpniĂŞcia na pozostaÂłych biegach tego nie ma. I sÂłychaĂŚ takÂże cykanie na pierwszym cylindrze. Bardzo proszĂŞ o jakiekolwiek informacje.Pozdrawiam. Rysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.parê s³ów na temat tego motocykla mogê napisaÌ. Zalet¹ jest to, ¿e ma mocny i elastyczny silnik, który wytrzymuje znaczne przebiegi. Kolejnym plusem jest umiarkowane spalanie. Co do minusów - jest jeden ale za to potê¿ny - ¿re olej jak wœciek³y. Litr na 1000 km mo¿e okazaÌ siê standardem. Co do tych szarpniêÌ to sprawdŸ sobie czy dzwignia zmiany biegów jest dobrze wyregulowana - jeœli dobrze to przyczyn raczej nale¿y szkukaÌ w œrodku - mo¿e ktos lubi³ paliÌ gumê lub robiÌ zrywy na jedynce? Co do cykania - jeden z 2 powodów - albo rozci¹gniêty ju¿ ³aùcuch rozrz¹du albo zawory. VN ma chyba (nie pamiêtam dokladnie czy te starsze modele te¿ ale raczej tak) hydrauliczn¹ kasacjê luzów zaworowych wiêc ten odg³os to najprawdopodobniej rozci¹gniêty ³aùcuch rozrz¹du. Aczkolwiek powodów mo¿e byÌ kilka. SprawdziÌ to mo¿na po rozebraniu motocykla. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka vpowerBardzo dzĂŞki za szybkÂą reakcjĂŞ. Co do oleju to wiem, Âświadomie go kupiÂłem. Dzisiaj sprawdziÂłem napinacze i miaÂłeÂś racjĂŞ , sÂą wysuniĂŞte do koĂąca i prawdopodobnÂą przyczynÂą cykania sÂą chyba ÂłaĂącuchy rozrzÂądu. MĂłzg mi ryje to szarpanie na pierwszym biegu, tak czy owak silnik i tak muszĂŞ wyj¹Ì. MyÂślĂŞ, Âże katowanie na jedynce mogÂło mieĂŚ na to wpÂływ. DÂźwignia zmiany biegĂłw jest ok. bo biegi zapinajÂą siĂŞ wporzo i nie wyskakujÂą. Jeszcze raz bardzo Ci dziĂŞkujĂŞ a jakbyÂś kiedyÂś gdzieÂś usÂłyszaÂł co to za zonki to proszĂŞ o informacjĂŞ na forum albo na maila [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.