Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

Wrażenia z jazdy "zielonym diabłem"


Danielos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowna braÌ forumow¹. Na pocz¹tku pragnê zaznaczyÌ ¿e to co tu napiszê jest moim subiektywnym odczuciem, i z opiniami jakie tu napiszê nie ka¿dy musi sie zgadzaÌ.Wstêp: W dniu dziejszym otrzyma³em mo¿liwoœÌ uje¿d¿ania motocykla Kawasaki ZX-10R rocznik 2005. Motocykl ten by³o mi dane dosi¹œÌ dziêki uprzejmoœci Marcina vel. Zaj¹ca z zaprzyjaŸnionego serwisu Booster. Przejecha³em nim ponad 60 km, zarówno po drogach typowo miejskich jak i po autostradzie. Zaznaczam ¿e moje doœwiadczenie na motocyklach tej klasy jest znikome, dlatego nie mam za bardzo punktu odniesienia jeœli chodzi o mo¿liwoœci tej maszyny. PozycjaPierwsze wra¿enie po zajêciu pozycji za kierownic¹, by³y takie ¿e jest to super sport w najczystszej formie i siedzi siê w pozycji "nie ma ¿e boli". Wyœwietlacz przed moimi oczami bardzo ³adnie siê prezentuje. Troche trudny jest odczyt obrotów, ale po d³u¿szej chwili i tego da siê nauczyÌ. Prêdkoœciomierz bardzo czytelny, du¿e cyfry dla mnie wydaj¹ siê du¿o czytelniejsze ni¿ normalna skala jak w mojej CBR'ce. SilnikSerce chodzi piêknie, oryginalny komin pomimo swej brzydoty bardzo fajnie brzmi. Stado kucyków drzemi¹ce miêdzy nogami w iloœci 184 na dobre budzi siê powy¿ej 7 tys obr. Do tego momentu jeŸdzi jak ka¿dy inny motocykl. Powy¿ej tej granicy na pierwszych dwóch biegach ciê¿ko jest utrzymaÌ siê w siodle. ZawieszenieMotocykl jest doœÌ twardo zestrojony, ale mimo tego doœÌ przyjemnie siê nim porusza po naszych dziurawych drogach. Na zakrêtach jest fenomenalny. Przy prêdkoœciach ok 200 km/h na autostradzie na ³uku jedzie jak po sznurku.HamulceRadialna pompa i radialne zaciski to jest to co tygryski od dziœ lubi¹ najbardziej. Pomimo ca³ej si³y jak¹ daje to po³¹czenie, da siê ten tandem spokojnie okie³znaÌ. Juz po kilku hamowaniach mo¿na wyczuÌ jak pracuj¹ heble.[shadow=blue:e2995182d6]Podsumowanie[/shadow:e2995182d6]Wed³ug mnie jest to motocykl który nie nadaje siê do normalnego codziennego u¿ytku. Pozycja za kierownic¹ skutecznie utrudnia mo¿liwoœÌ normalnego poruszania siê po zejœciu z maszyny. Jeszcze gorzej ma siê pasa¿er(ka). Le¿y wy¿ej od kierowcy, na jego plecach, i jest zmuszony(a) do ci¹g³ej walki z oporem powietrza. Jego hamulce i zawieszenie daj¹ ogromne mozliwoœci, ale ¿eby to przynajmniej czêœciowo wykorzystaÌ trzeba by wyskoczyÌ na tor. Denerwuj¹ca jest nieporêcznoœÌ motocykla na parkingu. Promieù zawracania jak ma³y autobus, a wysokie siedzenie dodatkowo utrudnia parkowanie. Jak dla mnie zarówno plusem jak i minusem ZX-10R jest jego moc. Plusem jest mozliwoœÌ szybkiego wyprzedzenia w razie potrzeby, ale jest tych koników troche za du¿o i ciê¿ko jest siê obchodziÌ w delikatny sposób z takim zaprzêgiem zw³aszca w mieœcie. Reasumuj¹c bardzo porêczny motocykl, z bardzo dobrymi hamulcami i ogromnym zapasem mocy. Idealny na pierwszy sprzêt :wink: Jeszcze raz powtarzam ¿e s¹ to tylko moje subiektywne odczucia i ciê¿ko jest mi je odnieœÌ do jakiejœ innej maszyny. Chyba ¿e w przysz³ym sezonie znajome salony udostêpni¹ mi R1, 1000RR, lub GSXR'a K5 lub K6 do przetestowania. Pozdrawiam i dziêkuje Marcinowi za u¿yczenie mi tej pompy adrenaliny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnia³em dodaÌ jeszcze jedn¹ wa¿n¹ rzecz na temat ZX-10. Lusterka w tym motocyklu s³u¿¹ chyba tylko ozdobie, bo absolutnie nic w nich nie widaÌ. Przed zakupem s³ysza³em ¿e w F2 ma³o widaÌ, ale w porównaniu z ZX-10 s¹ one idea³em. Jedyne co widaÌ w lusterkach to ³okcie kierowcy. Jad¹c z pasa¿erem nie ma nawet mo¿liwoœci tak siê u³o¿yÌ ¿eby coœ zobaczyÌ do ty³u. Co do tej delikatnoœci stela¿a to faktycznie chyba cos w tym jest. Ca³a czasza trzymie siê na kawa³ku plastiku, a to przy intensywnej jeŸdzie na gumie mo¿e groziÌ uszkodzeniem. Co do pêkaj¹cych ram to nie bêde siê wypowiada³ bo sam tego nie widzia³em wiêc nie bêde siê wypowiada³.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Daniel'os!Mam wraÂżenie Âże dostaÂł Pan do testĂłw nieodpowiedni pojazd! Gdy zabieraÂł Pan na przjaÂżdÂżkĂŞ ZX10R obok staÂła Shadow 1100 a to wÂłaÂśnie w niej wszystko widaĂŚ w lusterkach, mocy jest "w sam raz" a pasaÂżerka jest zadowolona z kanapy i oparcia...Mam wraÂżenie Âże konstruktorom ZXa przyÂświecaÂł jednak trochĂŞ inny cel...JeÂżeli siadam na "zielonego potwora"- jak sam go nazwaÂłeÂś - to wymagam od niego: zajebistego prowadzenia na wprost i po winklach, przyspieszeĂą ktĂłrych nie moÂże zapewniĂŚ mi nic innego poruszajacego siĂŞ po asfaltach naszej planety (pamiĂŞtajmy Âże to produkcja seryjna-masowa a nie pojazd specjalnie przygotowany) i hamulcĂłw ktĂłre go szybko! zatrzymajÂą. UwaÂżam iÂż cel osiÂągnĂŞli.Jak sÂłusznie zauwaÂżyÂł Pan Ziobu to pojazd ktĂłry wygraÂł Masterbike.A nie wiem czy wszyscy sÂą w temacie, ale w jednym z naszych miesiĂŞcznikĂłw motocyklowych ZX10R zajĂŞÂło drugie miejsce - dlaczego ???Jak wyraziÂł siĂŞ autor: ..."pozycja kierowcy zbyt maÂło turystyczna" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Czy to Pan Panie Daniel'os przygotowywaÂł tamten test ??? Do zobaczenia na trasie!Jutro jedziemy do CzĂŞstochowy - jakiÂś tor kartingowy? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Daniel'os!  Mam wraÂżenie Âże dostaÂł Pan do testĂłw nieodpowiedni pojazd!  Gdy zabieraÂł Pan na przjaÂżdÂżkĂŞ ZX10R obok staÂła Shadow 1100
Ja tylko opisaÂłem moje wraÂżenia z jazdy tym "maleĂąstwem". OpisaÂłem zalety jego zawieszenia i hamulcĂłw. Ale chociaÂż czasami chciaÂłbym zobaczyĂŚ miny kierowcĂłw ktĂłrych mijam we wstecznym lusterku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.