Skocz do zawartości
Forum Śląskich Motocyklistów

siłownia


fdsfdsfsdfsdfsdfsdfsd

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

z sztuk walki polecam judo.... tu napewno "urosniesz" :-)z tym ze w twoim wieku to raczej jzu rekreacyjnie i dla wlasnej satysfakcji bys sie uczyl a nie na zawody.... ale zawody fajna rzecz mozna sprobowac ...:-)
Ja chodzi³em 2 lata na KARATE i mniej niz pó³ roku na KUNK - FU (czy jakoœ tak to sie pisze)!!! Polecam!!! :wink: Doctorek Pozdrawia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z silownia jestem mam do czynienia od dluzszego czasu i znam wielu ludzi uprawiajacych sztuki walki k1, boks, zapasy, judo Skad?? Regularnie chodza na silownie dla zwikszenia sily i muskulatury. Na wysokim poziomie silownia jest konieczna kiedy juz technika jest opanowana. Czesto widywalem na silowni jednego goscia ktory jest karateka -czarny pas i chyba 4 dan- i regularnie chodzi na silownie. Efekty nie beda takie same jak tylko silownia bo duzo areobow jest w sztukach walki i miesnie sie "spalaja" ale napewno nie wyjdzie sie na tym zle.Jesli silownia to po pierwsze brak alkoholu. papierosow itp uzywek. Ja jesli juz cwicze - a robie to zima bo w lato to sporo %, no i sezon rowerowy i stagnacja murowana wiec nie ma sensu placic - to pozwalam sobie jedynie na 2 maksymalnie 3 piwka jasne w piatkowy wieczor. Czasami siedze o coli Dla niektorych to za duze posiwecenie wiec zastanow sie czy chcesz rzeczywiscie cos osiagnac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, Âże ĂŚwiczysz dÂłuÂżej niÂż 10 lat  :wink:
prawda wyglada troszke inaczej niz ci sie wydaje lysoku :? wcale nie musisz trenowac minimum 10 lat by sie obronic bo bedzies ztrenowal 20 i tez g**** ci z tego jesli nie masz w sobie ducha walki....znalam kiedys kolesia ktory chodziÂł na kursy samoobrony9judo,karate itp)ukonczyÂł je z wyroznieniem .Dyplomik!! i z tym oto dyplomikiem szczesliwy chlopaczyna szedl sobie do domu gdy to nagle na jego drodze staneÂło 2 kolesiow i co?? i nasrane w galoty,blokada i szpitalik dla kolegi z dyplomem w reku ukonczenia najlepiej kursu samoobrony Jesli masz to cos w sobie ten duch walki,zaciecie to i po dwoch latach treningu mozesz sie obronic... mOgÂłabym o tym gada ci gadac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rekrut76 napisaÂł/a:ktĂłre lepiej ( mam na myÂśli zdrowy rozwĂłj) rozwijajÂą sylwetkĂŞMuszĂŞ siĂŞ z tym nie zgodziĂŚ, bo akurat siÂłownia bardziej rozwinie sylwetkĂŞ  rekrut76 napisaÂł/a:do ewentualnej obrony lepiej siĂŞ sprawdzajÂąPod warunkiem, Âże ĂŚwiczysz dÂłuÂżej niÂż 10 lat  
a ja muszê siê z Tob¹ nie zgodziÌ w tych dwóch sprawach.Zamiast z zimnym metalem siê si³owaÌ przyjdz na trening vale tudo na awf w kato w œrody albo pi¹tki-tam dostaniesz 85kilowego kolesia z którym bedziesz mia³ sparingi,iakurat on nie jest g³upi jak atlas i bedzie próbowa³ z³o¿yÌ Ciê w scyzoryk,i tak z oko³o5partnerami,po 10 minutach masz doœÌ-jak nie to stwiam transporter wódki!!!a co do skutecznoœÌi to mo¿e jakieœ aikido nie jest skuteczne ale BJJ albo vale tudo to s¹ najskuteczniejsze sporty i dam sobie rêke uci¹Ì ¿e po pó³ roku treningów(przy dobrym zawodniku) ktoœ o podobnej masie spokojnie roz³o¿y Ciê na ³opatki.to nie jest karate polegaj¹ce na Ìwiczeniu z powietrzem,tam Ìwiczenia polegaj¹ tak¿e na podzieleniu siê na dwie grupy,i poprostu ta grupa która wygra ma satysfakcjê(a tam faceci maj¹ œrednio po 25 lat i nikt nie chce przegraÌ),niewa¿ne jak ale liczy siê wygrana.innym te¿ radze przyjœÌ,wzi¹œÌ rêkawice bokserskie i sprawdziÌ czy jest siê naprawde tak dobrym za jakiego siê uwa¿a.sport jest doœÌ brutalny i ostry,a mój trener jest mistrzem polski w walkach galowych w klatce(bez regó³),klub nazywa siê Bastion,trener jest profesjonalist¹-zajmuje siê tylko tym,ma w³asn¹ salê w tychach,prowadzi zajêcia jeszcze z boksu i aikido.a ja 3 godziny temu siê dowiedzia³em ¿e conajmniej przez rok nie mogê ÌwiczyÌ mojego ulubionego BJJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo, zapomniales dodac ze zupelny laik jak nie ebdzie mial ducha wlaki to nawet dkuteczne vale tudo a ni nic mu nie pomozePs.moj kolega dwa latemu zdobyÂł tytul Mistrza Polski w pieknym stylu i pewnie oglodalibysmy go w Pekinie na IO ale niestety nie dlugo po tym stanol w obronie kumpla i nagle dostaÂł od tyÂłu kose w plecy! druga byla juz jego kula u wozka (uszkodzony rdzen kregowy ) teraz oglada swiat z innego poziomu,i prawd ajest taka z ebadz se i Mistrzem Olimpijskim ale kulka i noz to twoj najwiekszy wrog i narazie nie pokonany............ uwazajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie to stwiam transporter wĂłdki!!!
Za transporter wódki wszystko :mrgreen: 8) A co do reszty to nie chce mi siê ju¿ z wami k³óciÌ, w koùcu to forum jest o motocyklach a nie o sporcie. Nie bêdziemy niepotrzebnie zaœmiecaÌ forum, a pozatym to jest :Off-Topic:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo, zgadzam sie ze bjj i vale tudo sa najlepsze na ulice. Jednak jesli chodzi o zawody to wyraznie widac gdzie panowie nabieraja muskulatury. Problem w tym ze najodwazniejsi na ulicach sa dosc postawni kolesie po roznego rodzaju sterydach i takich tez widywalem czesto na silowni. Do tego ci kolesie leja sie na ulicach czesto i robi sie problem jesli wazysz mniej od niego mimo ze znasz bjj. Dlatego nabyc troche sily na silowni jest wskazane. Zreszta nawet w ulicznych sztukach walki sa zakazane ciosy. Dodatkowo problem sie robi jesli taki koles tez trenuje sztuki walki Generalnie najwazniejsza na ulicy jest ocena sytuacji, szans. Jesli atakuje ciebie jakis koles przewaznie bazuje na twoim strachu.Jesli sie w pore opanuje i dobrze oceni sytyacje to mozna kazdego rozlozyc jednym ciosem. Uwazam ze nie ma mocnego na cios w krtan czy w krocze. Z rozlozeniem kogos walac w splot sloneczny moze byc problem jesli sie ma liche lapki ale cios w krtan daje ci duze sznase. Trzeba jednak uwazac zeby nie trafic za kraty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast z zimnym metalem siê si³owaÌ przyjdz na trening vale tudo na awf w kato w œrody albo pi¹tki-tam dostaniesz 85kilowego kolesia z którym bedziesz mia³ sparingi,iakurat on nie jest g³upi jak atlas i bedzie próbowa³ z³o¿yÌ Ciê w scyzoryk,i tak z oko³o5partnerami,po 10 minutach masz doœÌ-jak nie to stwiam transporter wódki!!!
Z tym transporterem to powaznie??A 85 kg to wcale nie tak duzo..... 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak polecam Pszczyùska Akademiê Sztuk Walki :!: Unikalny styl oparty na najskuteczniejszych technikach karate, kung fu, jujitsu, aikido, boksu, zapasów, capoeiry, wojskowych technik combat i krav maga, kali escima (filipiùska walka krótkim kijem) mo¿e nie daje gwarancji wyjœcia ca³o z ka¿dej sytuacji ale szanse wielokrotnie zwiêksza :!: Z w³asnego doœwiadczenia wiem, ¿e po 2 latach intensywnego treningu mo¿na sobie jakoœ poradziÌ 8) - przynajmniej zyskasz tyle czasu ¿eby spieprzyÌ :wink: :!: A poza tym wiadomo, ¿e jak misiek ma nó¿ albo spluwê to i tak przesrane - nec Hercukes contra gaz rurka :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem te wszystkie sztuki walki oparte na bezposrednim kontakcie to jest jakas paranoja Nie rozumiem fascynacji LEO w tym stylu:

sport jest doœÌ brutalny i ostry
innym te¿ radze przyjœÌ,wzi¹œÌ rêkawice bokserskie i sprawdziÌ czy jest siê naprawde tak dobrym za jakiego siê uwa¿a.
niewaÂżne jak ale liczy siĂŞ wygrana.
Pozostaje pytanie po co to robic??? Bo kto przy zdrowych zmyslach lubi dostawac po mordzie???. Poza tym pozniej z takich zajec wychodza frustraci, albo tez daje sie psychopatom "bron" do reki. Wedlug mnie napieprzanie jeden drugiego i czerpanie z tego przyjemnosci jest conajmniej dziwne. A na argument, ze to sie moze przydac na ulicy odpowiadam tak, ze gdyby nikt nie znal takich sztuk walki nie ogladal ich na filmach to niebyloby takiej fascynacji oraz takich "twardzieli podworkowych". Poza tym jest to bron obosieczna bo mozesz w bojce trafis na kogos kto cwiczy skuteczniejszy styl od ciebie i po jednym kopnieciu bedziesz szukal zebow w piachu.... nie mowie tutaj o rurkach i gnatach wspomnianych wyzej.Mam to w dupie ja nie bede sie z nikim bil, a to ze ktos umie sie bic - a tym samym nauczyl sie KRZYWDZIC ludzi - wogole mi nie imponuje. Unikam tego kiedy tylko moge... a ostatnio moge stwierdzic, ze odpowiednie spojrzenie i walka psychologiczna, kilka madrych slow na temat konsekwencji agresji moze czesto zalatwic sprawe nawet z duzym osilkiem 8) Jesli ktos jednak sie lubi dostawac po ryju to niech sie na Policje zglosi jako "kukla" dla treningow To bylo troche off-topic.A wracajac do tematu to osobiscie proponuje jakies fitness club'y/silownie lub karate - z racji tego, ze tu nie chodzi o napieprzanie lecz o rozwoj "ciala i ducha".Z fitess clubow to polecam ten w Hotelu Qubus w Katowicach. Bardzo przyzwoicie wyposazony, mila atmosfera i niezbyt wygorowane ceny. Sam zamierzam sie tam udac, ale nie dlatego, ze chce wygladac jak kwasimodo, lecz dla podniesienia ogolnej sprawnosci organizmu oraz zrzucenia kilku dodatkowych kilogramow wokol pasa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem te wszystkie sztuki walki oparte na bezposrednim kontakcie to jest jakas paranoja  Nie rozumiem fascynacji LEO w tym stylu:  Leo napisaÂł/a:sport jest doœÌ brutalny i ostryLeo napisaÂł/a:innym teÂż radze przyjœÌ,wzi¹œÌ rĂŞkawice bokserskie i sprawdziĂŚ czy jest siĂŞ naprawde tak dobrym za jakiego siĂŞ uwaÂża.  Leo napisaÂł/a:niewaÂżne jak ale liczy siĂŞ wygrana.  Pozostaje pytanie po co to robic??? Bo kto przy zdrowych zmyslach lubi dostawac po mordzie???.
wiesz a po co jeÂździsz na motocyklu???czemu inni nie jeÂźdzÂą????hmmm??jeÂśli dla Ciebie wszsystko musi mieĂŚ sens to dlaczego jeÂździsz???mi wystarczy to Âże to lubiĂŞ!!wrĂŞcz kocham,a rywalizowaĂŚ teÂż lubie,wiĂŞc nie zadawajmy sobie pytaĂą typu: po co? albo jaki w tym sensjedni to lubiÂą drudzy nie,a ten sport polega na rywalizacji,ludzie ambitni wolÂą przeciwnika myÂślÂącego a nie sztange,
A 85 kg to wcale nie tak duzo.....
oj,jak na wysportowanego faceta to duÂżo,a przewagÂą jest to Âże on zna techniki,i psychicznie jest gotowy na cios,nie czeka ino daje bombe w pysk,sprowadza do parteru,jak ciĂŞ lubi to zrobi dzwignie albo duszenie jak nie lubi to z kolana parĂŞ razy w Âżebra- tak wyglÂąda na zawodach,a zabawa wÂłaÂśnie polega na tym Âżeby ĂŚwiczyĂŚ po to Âżeby byĂŚ lepszym od kumpli(tam panuje Âświetna atmosfera fair play)dodam jeszcze Âże kto mnie zna to wie Âże wyskoki to ja nie jestem,a na sparingach wygrywaÂłem z kolesiami(poczÂątkujÂącymi) ktĂłzy mieli np 190.
Dlatego nabyc troche sily na silowni jest wskazane. Zreszta nawet w ulicznych sztukach walki sa zakazane ciosy.  Dodatkowo problem sie robi jesli taki koles tez trenuje sztuki walki  
oczywiœcie-ja te¿ uczêszcza³em na si³ke ale po to ¿eby potem kolesia na treningu móc prze¿uciÌ przez ramiê albo za³o¿yÌ takie duszenie ¿eby mi ju¿ rêki nie umia³ z szyi œci¹gn¹c.a co do ulicy to mia³em pare sytuacji niebezpiecznych(tak to jest jak siê wraca³o po 30km do domu w nocy)raz mi kolesie chcieli phona zabraÌ-odzyska³em go po 3minutach,a jeden koleœ na chama chcia³ mi udowodniÌ ¿e mam w kieszeni cygarety-oczywiœcie siê myli³ ale do teraz tego nie wie bo mu sie nie uda³o.co do kolesi wa¿¹cych po 100 kilo i po sterydach to radze poprostu daÌ noge-nie wierze ¿eby mnie dogoni³(sama si³ownia spowalnia reakcje i szybkoœÌ a ja robie 3200m w 11minut) a jak z takimi mieÌ problemy to lepiej o tym zapomnieÌ :wink: a ten transporter wódeczki to na serio ino jakieœ regu³y by trzeba znaleœÌ :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz a po co jeÂździsz na motocyklu???czemu inni nie jeÂźdzÂą????  hmmm??jeÂśli dla Ciebie wszsystko musi mieĂŚ sens to dlaczego jeÂździsz???
Jezdzac na motocyklu nie wyladowywuje swojej agresji na drugim czlowieku, lecz na sprzecie, ktory jest do tego stworzony.....Sory widze ze fascynuje cie przemoc fizyczna mnie niestety nie ....ale przeciez to rzecz gustu :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz a po co jeÂździsz na motocyklu???czemu inni nie jeÂźdzÂą????  hmmm??jeÂśli dla Ciebie wszsystko musi mieĂŚ sens to dlaczego jeÂździsz???
Ja jeÂżdÂże dla przyjemnoÂści, dla samego siebie, a nie dla innych i Âżeby z nimi konkurowaĂŚ. Jak bym chciaÂł z nimi rywalizowaĂŚ to na tor i starty w zawodach, a nie na ulice i gÂłupie bezsensowne popisy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leo napisaÂł/a:wiesz a po co jeÂździsz na motocyklu???czemu inni nie jeÂźdzÂą????  hmmm??jeÂśli dla Ciebie wszsystko musi mieĂŚ sens to dlaczego jeÂździsz???  Ja jeÂżdÂże dla przyjemnoÂści, dla samego siebie, a nie dla innych i Âżeby z nimi konkurowaĂŚ. Jak bym chciaÂł z nimi rywalizowaĂŚ to na tor i starty w zawodach, a nie na ulice i gÂłupie bezsensowne popisy
wogóle nie zrozumia³eœ mojego pytania,chodzi³o oto ¿e ka¿dy robi to z w³asnych mniej lub bardziej wa¿nych powodów,chodzi³o oto ¿e to sens musi mieÌ tylko dla mnie a nie osób postronnych,ca³okowicie b³êdna interpretacja,ja np lubie siê rozwijaÌ, i nie musi to mieÌ ¿adnego sensu dla innych,wa¿ne ¿eby dla mnie mia³o i dlatego znalaz³em powi¹zanie z jazd¹ na motocyklu-ka¿dy robi to dla swojej przyjemnoœci.i dlatego pytania typu: dlaczego???co w tym widzisz???
Ja jeÂżdÂże dla przyjemnoÂści, dla samego siebie, a nie dla innych
a to mnie rozÂśmieszyÂło,hehe a kto jeÂździ dla innych???ja nie znam nikogo takiego oj te czytanie ze zrozumieniem siĂŞ kÂłania [ Dodano: 2005-10-22, 15:48 ]
Sory widze ze fascynuje cie przemoc fizyczna
nie absolutnie nie fascynuje mnie przemoc fizyczna,widaĂŚ Âże nie znasz siĂŞ na tej dziedzinie sportu,nigdy nikogo nie zaatakowaÂłem,jak lubiĂŞ siĂŞ kulaĂŚ to tylko na macie i z kimÂś kto poprostu teÂż chce siĂŞ sprawdziĂŚ,nigdy bez jego zgody,ale jak nie znacie siĂŞ na tym to nie ma sensu dalej prowadziĂŚ takiej rozmowy
Jezdzac na motocyklu nie wyladowywuje swojej agresji na drugim czlowieku
ja teÂż podczas ĂŚwiczeĂą na nikim siĂŞ nie wyÂładowuje,poprostu uczĂŞ siĂŞ,ĂŚwiczĂŞ dla siebie,dla poprawy kondycji,ale w moim zachowaniu na macie absolutnie nie ma agresji
Sory widze ze fascynuje cie przemoc fizyczna  mnie niestety nie
nie lubie ludzi którzy lubi¹ przemoc i agresjeswoj¹ droga to b³êdnie nazywacie pewne zachowania [ Dodano: 2005-10-22, 15:55 ]wogóle teraz to widze ¿e Wy mnie chyba odebraliœcie jako kolesia który lubi siê po mordzie praÌ!!a to Ÿle bo ja taki nie jestem,nie szukam bójki,w³aœnie dlatego chodzi³em na treningi,a swoj¹ drog¹ to jak ktoœ mnie obrazi albo np dziewczynê moj¹ to nie zrobie tak:
Unikam tego kiedy tylko moge... a ostatnio moge stwierdzic, ze odpowiednie spojrzenie i walka psychologiczna, kilka madrych slow na temat konsekwencji agresji moze czesto zalatwic sprawe nawet z duzym osilkiem
a Âże to co wyniosĂŞ z treningĂłw moÂże byĂŚ przydatne na ulicy to tylko dodatek,a nie priorytet, i wcale nie uczĂŞ siĂŞ jak krzywdziĂŚ ludzi bo mi to przyjemnoÂści nie sprawia,lubiĂŞ poprostu zmierzyĂŚ siĂŞ z prawdziwym przeciwnikiem a nie sztangÂą,albo grÂą komputerowÂą,a serio to muchy bym nie skrzywidziÂłpozdro i ludziska miejcie trochĂŞ luzu,bo naprawde czasem na forum nie da siĂŞ oddaĂŚ tego co siĂŞ naprawde myÂśli :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ÂŁysy napisaÂł/a:Ja jeÂżdÂże dla przyjemnoÂści, dla samego siebie, a nie dla innycha to mnie rozÂśmieszyÂło,hehe a kto jeÂździ dla innych???  ja nie znam nikogo takiego  
S¹ ludzie, którzy kupuj¹ sprzêty ¿eby sie pochwaliÌ kolegom i pozarywaÌ panienki i to wszystko. Znam kolesia który 4 lata temu kupi³ sobie nówke HD i przez te cztery lata zrobi³ na nim nieca³e 1000 kilosów, z czego wiêcej jego starszy. Poprostu kupi³ moto do szpanu i tyle. Jak widzisz s¹ tacy ludzie i to ty mnie b³êdnie zrozumia³eœ :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc na stronę akceptujesz regulamin i politykę prywatności.